VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Záchranáři ovládli výstaviště

České Budějovice - Při Mobil salonu prezentovali svoji práci hasiči, zdravotnická záchranná služba i policisté.

6.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Daniel Vacek

Od pátku do neděle se mohli návštěvníci Mobil salonu na českobudějovickém výstavišti seznámit s prací složek Integrovaného záchranného systému (IZS) Jihočeského kraje.
Letos se záchranáři při prezentaci své práce zaměřili na problematiku pomoci při hromadném neštěstí.
,,Představili jsme vybavení pro mimořádné události a v součinnosti s ostatními složkami IZS jsme se podíleli na ukázce zásahu při mimořádné události,“ řekl Marek Slabý, ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.
,,Dohodli jsme se na imitaci mimořádné události zřícení budovy. Ale samozřejmě to byla imitace, protože něco takového reálně nahrát je problematické. Chtěli jsme, aby všechny záchranné složky ukázaly, jak jsou připraveny na tento typ mimořádných událostí,“ dodal Martin Sviták, náměstek ředitele pro úsek IZS Jihočeského kraje.


Zájem o uniformy
Na výstavě se prezentovali i příslušníci cizinecké policie.
„V pavilonu Z si mohli lidé prohlédnout technické prostředky pro výkon služby, např. UV světlo, lupu na odhalování falešných dokladů nebo přístroj PSION pro lustrace v policejních evidencích,“ říká mluvčí českobudějovické cizinecké policie Simona Daňková.
„Jedná se o přenosný termovizní monitorovací sy〜stém, který umožňuje provádět monitorovací činnost 24 hodin denně. V kombinaci s malým manipulačním a řídícím zařízením a notebookem vzniká vysoce výkonný monitorovací systém, kterým lze z jakéhokoliv typu osobního vozidla monitorovat zájmovou oblast.“
Další pomůckou pro výkon služby, kterou si mohli návštěvníci osahat, byl ruční zobrazovač CORAL.
„Tepelná zobrazovací kamera umožňuje detekci, pozorování a zkoumání pohybu osob a vozidel v terénu, a to i v noci nebo za nepříznivých klimatických podmínek.“
Na ploše u pavilonu se přes den konaly ukázky práce psovodů z oddělení služební kynologie a byla zde představena i speciální vozidla služby cizinecké policie.
„Lidé si mohli také prohlédnout vozidlo termovize a schengenbus, který slouží k ověřování pravosti dokladů a prokazování totožnosti cizinců,“ dodala mluvčí cizinecké policie Simona Daňková. Během třídenního Mobil salonu se v pavilonu Z na výstavišti prezentovali například i pracovníci Policie ČR, Městské policie Č. Budějovice, Českého červeného kříže či Besipu.
„Děti bavily hlavně skládačky, za které dostávaly odměny,“ doplnila s úsměvem Alena Vránová z městské policie (na snímku vpravo dole).

Autor: Radek Gális

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Diváci v kině. Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Táborské Milenium opouští a mění za Budějovice

Tábor - Na facebookové stránce táborského Milenia se v pondělí objevilo upozornění, že pro uzavření klubu Milenia na Pražském Sídlišti se akce Welcome to the jungle přesouvá do Slavie v Českých Budějovicích. Robert Buřič, jeden z jednatelů společnosti Fun Agency Tábor, která si objekt od majitele pronajímá, zatím odchod z Milenia nepotvrdil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení