VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před volbami mají čistý stůl a čisté svědomí

Táborsko – Starostové před volbami bilancovali. Na jejich následovníky čeká to, co oni už nestihli

7.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto:Deník

Být bez dluhů a restů. Přání asi nás všech. Stejně tak starostů obcí na Táborsku. Jak hodnotí už končící volební období? V jakém stavu předají někteří z nich stůl svým nástupcům?

„Jdeme do voleb s čistým stolem i čistým svědomím. Vše, co jsme si naplánovali, se podařilo. Obec je bez dluhů, a to je pro nás opravdu to nejdůležitější,“ konstatoval starosta Radenína Jaroslav Kraus.

Před volbami jsou nezadlužené i Smilovy Hory. Zásluhu na tom má dobré zastupitelstvo, jak zmínil starosta obce Josef Dvořák. „Povedly se nám tři investiční akce s využitím dotací. Máme ozeleněnou obec, bezdrátový rozhlas, hotové silnice, “ dodal.

Spokojený s uplynulým volebním obdobím je turovecký starosta Pavel Prokop. Podařilo se vlastně všechno, co se podařit mělo. Škoda jen, že neexistuje dotační program na zasíťování nových parcel. Proto si Turovec musel vzít více než dvoumilionový úvěr.
„Na první etapu zasíťování jsme dostali peníze z tzv. porcování medvěda,“ uvedl Prokop. K překlenovacímu úvěru sáhla obec v případě vybudování části místní komunikace zahrnující chodníky a kompletní rekonstrukci vozovky v hodnotě 5,1 milionu korun.

Méně štěstí v případě dotačních titulů měly Ratibořské Hory. Starosta Radek Lamboj marně doufal v úspěšnou patnáctimilionovou realizaci rekonstrukce vodovodu. Obci se nepodařilo získat peníze ani na rekonstrukci místního kulturního domu a školní tělocvičny. Alespoň malou satisfakcí je s pomocí dotace provedená výměna oken na mateřské škole a rekonstrukce chlapeckých toalet na škole základní.

Změn k lepšímu doznala i škola v Choustníku. Se zateplením, výměnou oken a stavbou nové tělocvičny také pomohla dotace. „Nedošlo už na opravu místní komunikace, nezbyly peníze na spoluúčast a zadlužit obec jsme nechtěli. Naše priorita byla hlavně škola,“ vysvětlil starosta Jindřich Komárek.
Do zdárného konce se podařila dotáhnout většina naplánovaných věcí v Sudoměřicích u Bechyně. „Chtěli jsme mít hotové i sítě k 28 stavebním parcelám, ale kvůli zdlouhavému stavebnímu řízení a komplikacím s některými občany se nám to nepodařilo dodělat letos. Počítáme, že na jaře příštího roku by se mohlo začít stavět“, plánuje starosta Stanislav Houdek.
Spokojený může být starosta Dražic Stanislav Flígr.

„Myslím, že žádné resty nezanecháme. Když si uvědomíme, v jakém stavu jsme obec přebírali, tak rozhodně ji budeme ve mnohem lepším stavu předávat. Ale to samozřejmě záleží na výsledku voleb. Třeba nám bude umožněno v započatém díle pokračovat dál.“

7.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kat přivádí dívku k pranýři za údajné čarodějnictví

Jistebničtí vyzkouší obnovený pranýř

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích sleduje úvodní zápas Českých hokejových her mez Finskem a Českou republikou.
107

Česká reprezentace na úvod porazila Finsko

Hokejový turnaj začal. Na pořádek ve městě dohlížejí desítky policistů

České Budějovice – Zatímco ještě ve středu večer seděl Pavel „Pajky" Vágner ve sportovní hale, kde coby volejbalový nadšenec oslavoval s hráči Jihostroje zisk titulu mistrů ligy, ve čtvrtek už mířil do Budvar arény. Jihočeská metropole totiž v době od 27. do 30. dubna hostí České hokejové hry.

Chýnovem projedou na prvního máje autoveteráni

Chýnov - Na prvomájovou jízdu veteránů se mohou těšit fanoušci historických vozidel.

Blokové čištění táborských ulic pokračuje

Tábor - Jarní úklid silnic ve městě se dostává do své druhé poloviny. Vozy technických služeb s úklidem začaly 4. dubna na Novém Městě a skončí 31. května.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - S kým se v pátek a v sobotu naposledy rozloučíme:

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies