VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někteří studenti a žáci se budou učit na staveništích

Táborsko - Dvouměsíční prázdniny na stavební práce mnohde nestačily.

31.8.2009
SDÍLEJ:

Na zemědělské škole ještě mají plno práceFoto: Kateřina Nimrichtrová

Stavební sutě a hluku nářadí se některé školy nezbaví ani po prvním zářijovém dni. Žádná z naplánovaných rekonstrukcí ale začátek školy neohrozí a práce by neměly vadit ani při výuce.

„Vnitřní práce jsou ve všech základních školách v Táboře hotové. Do konce kalendářního roku bude ale pokračovat rekonstrukce přístavby na Maredově vrchu a výstavba nové tělocvičny v Měšicích,“ informoval vedoucí táborského odboru školství Radomír Kouba.
V obou případech jde o samostatné objekty, a práce tak výuku nijak neohrozí. Město Tábor na akce za téměř dvacet milionů korun získalo dotace.

Ještě podkroví

Až na 21. prosince je naplánováno dokončení vestavby podkroví táborské průmyslovky.
„Pracovat se bude už jen v podkroví hlavní budovy a na vybudování vstupu s vyřešením bezbariérovosti. Všechny učebny, které jsme měli k dispozici v předchozím školním roce, už jsou v provozu,“ konstatoval ředitel Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře Marcel Gause.

Plánované práce na druhé budově pro letošní rok jsou hotové. Do čtvrtého poschodí se stěhuje pedagogicko psychologická poradna. V ostatních patrech postupně vznikají nové učebny. Za rok se tu bude v rekonstrukci pokračovat.

Bez oken

Dotace ve výši 18,5 milionu korun pomohla i při revitalizaci kulturní památky, kterou je budova táborské zemědělské školy. Vyměnit 280 oken, opravit a zasanovat omítku, vydláždit nádvoří a vybudovat příjezdovou cestu ale trvá déle, než dva měsíce prázdnin.

„Všechny učebny, kabinety vyučujících a hygienická zařízení jsou připravena. Prvního září tedy začínáme, ale dále probíhající práce budou vyžadovat zvýšené nároky na dozor pedagogů na bezpečnost dětí,“ upozornila ředitelka Vyšší odborné školy a střední zemědělské školy v Táboře Blažena Hořejší.
Místnosti v prvním patře ještě na svá nová dřevěná špaletová okna čekají. Do konce týdne by mělo být hotovo. V suterénu a na chodbách se bude měnit ještě v průběhu dalšího týdne.

Omítka boční části budovy směrem do Jiráskovy ulice je také hotová. Během dneška sundají řemeslníci lešení a přestěhují jej na část budovy směrem do ulice Dobrovského. Práce na omítce nejsou ještě ani ve třetině. Na zemědělce se bude pracovat až do konce listopadu.

„Dvůr už máme celý vydlážděný včetně komunikace do botanické zahrady,“ dodala Hořejší.

Sedmáci počkají

Termín dokončení prací na chýnovské základní škole je stanoven až na polovinu října. S podpisem smlouvy se zhotovitelem muselo město otálet, kvůli nejistotě získání potřebné dotace.

„Z dílen jsme předělávali jednu kmenovou třídu, která bude sloužit i k výuce cizích jazyků. Ta ještě není hotová, ale pro sedmáky, kteří se sem potom přestěhují, máme dočasně náhradní učebnu,“ uvedla ředitelka Marie Hánová.

Na svoji novou třídu si budou muset počkat ještě asi deset dní.
Úpravy chodeb před prvními třídami a sociální zařízení je kompletně hotové. Práce budou pokračovat ještě na zateplování staré přístavby.

„Pracovat se bude už jen venku, takže provoz školy a výuku to nijak neovlivní,“ ujistila ředitelka.

Autor: Kateřina Nimrichtrová

31.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Diváci v kině. Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Táborské Milenium opouští a mění za Budějovice

Tábor - Na facebookové stránce táborského Milenia se v pondělí objevilo upozornění, že pro uzavření klubu Milenia na Pražském Sídlišti se akce Welcome to the jungle přesouvá do Slavie v Českých Budějovicích. Robert Buřič, jeden z jednatelů společnosti Fun Agency Tábor, která si objekt od majitele pronajímá, zatím odchod z Milenia nepotvrdil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení