VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Táborská koalice skomírá

Tábor – Jiří Fišer vyvolá smírčí jednání s ODS.

4.5.2010
SDÍLEJ:

Jordán- ilustrační foto.Foto: Marian Šatra

Již delší dobu létají z oken táborské radnice pěkně žhavé jiskry. Jen málokdy už partneři z ODS a T2020 najdou společnou řeč.
Lídr T2020 Jiří Fišer, byť nebyl od počátku zarytým odpůrcem bagrování Jordánu, pro něj ale ve finále ruku nezdvihl. Teď za neférový postoj sklízí hodně hořké plody.

Přes ODS už v radě neprojdou žádné úpravy parkování, se kterými jde do jednání T2020. Fišerovi coby předsedovi kulturní komise bez změn neprojde ani navržený seznam příjemců grantů a nedávno dostal další ránu do slabin: starostka Hana Randová přišla s tím, že mu nebude prodloužen mandát v představenstvu Jihočeské vodárenské společnosti (JVS). Zatím se o tom ale nehlasovalo.
„Změny nominací zkrátka jsou,“ řekla stručně v diskusi při jednání zastupitelů.

Fišer však na vysvětlení čeká, důvod mu nesdělili.
„V koalici, kde jeden náčelník sestřelí druhého, beru jako vyjádření nedůvěry, ale ne jako zdůvodnění. Pokud je důvod politický, asi se ho nikdy nedozvím,“ míní Fišer.

Autorizovaný vodohospodář by podle plánů ODS mohl uvolnit post sexuologovi Jaroslavu Zvěřinovi. Zastupitelé však o okresním zástupci v JVS zatím nehlasovali, byť Fišerovi v červnu končí pětiletý mandát a již 18. května chce valná hromada JVS nového kandidáta znát.
Včera měli radní mimořádné jednání. „Projednávat to nebudeme, ale valná hromada návrh dostane,“ řekla starostka. „Je evidentní, že naše vztahy jsou na bodu mrazu a já tento nebo příští týden navrhnu smírčí jednání. Jestli se nedohodneme, uvídíme, jaký osud koalici čeká,“ dodal Fišer. Ve skutečnosti by po rozpadu koalice musel jeden z neuvolněných radní z T2020 odstoupit, čímž by se v radě vyrovnal počet hlasů na 4:4.

Jestli Jiřího Fišera mrzí něco víc než ztráta křesla v představenstva JVS, tak je to dopad souboje na kulturu a dopravu.
„Pro rozdělenífondu cestovního ruchu ale nehlasovali i někteří další zastupitelé, například od zelených mne to udivilo hodně,“ dodává Fišer.

Bez podpory tak zůstaly čtyři projekty, které si mezi sebe mohly rozdělit sto tisíc kroun. Oddělené hlasování pak nastalo u schvalování aktivních grantů. Celkem jich kulturní komise předložila sedm, mezi něž rozdělila 120 tisíc.
S penězi mohou počítat Koncerty na Žižkově náměstí (30 tisíc), Táborská rocková mapa (8000), Letní kulturní večery pod kaštany (10 000), Husitské dny nejen pro rodiny (30 tisíc) a Oživlé podzemí (17 tisíc). S nepořízenou odešly Český institut mezinárodního setkání Jana Berwidy Buquoye, kterému komise navrhovala pět tisíc na výstavu vojenské historické techniky, a také Baobab&GplusG. Ten chce uspořádat celodenní literárně–hudebně divadelní slavnost. Kdyby zastupitelé kývli, mohl dostat dvacet tisíc korun.

„Tady to vidím podobně. Baobab nezískal peníze jako odvetu za občanskou aktivitu Terezy Horváthové. To už je hodně špatné, tím se popírá svoboda vyjádřit se. Je to ale jen moje domněnka,“ vrátil se k odbahnění Jordánu Fišer.Tereza Horváthová veřejně vystupuje protibagrování Jordánu a vydavatelství Baobab patří její rodině.

Starosta má na základě koaliční dohody možnost označit sporný bod za zásadní. V tom okamžiku se musí při hlasování vyrovnat počet hlasů mezi T2020 a ODS, čím se věc ale zablokuje. Tak to bylo například se studií na úpravu parkováním v Třebízského a Budějovické ulici. Rozdělaný úkol bude T2020 ležet v šuplíku.

Autor: Alena Šatrová

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Táborska - ilustrační foto.

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec padlo 2:1

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Skončily rošády na kandidátkách

Jihočeský kraj – Pondělní 16. h ukončila šarády na kandidátních listinách pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 20. a 21. října a v Jihočeském kraji do nich míří 25 subjektů.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení