VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nešlo o havárii, přesto je vodovodní a kanalizační řad na Budějovické ulici časovanou bombou

Tábor - Vodovody a kanalizace se pustily do plánované opravy

5.1.2010
SDÍLEJ:

Oprava vodovodního řádu na Budějovické ulici.Foto: Pavlína Macelová

Dopravní zácpu na hlavním silničním průtahu městem na Budějovické ulici neměl hned po ránu na svědomí zvýšený počet aut, ale v poslední době již zcela prozaická záležitost – oprava kanalizace. Zúžení třech jízdních pruhů na dva si vyžádala oprava vodovodního řádu. Tentokrát ale výjimečně plánovaná.

Prosakující vodu zaznamenal v suterénu polikliniky správce Jaroslav Zajíček před čtrnácti dny. „Máme v suterénu dílny. Na mokré zdi jsem přišel hned,“ uvedl správce. V minulosti už zažil, jak voda ze zdí stříkala.

Tentokrát situace nebyla tak dramatická. Žádná škoda sice nevznikla, ale jen díky tomu, že ji nahlásil včas na VAK (Vodovody a kanalizace).

Závadu na potrubí objevili pracovníci pod povrchem silnice u Tržnice. Jen pár metrů před přechodem. „Porucha nepatří mezi havarijní, proto jsme k její opravě přistoupili až nyní,“ vysvětlil vedoucí provozovny táborského VaKuVáclav Fučík. Na opravu nastoupili zaměstnanci dnes před osmou hodinou ranní.

Prioritou jsou vždy havárie, při nichž voda vytéká na povrch anebo zatopí sklepy objektů na Budějovické ulici.

Hlavním důvodem havárií je neutěšený stav vodovodního řadu. K menším či větším závadám vyjíždějí pracovníci VAKu i desetkrát do roka.

„Na generálku Budějovické čekáme jako na spásu. Stav potrubí pod komunikací je časovanou bombou, protože litinové potrubí staré zhruba třicet pět let je značně nekvalitní,“ podotkl Fučík.

Raději písemně

Provozovatel opravny šicích strojů ocenil, že voda netekla jen dvě hodiny. „V pondělí tady byl zaměstnanec kanalizací a na plánovanou opravu nás upozornil. Neměla téct od devíti do dvou odpoledne a nakonec to bylo jen od deseti do dvanácti. Takže paráda,“ uvedl Petr Novák.

Kdo však nebyl doma, měl smůlu. O odstávce vody se tak nedozvěděl.

„Ráno jsem si chtěla umýt hlavu a z kohoutku ani nekáplo. Pro vodu na čaj jsem musela do obchodu,“ postěžovala si na neinformovanost obyvatelka Budějovické Hana Pelcová. Dala by přednost písemnému upozornění na dveřích bytu nebo domu.

Pavlína Macelová

5.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jeden z nově budovaných domů ve Slupečné 
pod lipenským vrchem Kramolín, kde se má zabydlet i jihočeský hejtman Jiří Zimola.

O kauze Lipno jednali zastupitelé přes čtyři hodiny, usnesení nepřijali

Návštěvníci si zahájení slavností evidentně užívali.
13

Táborské pivní slavnosti jsou v plném proudu

Tábor podpoří vlastníky památek

Tábor/OBRAZEM/ - Přes 1,7 milionu je na tento rok připraveno na podporu obnovy kulturních památek. Tábor nyní vyhlásil druhé kolo žádostí o dotace, do něhož je nutné přihlášku doručit do 28. dubna 12 hodin.

Knihovna ve Veselí oslaví výročí 130 let svého vzniku

Veselí nad Lužnicí - Ve čtvrtek od 16 hodin bude v budově kulturního domu rušno.

Ozbrojené komando vtrhlo do Fišlovky

Tábor/OBRAZEM/ - V noci z úterý na středu zažili obyvatelé domu v Lužnické ulici nebývalé divadlo, které trvalo přes deset hodin.

Děti si vyzkoušely život pod cirkusovým šapitó

Planá nad Lužnicí - Na několik dní získaly děti z Plané možnost stát se hvězdami cirkusu. Cvičí na visuté hrazdě, chodí po laně a plivou oheň.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies