VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Masopustní masky již vyráží do ulic. Hodokvas končí devátého února

Jižní Čechy - Přinášíme stručný přehled událostí, které se v tomto týdnu na jihu Čech odehrají. 

25.1.2016
SDÍLEJ:

Masopust. Ilustrační foto.Foto: Alena Šatrová

Dnes se radní Českých Budějovic projednají například pravidla dotačního programu města na podporu památkové péče v roce 2016, ale jednat budou také o rozpočtových opatřeních nebo veřejných zakázkách.
Radní se u jednoho stolu potkají také v Táboře, kde přijde ke slovu i očekávaná úprava náměstí Přátelství a prostoru před školkou ve Světlogorské ulici na sídlišti Nad Lužnicí. Radní mají dále na programu i omezení přísunu fosforu, který se do údolní nádrže Jordán dostává z celého jeho povodí a podporuje výskyt sinic. Aby město ochránilo velkou investici do odbahnění Jordánu, odkoupilo od soukromníka i Malý Jordán, kde chce instalovat zařízení na srážení fosforu.

Krasobruslaři ze strakonického klubu se dnes dopoledne představí na zimním stadionu ve Vimperku. „Přijde se na ně postupně podívat až sedm set dětí," uvedl Jan Král z vimperských městských služeb. Velký den čeká v tomto týdnu na všechny jindřichohradecké budoucí prvňáčky. Zápis do prvních tříd se bude na všech místních základních školách konat zítra od 14 do 17.30 hod. Děti prokazují, zda jsou na školní docházku zralé.

Den památky obětí holocaustu uctí Český Krumlov výstavou a otevřením židovského hřbitova. Ve středu se tedy pro zájemce otevře jeho brána. V tamní kapli bude již tradičně k vidění studentská výstava. Tentokrát zde vystaví své fotografie Dominika Lukáčová, studentka SPŠU sv. Anežky České. Výstava se jmenuje Doteky času. Hřbitov bude pro veřejnost otevřen od 13.30 do 17 hod.

Ve středu od 13 hod. bude pokračovat líčení u Okresního soudu v Táboře, kde proti sobě stojí spolumajitelé Motocentra u dálnice D3 (bratři Petr a Pavel Bratránkovi) a stát, resp. Ředitelství silnic a dálnic. Dlouhodobý spor tkví v odškodnění podnikatelů za znepřístupnění prodejny a servisu motorek. Dříve zákazníci přijížděli přímo z obchvatu odbočením ve směru od Písku a Prahy. To už teď není možné.

Budoucnost parkoviště naproti České poště v Písku budou projednávat zastupitelé města ve čtvrtek. Jednání se koná od 13 hod. v píseckém kulturním domě. Na programu zasedání budou mimo jiné také návrh využití budov v majetku města nebo snížení ročního poplatku za komunální odpad.
Ve čtvrtek vesměs při poslední vyučovací hodině obdrží žáci, studenti či učni pololetní vysvědčení ve školním roce 2015/16. Druhý den v pátek následuje den pololetních prázdnin.

Masopustní průvod projde městem Strakonice v sobotu. Průvod půjde od radnice přes hrad, připraven bude i program ve společenském sále Šmidingerovy knihovny. Sraz masek i diváků je u Městského informačního centra na Velkém náměstí v 10 hodin. Čtrnáct koledníků s obrovskými klobouky ozdobenými 365 růžičkami a spoustu maškar přiveze 
v sobotu do Třeboně matka masopustu v čele růžičkové koledy. Růžičková koleda má v nedalekých Nových Hradech už více než šedesátiletou tradici. Týden před masopustním veselím ve svém sídelním městě se vyrazí ukázat i do lázeňské Třeboně. Koledování začne v 10 hod. na zdejším Masarykově náměstí.

Hornoplánský masopust na Šumavě vypukne v sobotu v 8 hod. žádostí o koledu 
u radnice, pak následuje obchůzka Horní Plané za doprovodu dechového kvartetu. V 19 hod. je v plánu zakončení průvodu zastřelením medvěda. Ve 20 hod. následuje tancovačka v sále kulturního a informačního cenra. K tanci a veselí zahrají Flám Praha a Kamelot revival.
Týden na Táborsku uzavře série plesů. Milovníci tance se na parket mohou vydat do kulturních domů a sálů hospod, a to v sobotu do Bechyně, Jistebnice a Borotína.

Autor: Redakce

25.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Táborské Milenium opouští a mění za Budějovice

Tábor - Na facebookové stránce táborského Milenia se v pondělí objevilo upozornění, že pro uzavření klubu Milenia na Pražském Sídlišti se akce Welcome to the jungle přesouvá do Slavie v Českých Budějovicích. Robert Buřič, jeden z jednatelů společnosti Fun Agency Tábor, která si objekt od majitele pronajímá, zatím odchod z Milenia nepotvrdil.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení