VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náprava táborské kanalizace vstupuje do druhé etapy

Tábor/ Zavrtávat pod povrch města se začali dělníci po polovině května, kdy na břehu Jordánu odstartovali ražbu kanalizační štoly.

3.8.2009
SDÍLEJ:

Vše o postupu prací se dozvíte ve čtvrtek 6. srpna od 18 hodin v sále Milenia.Foto: David Peltán

Ta byla prvním krokem v nápravě staré kanalizace. Celkem v sobě miliardová investice zahrnuje 22 dílčích staveb, s nimiž se občané setkají na různých místech.

Nyní už se schyluje ke spuštění druhé části stavby, a to dvěma podprojekty.

„Jako první budou zahájeny práce na podprojektech 10, což je rekonstrukce kanalizace v Ústecké ulici, a 11, který se týká Kvapilovy ulice,“ upřesnil ředitel Vodárenské společnosti Táborsko Milan Míka.

Stávající kanalizace v Ústecké ulici bude opravena směrem od odlehčovací komory u Údolní ulice až po Křižíkovo náměstí a zároveň se zrekonstruuje kanalizace ústící do Ústecké ulice z Křižíkova náměstí.

Celková délka rekonstruované kanalizace je 521 metrů. Souběžně bude položeno 473 metrů vodovodního řadu, který nahradí dožívající rozvody vodovodu.

V Kvapilově ulici úsek měří 761 metrů, a to včetně odbočení od křižovatky s ulicí Politických vězňů až k domu s číslem popisným 2638.

Investor akce, kterým je vodárenská společnost, připravil pro občany besedu, na níž se dozvědí přesné časové postupy prací a také plánovaná dopravní a jiná omezení.

Ještě rok

Obě stavby, a sice štola a výměna kanalizace, budou hotové na podzim příštího roku.

Podle starostky Hany Randové jde v Táboře o ojedinělou investici svého druhu, kterou z poloviny hradí dotace EU. Její příprava zabrala šest let.
„Hlavním cílem je odstranit problémy, které způsobují přívalové deště,“ uvedla při spuštění náročných prací starostka Randová.

Náročná ale není stavba pouze pro zhotovitelské firmy, které musejí zdolat i skálu, jež se jim staví do cesty, nýbrž také pro občany. Především pro lidi z Údolní ulice, která bude celý rok rozkopaná, a doprava si tak žádá zvláštní režim.

BESEDA
Vše o postupu prací se dozvíte ve čtvrtek 6. srpna od 18 hodin v sále Milenia.

Autor: Alena Šatrová

3.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letní kino v Bělči se v pátek chystá na zahájení sezony.

Na Táborsku začíná sezona letních kin

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Nabízel padělky hodinek a parfémů

Tábor - Pochůzkový prodej, který je na území města Tábora zakázaný Tržním řádem, si v úterý zvolil jako formu přivýdělku jednapadesátiletý muž ze Slovenska.

Cyklo-běh proti drogám měl zastávku také v Táboře

Tábor - Cyklo-běh, největší kampaň proti drogám spojená se sportem, dorazila v pátek i do Tábora.

Do Jižních Čech přišly tropy, zvyšuje se nebezpečí požárů

Jižní Čechy - V pátek 23. června od 12 hodin platí pro Jihočeský kraj další výstražná informace ČHMÚ upozorňující na vysoké teploty. Vlna veder zasáhne celý kraj, teploty se budou pohybovat nad 30 °C. Ve stejný čas pak vstoupí v platnost další výstraha, a to na nebezpečí vzniku požárů.

Zemědělskému družstvu shořela sláma

Makov - Brzy rána začal v obci hořet sklad sena. Od čtvrté hodiny jsou na místě hasiči, kteří dostali plameny pod kontrolu až po několika hodinách.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies