VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáky s vysvědčením v ruce ohlídají policisté

Táborsko - Konec školního roku a začátek prázdnin a dovolených je noční můrou dopravní policie. V letních měsících je nejvíce dopravních nehod.

30.6.2010
SDÍLEJ:

Strážníci i policisté budou dnes jistit řadu frekventovaných přechodů, aby si školáci jedním špatným krokem nezkazili celé prázdniny.Foto: DENÍK/ Pavlína Macelová

Hlídky u přechodů, zejména u škol. Takový bude dnešní konec školního roku. Děti těšící se na prázdniny totiž často zapomínají na běžná pravidla silničního provozu. A to může mít neblahé následky.

„Mám trochu obavy. Děti se na prázdniny moc těší a mohly by přeběhnout silnici bez rozhlédnutí. Jsem ráda, že u přechodů hlídají strážníci,“ svěřila se Hana Svobodová z Tábora. Bát se ale nemusí.

Strážníci do ulic

„V součinnosti s Policií České republiky budeme dnes od sedmi do jedenácti hodin zajišťovat dozory u tří domluvených přechodů v centru města. Jde o přechody u podzemních garáží pod Střelnicí, na Křižíkově náměstí a v ulici Na Parkánech, konkrétně za pivovarem,“ informoval velitel táborské městské policie Petr Svoboda. U jedné z velmi frekventovaných silnic v příměstské části Čekanice ale budou u přechodu chybět.

„Většinou si pro malé děti chodí rodiče, nebo starší sourozenci převedou ty mladší. Přímo dozor sice nezajišťujeme, ale vždy se někdo z učitelů poblíž přechodu pohybuje,“ ujistila Hana Dolejší, ředitelka ZŠ Čekanice.

I strážníci sezimoústecké městské policie nasadí do terénu veškeré své síly. “Zvýšíme počet strážníků u přechodu v Kánišově ulici v Sezimově Ústí I. Tři naši lidé tu budou hlídat přechod, další pak bude monitorovat prostor pomocí kamerového systému. Běžně pomáháme také v Plané nad Lužnicí, tentokrát tam bude na dopravní situaci dohlížet jen policie státní,“ konstatoval Viktor Vigner, velitel strážníků ze Sezimova Ústí.

V Plané nad Lužnicí nemají městskou policii, ale i jim vypomáhají kromě strážníků ze Sezimova Ústí rozmístěné kamerové body.
Na poslední den školního roku spolu se strážníky dohlédnou také státní policisté. Jenže těm práce jedním dnem v jedenáct hodin dopoledne neskončí. Čekají je perné dva měsíce.

Na prázdniny posílí

Konec školního roku a začínající prázdniny jsou černou můrou zejména pro dopravní policii.
„V podstatě od června posilujeme dohled nad bezpečností silničního provozu na pátek odpoledne a víkend, kdy lze důvodně předpokládat problémy v dopravě na hlavních silničních tazích na Táborsku, to znamená na trase mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Zejména pak na průjezdu Táborem a potažmo Sezimově Ústí a v Planouí,“ sdělil tiskový mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Dopravní akce

Od začátku roku zemřelo na silnicích 257 lidí, policejní statistiky ovšem ukazují, že o prázdninách dochází k nárůstu tragických nehod.

Policisté tedy ujišťují, že nesloží ruce do klína, ale řada z nich si v letních měsících odpustí i řádnou dovolenou a bude na řidiče dohlížet.
„V průběhu prázdnin a dovolených je naplánovaná celá řada akcí, zaměřených vedle klasického dohledu na bezpečnost silničního provozu, a to hlavně na motorkáře, cyklisty, alkohol, drogy, rychlost a technický stav vozidel,“ dodal mluvčí Miroslav Doubek.

Každý měsíc vedle běžného denního dohledu se jedná o řádově desítku akcí, a to od úrovně republikové až po krajské či místní. Hlavním cílem dopravních akcí budou především víkendy a pak také konec prázdnin.
„V každé akci se vedle dopravně bezpečnostního aspektu promítá jako nedílná složka i prevence,“ tvrdí mluvčí Doubek.

Alena Řezáčová

30.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Diváci v kině. Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Táborské Milenium opouští a mění za Budějovice

Tábor - Na facebookové stránce táborského Milenia se v pondělí objevilo upozornění, že pro uzavření klubu Milenia na Pražském Sídlišti se akce Welcome to the jungle přesouvá do Slavie v Českých Budějovicích. Robert Buřič, jeden z jednatelů společnosti Fun Agency Tábor, která si objekt od majitele pronajímá, zatím odchod z Milenia nepotvrdil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení