VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby se ráno rozbíhaly pomalu

Táborsko - Ve 14 hodin bude o vítězi krajských voleb rozhodnuto

18.10.2008
SDÍLEJ:

Volný čas si komisaři krátí i čtenímFoto: Alena Šatrová

16.54 Tábor

Do centra voleb v Táboře dorazily výsledky posledního okrsku. Stal se jím táborský okrsek číslo 38. Po archivaci všech dokumentů se i tato místnost v budově úřadu u Husova parku uzavře.

16.01 okres Tábor

Celkem je na okrese 209 okrsků. Zpracováno je dosud 132 okrsků.

15.39 Soběslav okresek 10

Žádné překvapení se nekonalo ani tady. 1. ČSSD - 12 hlasů, 2. KSČM - 7, 3. ODS - 4. Těsně za ODS skončilo SNK - ED, kteří získali tři hlasy. Je vidět, že se činili především levicoví voliči.

15.31 Veselí nad Lužnicí okrsek 4

Preferenční hlasy tady získal především místní starosta Jaromír Novák (ČSSD), celkem 52, za ním se drží lídr kandidátky ČSSD Jiří Zimola s 18 prefenčními hlasy a hluboko za nim zůstal poslanec za ČSSD Jan Babor z Tábora

15.21 Tábor okrsek 37

Tady zabodovala ODS. Získala 40 hlasů zatímco ČSSD volilo 26 lidí. Třetí jsou komunisté s 19 hlasy

15.20 - Tábor okrsek 25

ODS se nepodařilo vyhrát, o 11 hlasů ji porazila ČSSD. Ta získala 97 hlasů, ODS - 86 a komunisté 62

15.20 Pohnání

V obci, která do Tábora dorazila s výsledky jako první, vyhráli komunisté - 8 hlasů, 2. ODS - 7, 3. ČSSD - 6

15.16 Tábor - okrsek 40

1. ČSSD - 17, 2. KDU - ČSL 14, 3. ODS - 9. Specialitou tohoto okrsku je NEudělování preferenčních hlasů. Výjimku tvoří pouze Jan Zahradník a Zdeněk Blažek, každý z nich dostal jen jediný upřednostňující hlas.

15.14 Tábor - okrsek 32

Nejlépe si vede KSČM - 27 hlasů, o jeden méně získala ČSSD a ODS skončila na třetím místě s 11 hlasy

15.10 Tábor - okrsek 31

Vítězí ČSSD s 41 hlasy, 2. ODS - 22 hlasů a 3. KSČM s 11 platnými hlasy

15.06 Dobronice u Bechyně

Nejvíce hlasů získala ČSSD - 28, 2. KSČM - 11, 3. ODS - 6

15.01 Tábor

První předběžné výsledky ukazují, že Václav Ebert (KSČM) z Tábora dostal 12 preferenčních hlasů, Hana Filipová z Bechyně zatím dva, ale předběhla je kolegyně ze Soběslavi - Tatiana Jirousová se 14 preferenčními hlasy.

14.55 Tábor

Právě jsme se vrátili z táborské centrály na městském úřadě. Tady se údaje ze 113 táborských okresků sejdou, překontrolují, zaregistrují a odletí se server do Prahy.

Jako prvním se podařilo zaměstnat připravené pracovníky centrály komisi z Pohnání. Zapisovatelka Alena Reindlová s kolegyní přinesly výsledky z obce jen 35 minut po uzavření volebních místností. Odvolilo u nich 28 lidí ze 60. Všechny hlasy mají platné.

12.50 Táborsko

Táborsko zastupuje i pole nejstarších jihočeských kandidátů. Na seznamu figurují tři jména: Dáša Karlovská z Tábora (65) na listině ODS, dále Josef Mácha (77) z Tábora - Strana důstojného života a Václava Kodejšová (73) z Hlavatců. Ta usiluje o hlasy na listině ČSSD.

12.40 Táborsko

Jihočeské kandidátky mají i své nejmladší voliče, patří k nim i čtyři uchazeči o místa v kraji z Táborska. Osmnáctiletí jsou Jana Punčochářová ze Sezimova Ústí, která kandiduje za KSČM a David Jareš z Tábora, jehož jméno je na listině Strany zelených. K nejmladším patří také Michal Nohejl (22) ze Soběslavi, který zastupuje stranu Dohoda pro změnu a čtvrtým je Jan Novák (21) z Plané nad Lužnicí. Ten by rád v kraji zastupoval Dělnickou stranu.

12.30 Turovec

Před polednem už mělo odvoleno 48 procent voličů. Hrála jim k tomu dechovka a podle předsedy Karla Sejka vše probíhá hladce. Úplně nejstaršími voliči jsou v obci muž a žena oba narozeni v roce 1924.

11.25 Bechyně

Dostáváme zprávu, že v Bechyni ve škole v Libušině ulici odvolil ministr financí Miroslav Kalousek. Jako již tradičně doprovodil do volební místnosti svou maminku. Místopředsedkyně komise Helena Mácová nám sdělila, že slušně pozdravil a omluvil se, že zapomněl volební lístky. Také se zajímal o novou tělocvičnu, kterou si škola pořídila.

10.20 Dlouhá Lhota

V rodinném domě u Anny Brožkové se připravují na příchod komisařky s přenosnou urnou. Volit tady bude nejstarší občanka okresu. Anně Brožkové bylo letos v létě 105 let

Druhý volební den se rozbíhal jen zvolna. „Lidé se napřed chtějí vyspinkat, pak teprve přijdou,“ řekla nám při čekání členka sezimoústecké komise Eva Kubů. Stovky lidí zapojených do organizace krajských voleb však musejí na archy jmen vydržet až do poslední vteřiny – tedy do 14 hodin. Volný čas mezi příchozími si krátí různě, nejčastěji čtením novin.
Po uzavření volebních místností už bude konec rozhodování a svůj úkol začnou plnit počítačové přenosy, aby všechny odevzdané hlasy mohly být započítány do výsledků. „Posílají se počty všech odevzdaných obálek, počty platných hlasů i počty hlasů pro jednotlivé strany,“ řekl Vratislav Novák z Českého statistického úřadu, který údaje zpracovává pro sběrné místo Tábor. Kancelář na úřadě práce ale zatím, funguje především jako informační kancelář, pravá práce začne od 14 hodin. Pro celý okres Tábor je do zpracování zapojeno 34 lidí. Bechyně, Sezimovo Ústí, Mladá Vožice, Soběslav a Veselí nad Lužnicí jsou dalším sběrnými místy pro desítky obcí. Ty údaje pošlou zabezpečenými linkami přímo do pražské centrály. „Ta bude po minutových intervalech pouštět předběžné výsledky,“ doplnil Novák.
„Volit chodím vždycky, hlavně proto, že si nepřeju, aby se určitý člověk cítil jako vítěz. Tím pádem záleží na každém hlasu. Nechci Paroubka,“ svěřila se volička Ivana Jarešová z táborské Havanské ulice.

Autor: Alena Šatrová

18.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kino Svět v Táboře.

Na co zajít do kina

MUDr. Petr Lyer z dětského oddělení Nemocnice Strakonice.

Děťátko ze strakonického baby boxu bylo velmi dobře ošetřené

Podobu ulice akceptovali. Teď ještě, aby na ní poslali peníze

Tábor – Na krajském úřadu se konečně dočkali. Tábor mu po letech předložil definitivní verzi nové podoby páteřní Budějovické ulice, jež je jeho majetkem.

Šachistka Dorota Veverková byla na MČR v Mostě krok od bronzu

Tábor – Do sbírky šachového oddílu TJ Sokol Tábor přibyl další cenný úspěch.

Boj o rumové aroma je nafouknutý nesmysl, říká Josef Nejedlý

Jindřichův Hradec - Médii se v posledních dnech jako vítr prohnala poplašná zpráva o tom, že se Evropská unie může chystat zakázat výrobu tradičního českého rumu.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení