VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Táborsko přišel podzim, teplárny zatopily v kotlích

TÁBORSKO - Občané nejen táborského okresu se probudili již několikátý den do chladného rána. Pro výrobce tepla tak začíná topná sezona.

6.9.2007
SDÍLEJ:

OCHLAZENÍ. Chladné dny přeskočily babí léto a z procházek po přírodě je příjemné, když radiátory nezebou. Foto: David Tesař

Ve Veselí nad Lužnicí zajišťují hromadné vytápění pro zhruba jednu třetinu obyvatel Veselské služby. S přitápěním do obou sídlišť začaly od včerejšího rána, zatímco loni to bylo až na konci září. Platí, že pokud během tří dnů klesne teplota pod třináct stupňů a není předpoklad, že se oteplí, začíná se topit. „Zatím nezačala klasická topná sezona. Topíme tak, že ráno najíždíme v šest hodin a odstavujeme v půl desáté, odpoledne pak v pět a končíme zhruba v deset hodin večer. To aby někdo neřekl , že topíme zbytečně,“ vysvětlil jednatel Jaroslav Benda.
Nájemníci se ani nemusejí bát, že se již bude topit každý den, čímž by do konce zimy protipili spousty peněz. Na počasí budou Veselští reagují pružně. „Pokud se dostatečně oteplí, vytápění zastavíme,“ potvrdil Benda.
Cenu za jeden gigajoul Veselské služby účtují 418,55 korun pro všechny odběratele.

Stejný postup praktikuje také táborská teplárna. I její odběratelé pocítili doma teplo. Zatím jede na třetinový výkon. „Od včerejšího rána aktivně přitápíme, to znamená dle potřeby odběratelů, nejčastěji ráno nebo večer,“ řekl šéf výroby výroby tepla Josef Krízl.
Teplárna vytápí přes 8700 táborských bytů a dále Brisk, nemocnici, Friall, Baumax, základní a mateřské školy nebo Bytes. Bytovému sektoru jde podle ředitele asi polovina veškerého tepla. „Přecházíme z topení LTO, které je náchylné na cenu ropy, na hnědé uhlí. V listopadu dokončíme přestavbu, která vyšla na tři čtvrtě miliardy korun,“ nastínil ředitel teplárny Zdeněk Majer.
Ceny tepla jsou v Táboře rozdílné, roli hraje předání, tedy zda teplárna dodává teplo přímo nebo ho prodá Bytesu, který stanoví konečnou cenu.
„Pokud dodáváme teplo přímo, cena pro letošní sezonu pro bytový sektor činí 485 korun plus daň,“ upřesnil ředitel. Cena je pevná a musí být zveřejněna téměř rok dopředu. Jednatel Bytesu Pavel Dvořák přiznal, že zřejmě dozná změn a podle průběhu zimy se bude lišit. „Předpokládaná cena pro tento rok je stanovena na 530 korun plus daň, konečnou stanovíme po 31. prosinci.“ Po zimě bude rozhodující, mezi kolik příjemců tepla Bytes rozpočítá fixní částku.
Nové soběslavské kotle na zemní plyn procházejí první zkouškou. „Včera jsme přitápěli polovině města, od dneška pojedeme na sto procent i se sídlištěm Svákov. Nové kotle jsou ve zkušebním provozu a vychytáváme mouchy. S odběrateli komunikujeme, mají naše telefonní čísla a měli by v případě problémů ihned volat,“ uvedl ředitel bytové správy města Václav Pekárek.

6.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

HC Tábor - SC Kolín 5:1.

Hokejisté otevřeli přípravné zápasové období výhrou nad Kolínem

Ilustrační obrázek.

Již nejsou mezi námi

Bechyňské doteky zahájí letošní program divadlem

Bechyně – Divadelním představením Hrátky s čertem v pátek odstartuje program letošních Bechyňských doteků.

Provoz na mostě zdržují již jen svodidla

Tábor - Na Švehlově mostě se ve středu konala další ze společných schůzek investora a dodavatele opravy.

Ze sýrové loupeže obvinili brigádníka

Táborsko - Na prahu jara - 20. března oznámili zaměstnanci jedné z potravinářských firem na Táborsku, že do chladírny jejich provozovny vnikl zloděj a jim zmizela hned celá paleta se sýrem.

V Bytesu již nebude ohrožovat nebezpečný azbest

Tábor – Dva roky pracoval jednatel Bytesu Ondřej Semerák na způsobu, jak zbavit stěny administrativní budovy Bytesu a technických služeb boletických panelů plných azbestu, aniž by se budova musela bourat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení