VYBERTE SI REGION

Pracovní týden na Táborsku ukončí tanec

Jižní Čechy - Přinášíme stručný přehled událostí, které nás čekají v tomto týdenu. Na Táborsku mají školáci prázdniny, botanická zahrada si připomene výročí. 

15.2.2016
SDÍLEJ:

Ples.Foto: Alena Šatrová

Dnes se k jednání sejdou českobudějovičtí radní. Na programu jejich schůze je například návrh změny tarifu jízdného Městské hromadné dopravy 
v Českých Budějovicích nebo vypsání veřejných zakázek na vybavení Základní školy Emy Destinnové či stavební úpravy kuchyně Základní a Mateřské školy Kubatova.
Prachaticko má tento týden prázdniny, a tak jsou lyžařské areály v okrese Prachatice otevřené od rána do večera. Zadov nedaleko Stach zatím hlásí ideální podmínky, stejně jako areál Horní Vltavice nebo Kubova Huť. Školáci si ale mohou vybrat akce připravené v Domě dětí a mládeže na Prachaticku.
Tábor si tento týden, a to ve středu, připomene 150 let od založení botanické zahrady. Nejen v tento den mohou lidé přijít načerpat energii probouzejícího se jara. Nejen arboretum je plné jarních rostlin.

Celý týden mají jarní prázdniny také školáci na Táborsku. Domy dětí v Táboře, Soběslavi a Veselí nad Lužnicí pro ně připravily na každý den program. Se soběslavským zařízením se ve středu mohou vypravit na exkurzi do České televize v Praze. Děti nahlédnou do kostymérny, podívají se na práci kameramana, uvidí, jak se dabují filmy. Sraz zájemců je na vlakovém nádraží v Soběslavi v 8.30 hodin. Cena výletu je 350 korun a s sebou je nutné mít kartičku pojišťovny a svačinu s pitím.
Ve středu od 17 hodin bude v Písku veřejné projednání druhé etapy rekonstrukce písecké lokality Bakaláře, a to v zasedací místnosti budovy městského úřadu v Budovcově ulici za účasti vedení města a projektanta. Druhou etapou by měl být dokončen okruh kolem historického jádra města Písku.
Ve středu se na veřejné schůzi setkají dačičtí zastupitelé. Na programu jednání, které se koná od 17 hod. v hlavním sále městského kulturního střediska, bude tentokrát 28 bodů. Řešit se mj. bude i poskytování grantů pro dětské a mládežnické organizace na příští dva roky.

Přednáška Jana Světláka – Intuitivní vnímání a vidění se uskuteční ve středu
v Rytířském sále strakonického hradu od 19 hod. Jan Světlák je dlouholetý spolupracovník autora Marka Komissarova a první oficiální lektor této metody pro Českou a Slovenskou republiku. Přednáška se týká metody, která dokáže aktivovat tzv. šestý smysl.
Život našich předků na venkově, tak se jmenuje nová výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Její zahájení v historické budově se chystá na sobotu. Umíte stáčet provazy? Tkát na stavu? Vázat rukavice na modle? Tkát na destičce? Vyrábět hrábě? Udělejte si chviličku čas a přijďte do muzea. Předměty nebudou ve vitrínách, ale budou volně k dispozici. Vše si budete moci osahat a vyzkoušet! Výstava představuje řemesla a činnosti, kterým se lidé v zimě a na jaře věnovali, jako např. výrobu provazů, svíček, předení, tkaní či draní peří. Návštěvníci se zde seznámí se starými zvyky a obyčeji zimního a jarního období a dozví se, proč je lidé vykonávali, čemu věřili, ale také jak se děti a dospělí bavili. Zimní a jarní večery byly věnovány domácím pracím, ale také odpočinku a zábavě. Opravovalo se nářadí a vyráběly se drobné věci do domácnosti i na prodej, tkalo se, šilo, zašívalo i vyšívalo nebo třeba dralo peří. 
U mnohých z těchto činností pomáhaly i děti. Výstava potrvá až do 1. května.

Songfestu.cz 2016 bude 
v sobotu patřit Městské divadlo v Českém Krumlově. Už 15. ročník přivítá rok ohnivé Opice. Odpoledne od 16 hod. zájemci mohou přijít na doprovodný program pro děti i dospělé nazvaný Pavilon her, kam je vstup zdarma. Tradičně nebude chybět Dobrá čajovna a občerstvení Rawstlinka, skupina Rybníkáři zahraje Vodnickou školu. V 17 hod. začne workshop Autoterapie hlasem a dechem s lektorkou FY Song. Koncertní večer Barevný hlas – Colorad Voice od 19 hod. moderují Jaroslav Dušek, Martin Brožek a Feng-Yün Song, kteří uvedou koncerty improvizované hudby. Hlavním hostem večera bude Opičí král (opera) Wu Hongwei, Peng Xiaoling. Program ozvláštní téma Opičí amulety.
Tento týden vrcholí také plesová sezona: zatančit v gala si ještě můžete na Táborsku například v Dražicích a Borotíně – v místních kulturních domech pořádají ples sportovci a hasiči, nebo při plesu Kovosvitu. 

Autor: Redakce

15.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Táborský brankář David Novák.

„Nula mne těší, ale jde hlavně za klukama, kteří mi pomohli," chválí David Novák

Výběh pro psy. Ilustrační snímek.

Volný výběh pro psy skončil fiaskem

Poslední rozloučení

Přehled smutečních rozloučení v obřadních síních a kostelech v okrese. 

Školák z Tábora uvaří v televizi

Tábor - V pořadu České televize Dobré ráno uvaří čtrnáctiletý Dennis Linhart. 

V jižních Čechách je potvrzené druhé ohnisko ptačí chřipky

Strakonicko - V chovu v Libějovicích na Strakonicku potvrdili veterináři druhé jihočeské ohnisko ptačí chřipky. Chovatel se stará o 130 ptáků, většinu z nich čeká likvidace, která se uskuteční v úterý, sdělil dnes mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. V malochovu jsou nosnice, vodní drůbež, holubi a papoušci. Výjimku před utracením by chovatel mohl dostat pro papoušky, kteří byli v uzavřeném chovu. První ohnisko choroby na jihu Čech potvrdili veterináři v minulém týdnu v Chotčinách u Tábora.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies