VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Borotíně ve čtvrtek převzali provoz pošty

Borotín – První červen je pro Borotín startem do nové obecní služby. Česká pošta k tomuto dni převedla na obec poštovní úřad, i když starosta Antonín Brož by raději zůstal u původního modelu.

1.6.2017
SDÍLEJ:

Za přepážkou pošty Partner pracuje Nikola Kromková.Foto: Deník/Alena Šatrová

„Myslím, že pošta má vykonávat poštovní služby a obec zase obecní. Ale jsme na to připraveni,“ sdělil dnes starosta městyse, který do úřadovny nové pošťačky Nikol Kromkové z Borotína investovala 150 tisíc korun. Vylepšila například podlahy, ale také musela místnost stavebně oddělit.

Pracovat pro obec bude zkušená pošťačka na ¾ úvazku. Starosta říká, že pokud by ČP na tak zvané pošty Partner převedla i doručování dopisů, což se nikde neděje, mohli by s ní uzavřít smlouvu na celý úvazek.

Obecní pošta vychází víc vstříc svým občanům. Nabízí totiž výhodnější otvírací dobu. „Dvakrát v týdnu, vždy v pondělí a ve středu, budeme mít poštu otevřenou až do 17 hodin, aby ji stihli i lidé, kteří dojíždějí do práce mimo Borotín,“ ujišťuje občany Antonín Brož.

K prvnímu červnu Česká pošta předala jiným subjektům dalších 14 svých poboček. Za Jihočeský kraj kromě Borotína je v seznamu ještě Rychnov u Nových Hradů na Českobudějovicku. Ve třech případech nahradí ČP fyzická osoba, v jednom právnická, ve dvou obcí zajistí služby spotřební družstvo a v ostatních obec, která provedené úkony svých pošťáků státnímu podniku vyfakturuje k proplacení.

Loni převedla ČP na jiného provozovatele celkem 149 provozoven. Celkem k prvnímu červnu 2017 už partnerských pošt funguje 345, což znamená, že již každou desátou poštu v republice provozuje smluvní partner.

„Od června také začnou fungovat dvoupřepážkové pošty Partner, a to v Lukavci v jižních Čechách a ve stávající poště Partner ve Vestci ve Středočeském kraji. Koncept dvoupřepážkových pošt je určený pro větší obce nebo pro místa s větším počtem transakcí,“ naznačil další vývoj v převodu úřadoven mluvčí ČP Matyáš Vitík.

Rozdíl mezi poštou Partner a standardní poštou spočívá v provozovateli, ale z hlediska poskytovaných základních služeb v nich nemá zákazník pocítit žádný rozdíl.

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tedy příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, výplatu důchodů, SIPO, prodej cenin, kolkových známek a vybrané služby jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a tisku.

Autor: Alena Šatrová

1.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

HC Tábor - SC Kolín 5:1.

Hokejisté otevřeli přípravné zápasové období výhrou nad Kolínem

Ilustrační obrázek.

Již nejsou mezi námi

Bechyňské doteky zahájí letošní program divadlem

Bechyně – Divadelním představením Hrátky s čertem v pátek odstartuje program letošních Bechyňských doteků.

Provoz na mostě zdržují již jen svodidla

Tábor - Na Švehlově mostě se ve středu konala další ze společných schůzek investora a dodavatele opravy.

Ze sýrové loupeže obvinili brigádníka

Táborsko - Na prahu jara - 20. března oznámili zaměstnanci jedné z potravinářských firem na Táborsku, že do chladírny jejich provozovny vnikl zloděj a jim zmizela hned celá paleta se sýrem.

V Bytesu již nebude ohrožovat nebezpečný azbest

Tábor – Dva roky pracoval jednatel Bytesu Ondřej Semerák na způsobu, jak zbavit stěny administrativní budovy Bytesu a technických služeb boletických panelů plných azbestu, aniž by se budova musela bourat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení