VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Události, které tento týden potkají nás, Jihočechy

Jižní Čechy - Události tohoto týdne od 18. do 24. března.

18.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Ve Veselí nad Lužnicí dnes začne stavba protipovodňových opatření.Foto: Archiv/ Deník

Dnešek ve Veselí nad Lužnicí v okrese Tábor je významným dnem, kdy začne stavba protipovodňových zábran u břehu Nežárky. Firma lokalitu promění ve staveniště a začne s přípravami.

Odpoledne v 16 hodin se na mladovožickém městském úřadu odehraje vyhlášení přírodní památky Vlašimská Blanice. Jihočeský kraj navrhl, aby se více než osmdesátihektarové území v Mladé Vožici, Šebířově a Bělči stalo přírodní památkou, a to za účelem ochrany dvou evropsky chráněných druhů – vydry říční a velevruba tupého.

Dnes a následující pondělí půjdou studenti SOŠ a SOU Písek společně darovat krev. Na transfuzní oddělení písecké nemocnice chodí každoročně už šest let.

Dnes začne ve Velešíně výstava ke 180. výročí úmrtí vlasteneckého básníka J. V. Kamarýta a k 100. výročí úmrtí jeho následovatele 
J. F. Zítka, zdejších rodáků. Výstava potrvá do 29. března 
v Galerii Jakub. Po zahájení 
v 18 hod. se uskuteční krátká přednáška Jana Šimánka 
o J. F. Zítkovi.

Ve středu zažijí obyvatelé Kaplice v 9 hodin otevření zmodernizovaného a zdigitalizovaného kina. Na programu bude prohlídka nové podoby a jeho zázemí. Návštěvníci si užijí krátké promítání. Kinosál má nový interiér s dokonalým ozvučením a novými sedačkami. Počítá se i s tím, že diváci budou moci během promítání konzumovat občerstvení jako v multikině.

Českobudějovičtí radní ve středu projednají ceník parkovného či postup při zajištění rekonstrukce chátrajícího KD Slavie. Na pořadu budou i rekonstrukce některých českobudějovických ulic či provozování kina Kotva.

Ve čtvrtek od 14 do 17 hod. se Prachatičtí kouknou, jak v rekonstruovaných prostorách domu na Zlaté stezce spolu fungují Informační centrum pro mládež, občanská poradna i dobrovolnické centrum. Občanské sdružení KreBul připravilo den otevřených dveří.

Od čtvrtka do soboty se ve Strakonicích uskuteční 48. loutkářská přehlídka Skupovy Strakonice. Bude vybrán soubor, který postoupí 
na Loutkářskou Chrudim.

Na jaro upozorní třídenní trhy na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., které začnou ve čtvrtek a potrvají do soboty. Představí se desítky prodejců tradičních českých výrobků a řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním řemesla u stánku a dětskou dílničkou. Ke koupi budou velikonoční perníky, trdelníky, valašské frgále, víno, medovina, domácí uzeniny a sýry.

Na milovníky klasické hudby čeká v pátek v jindřichohradecké kapli sv. Maří Magdaleny lahůdka. Od 19 hod. zde vystoupí komorní sbor školy Charterhouse, která funguje více než čtyři sta let. Navštěvuje ji přes 700 dětí od 13 do 18 let.

Turisté začnou ukrajovat první jarní kilometry. Na sobotu chystají v rámci oslav 125. výročí založení Klubu českých turistů 58. ročník krajského setkání turistů na Kleti.

Velikonoční jarmark se bude konat v sobotu od 9 do 17 hod. na Žižkově náměstí v Táboře. Trh nabídne kulturní program, ukázky zvyků a prodej výrobků. Účinkovat budou soubor Plzeňský mls, dudácká kapela Dudlajda, loutkové představení O Palečkovi. Zazní kramářské písničky s flašinetem.

Týden uzavře Květná neděle, kdy táborský farář Petr Plášil opráší biblický příběh o tom, jak Ježíš vjel do Betléma na oslu. Po jeho vzoru objede v 10.30 hod. náměstí v Sezimově Ústí I. Pro křesťany začne Svatý týden.

Autor: Redakce

18.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jeden z nově budovaných domů ve Slupečné 
pod lipenským vrchem Kramolín, kde se má zabydlet i jihočeský hejtman Jiří Zimola.

O kauze Lipno jednali zastupitelé přes čtyři hodiny, usnesení nepřijali

Návštěvníci si zahájení slavností evidentně užívali.
13

Táborské pivní slavnosti jsou v plném proudu

Tábor podpoří vlastníky památek

Tábor/OBRAZEM/ - Přes 1,7 milionu je na tento rok připraveno na podporu obnovy kulturních památek. Tábor nyní vyhlásil druhé kolo žádostí o dotace, do něhož je nutné přihlášku doručit do 28. dubna 12 hodin.

Knihovna ve Veselí oslaví výročí 130 let svého vzniku

Veselí nad Lužnicí - Ve čtvrtek od 16 hodin bude v budově kulturního domu rušno.

Ozbrojené komando vtrhlo do Fišlovky

Tábor/OBRAZEM/ - V noci z úterý na středu zažili obyvatelé domu v Lužnické ulici nebývalé divadlo, které trvalo přes deset hodin.

Děti si vyzkoušely život pod cirkusovým šapitó

Planá nad Lužnicí - Na několik dní získaly děti z Plané možnost stát se hvězdami cirkusu. Cvičí na visuté hrazdě, chodí po laně a plivou oheň.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies