VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pracovní týden na Táborsku ukončí tanec

Jižní Čechy - Přinášíme stručný přehled událostí, které nás čekají v tomto týdenu. Na Táborsku mají školáci prázdniny, botanická zahrada si připomene výročí. 

15.2.2016
SDÍLEJ:

Ples.Foto: Alena Šatrová

Dnes se k jednání sejdou českobudějovičtí radní. Na programu jejich schůze je například návrh změny tarifu jízdného Městské hromadné dopravy 
v Českých Budějovicích nebo vypsání veřejných zakázek na vybavení Základní školy Emy Destinnové či stavební úpravy kuchyně Základní a Mateřské školy Kubatova.
Prachaticko má tento týden prázdniny, a tak jsou lyžařské areály v okrese Prachatice otevřené od rána do večera. Zadov nedaleko Stach zatím hlásí ideální podmínky, stejně jako areál Horní Vltavice nebo Kubova Huť. Školáci si ale mohou vybrat akce připravené v Domě dětí a mládeže na Prachaticku.
Tábor si tento týden, a to ve středu, připomene 150 let od založení botanické zahrady. Nejen v tento den mohou lidé přijít načerpat energii probouzejícího se jara. Nejen arboretum je plné jarních rostlin.

Celý týden mají jarní prázdniny také školáci na Táborsku. Domy dětí v Táboře, Soběslavi a Veselí nad Lužnicí pro ně připravily na každý den program. Se soběslavským zařízením se ve středu mohou vypravit na exkurzi do České televize v Praze. Děti nahlédnou do kostymérny, podívají se na práci kameramana, uvidí, jak se dabují filmy. Sraz zájemců je na vlakovém nádraží v Soběslavi v 8.30 hodin. Cena výletu je 350 korun a s sebou je nutné mít kartičku pojišťovny a svačinu s pitím.
Ve středu od 17 hodin bude v Písku veřejné projednání druhé etapy rekonstrukce písecké lokality Bakaláře, a to v zasedací místnosti budovy městského úřadu v Budovcově ulici za účasti vedení města a projektanta. Druhou etapou by měl být dokončen okruh kolem historického jádra města Písku.
Ve středu se na veřejné schůzi setkají dačičtí zastupitelé. Na programu jednání, které se koná od 17 hod. v hlavním sále městského kulturního střediska, bude tentokrát 28 bodů. Řešit se mj. bude i poskytování grantů pro dětské a mládežnické organizace na příští dva roky.

Přednáška Jana Světláka – Intuitivní vnímání a vidění se uskuteční ve středu
v Rytířském sále strakonického hradu od 19 hod. Jan Světlák je dlouholetý spolupracovník autora Marka Komissarova a první oficiální lektor této metody pro Českou a Slovenskou republiku. Přednáška se týká metody, která dokáže aktivovat tzv. šestý smysl.
Život našich předků na venkově, tak se jmenuje nová výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Její zahájení v historické budově se chystá na sobotu. Umíte stáčet provazy? Tkát na stavu? Vázat rukavice na modle? Tkát na destičce? Vyrábět hrábě? Udělejte si chviličku čas a přijďte do muzea. Předměty nebudou ve vitrínách, ale budou volně k dispozici. Vše si budete moci osahat a vyzkoušet! Výstava představuje řemesla a činnosti, kterým se lidé v zimě a na jaře věnovali, jako např. výrobu provazů, svíček, předení, tkaní či draní peří. Návštěvníci se zde seznámí se starými zvyky a obyčeji zimního a jarního období a dozví se, proč je lidé vykonávali, čemu věřili, ale také jak se děti a dospělí bavili. Zimní a jarní večery byly věnovány domácím pracím, ale také odpočinku a zábavě. Opravovalo se nářadí a vyráběly se drobné věci do domácnosti i na prodej, tkalo se, šilo, zašívalo i vyšívalo nebo třeba dralo peří. 
U mnohých z těchto činností pomáhaly i děti. Výstava potrvá až do 1. května.

Songfestu.cz 2016 bude 
v sobotu patřit Městské divadlo v Českém Krumlově. Už 15. ročník přivítá rok ohnivé Opice. Odpoledne od 16 hod. zájemci mohou přijít na doprovodný program pro děti i dospělé nazvaný Pavilon her, kam je vstup zdarma. Tradičně nebude chybět Dobrá čajovna a občerstvení Rawstlinka, skupina Rybníkáři zahraje Vodnickou školu. V 17 hod. začne workshop Autoterapie hlasem a dechem s lektorkou FY Song. Koncertní večer Barevný hlas – Colorad Voice od 19 hod. moderují Jaroslav Dušek, Martin Brožek a Feng-Yün Song, kteří uvedou koncerty improvizované hudby. Hlavním hostem večera bude Opičí král (opera) Wu Hongwei, Peng Xiaoling. Program ozvláštní téma Opičí amulety.
Tento týden vrcholí také plesová sezona: zatančit v gala si ještě můžete na Táborsku například v Dražicích a Borotíně – v místních kulturních domech pořádají ples sportovci a hasiči, nebo při plesu Kovosvitu. 

Autor: Redakce

15.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sošky výtvarníka Tomáše Prolla (na snímku) si odnesli výherci prestižní ceny Jihočeského divadla Jihočeská Thálie.

Jubilejní Jihočeská Thálie už má své vítěze!

Výherkyně  ankety Táborského deníku v táborském ateliéru fotografa Jaroslava Koláře.
39

Vítězky ankety si užily ateliér jako světové modelky

OBRAZEM: Vodáci odemkli řeku Lužnici

Suchdol nad Lužnicí - Stovky lidí, téměř 150 lodí, krásné jarní počasí, stav vody přesně podle představ a dobrá nálada. Při tradičním rituálu vodáků, kterým je každoroční Odemykání Lužnice, panovaly ideální podmínky.

Bitva u Sudoměře má čtvrté pokračovaní

Sudoměř 24. března - Už počtvrté se v sobotu 235. března vrátí dějiny na místa, kde 25. března 1420 došlo k památné bitvě. Přibližně 400 husitů (včetně žen a dětí), mířících na horu Tábor, dostihli jejich nepřátelé – vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů, přezdívaných Železní páni.

Uzavírka u Diamantu skončila, příští týden začne další

České Budějovice – Řidiči v pátek zajásali, neboť před 14. h byl znovu otevřen pravý jízdní pruh ve směru do města a pravé odbočení na Strakonickou ulici směrem na sídliště Vltava.

Nově narozená miminka

Táborsko - Díky vstřícnosti táborské porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Táborska.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies