VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstava podpořila výtvarné aktivity gymnazistů

Tábor - Hana Krčmová předala škole výtěžek své výstavy. 

12.9.2017
SDÍLEJ:

Studenti gymnázia se zapojili do výstavy obrazů jižních Čech.Foto: Hana Krčmová

Od Tábora až k nám… Tak nazvala svou výstavu obrazů zachycující krajinu jižních Čech jejich autorka Hana Krčmová. V galerii Vodárenská věž výstava již třetího září skončila, ale teprve sedmého, o čtyři dny později ji završilo předání výtěžku vedení Gymnázia Pierra de Coubertina.
"Výstava byla rozšířením úspěšné akce především pro mé táborské "spolužáky", kteří nestihli loňskou výstavu v Sezimově Ústí. Výtěžek tentokrát šel do naší táborské domovské školy, a sice na podporu aktivit výtvarné výchovy Gymnázia Pierra de Coubertina," upřesnila návrhářka a výtvarnice Hana Krčmová.

A jak táborská škola souvisí s vaším malováním?
Myšlenka věnovat výtěžek ze srpnové výstavy obrazů v táborské galerii Vodárenská věž byla sice moje, ale bez pomoci mých báječných spolužáků, mé velké rodiny, by se asi nezrealizovala. Jen díky jejich pochopení mohli studenti z 1. C obdržet finanční dar ve výši deset tisíc korun jako příspěvek od nás, absolventů téže školy v letech 1968-72, a to na podporu výtvarné výchovy.

Co byste studentům vzkázala?
Přeju jim, aby se studium na táborském gymnáziu stalo tím správným prvním krokem jejich dalšího zajímavého a skvělého života. Aby je na této cestě provázelo výtvarné umění a aby se stalo pro jejich život nezbytnou potřebou, díky které se jim podaří nahlédnout do různých kouzelných zákoutí, která rozšíří jejich obzory o další vědomosti. Jan Werich to řekl dokonale: Umění je jako slunce, které se taky nikomu nevtírá. Když zatáhnete záclony a zavřete okenice, tak vám slunce do bytu neleze. Jenomže je to vaše chyba, pane, že chcete žít potmě…“ Myslím si, že všechno souvisí se vším a je dobré dětem ukázat, že vzájemně si pomáhat je prostě normální. I získávání znalostí a dovedností je důležité, ale stejně důležité je vytváření sociálních kontaktů, což může dít ve škole i ve volnočasových aktivitách. Dají jim příležitost se nejen leccos dozvědět, naučit, ale také se seznámit s přáteli, kteří mohou někdy i pomoci. Takže přátelství jsou podle mně pro život stejně potřebná, jako znalosti.

Autor: Alena Šatrová

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační obrázek.

Poslední rozloučení na Táborsku

Přestavba bývalého domku panského zahradníka na startovací byt je v plném proudu.

Startovací byt nabídnou učitelům a lékařům

Traktory zavalily dva muže

Jihočeský kraj – Smolná byla středa pro 46letého muže u Horní Stropnice na Českobudějovicku. Odpoledne ho zavalil traktor a způsobil mu středně závažné poranění v oblasti břicha a pánve.

Sezimovo Ústí již převzalo celý majetek Spartaku

Sezimovo Ústí - Do majetku města se dostala poslední nemovitost od TJ Spartak. Zastupitelé nyní odhlasovali převod haly házené.

Borotínské basketbalové mládí už má v sezoně napilno

Borotín – Dění pod mládežnickými bezednými koši se opět probouzí k životu a rušno už je také v Borotíně.

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení