VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkování v Táboře 13

TÁBOR - Parkovací politika města Tábora pro roky 2007 - 2012.

22.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

S platností od zkolaudování parkovacích domů na Parkánech a Novém městě (rok 2009-2012).

Tato fáze je charakterizována náběhem dvou parkovacích domů – Parkovací dům Parkány a Parkovací dům Nové město (BUS nádraží, případně alternativa).
Pro výkon III. fáze bude uvedena nejprve řada restrikcí v parkovacím systému. Ten je posílen novými možnostmi parkovacích domů Nového města, které sehrají klíčovou roli nejen v restrikcích a pobídkách, ale i celkovém vzhledu města a jeho parteru.
Společně s nimi se jako adekvátní protihodnota nabídnou i levné bezplatné parkovací plochy )v systému P+R, tedy zaparkuj a chceš- li, užij MHD) a plochy exkluzivní (P+P, tedy zaparkuj a plať, pohodlně dojdi ke svému cíli, který je nedaleko).
Plochy vysokých sazeb, a bude jich čím dál méně, jsou právě plochami v ulicích města.
Výkon pravidel III. fáze je završením snahy, kterou můžeme nazvat akčním programem Vrátili jsme městské ulice také lidem.
Nutné dodat, že vzhledem k citlivosti nastavení cenových režimů a postupnému náběhu motivací se systém nemůže plně realizovat v aktuálním volebním období. Završení celé strategie (stabilizace a dlouhodobý výnos parkovacího systému) pak budou zejména doménou počátku volebního období následujícího.
1. Upravit parametry pouličního parkování
Pokud nabídneme alternativy bezplatných ploch a parkovacích domů, můžeme realizovat cílenou snahu o postupné vytlačování automobilů i z ulic parteru Nového města. Kritérii jsou cena a počet parkovacích míst v ulicích.
Konkrétní nastavení cen musí vždy korespondovat s aktuálním stavem nabídky a poptávky v dané lokalitě s případným zohledněním veřejného zájmu. Při návrhu zatřídění jednotlivých komunikací a parkovišť do příslušného cenového pásma musí být precizně stanovena predikce dalšího vývoje a musí být zachována podmínka jednoduchosti a čitelnosti parkovacího systému.
V tomto okamžiku navrhujeme nově koncipovanou tarifní strukturu oblastí placeného stání se dvěma parkovacími tarify:
• Krátkodobé parkování
• Střednědobé parkování


Čtenáři, pište nám, jaký máte názor na nový systém a připravované změny: Nejlepší náměty oceníme. reporter.taborsky@denik.cz
(Další díl v zítřejším vydání TD)

22.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Spartaku Radek Hajič.

Fotbalisté Soběslavi našli v Sedlčanech studánku s divizní živou vodou

Fotbalisté Táborska - ilustrační foto.
1

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec padlo 2:1

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Jízda městem zrychlí, kruháč je hotový

České Budějovice – Ode dneška jezdí řidiči po novém kruhovém objezdu v křižovatce ulic Husova a Strakonická. Rondel o průměru 59 metrů je první dokončenou součástí propojky sídlišť Vltava a Máj. Její stavbu kraj s městem zahájil v dubnu. Práce za 110 milionů korun mají být hotové příští rok v květnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení