VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Logo dětské olympiády pochází z dílny Táboráka

Tábor - Olympiáda dětí a mládeže se v Táboře bude konat příští rok koncem června.

10.4.2008
SDÍLEJ:

VítězFoto: Alena Šatrová

Veřejnou soutěž na ztvárnění loga IV. letní olympiády dětí a mládeže vyhrál Pavel Bartáček z Tábora. Ve veřejné soutěži porazil konkurenci pěti dalších autorů.
„Líbilo se nám, že autor použil barvy Tábora, tedy červenou a černou,“ uvedla včera při zveřejnění výsledků starostka Hana Randová. Úspěšnost Pavla Bartáčka, jenž je i autorem loga pro MS cyklokrosu, které se v Táboře pojede v roce 2010, finančně ocenila.
Tábor se ale připravuje i na další velký sportovní míting. V červenci uspořádá MČR v atletice mužů a žen. „V tomto případě jsme veřejnou soutěž nevypisovali. Loga se ujali sami atleti,“ dodala starostka.
Devětadvacetiletý strojvedoucí Pavel Bartáček ve ztvárnění loga vycházel ze symboliky Tábora. „Jednak jsem zvolil barvy města a jednak husitský prvek. Sportovkyně na logu pak je v olympijských barvách,“ uvedl vítěz, jemuž se podařilo zabodovat s jediným návrhem. Do veřejné soutěže jich přišlo celkem 49 od šesti autorů. O vítězi rozhodla devítičlenná komise.

Prověrka
V době konání dětské olympiády v Táboře, v červnu 2009, se očekává příjezd 2500 mladých sportovců, o něž se postará zhruba pětisetčlenný organizační tým včetně rozhodčích. Tábor je na ně připraven. „Máme již podepsané smlouvy jak s Českým olympijským výborem, tak Jihočeským krajem. Zástupci výboru viděli sportoviště, o nichž je možné říct, že jsou připravena,“ upřesnila včera místostarostka Zuzana Pečmanová.
Sportovní událost prověří všechna táborská sportoviště od zimního stadionu přes tenisové kurty, stadion Míru, fotbalová hřiště až po plavecký areál. Zapojí se i některé tělocvičny a pro florbal se počítá se sezimoústeckou halou.


Chybějí lehátka
Řeklo by se, že chybí jen maličkost, pro organizátora přesto zásadní. „Žádáme o dotaci na určitá vylepšení, například pro stadion Míru na kvalitnější časomíru, která je finančně náročná. Počítáme s dovybavením i sportoviště při základních školách,“ doplnila místostarostka.
Přesto musí radnice vyřešit ještě jeden závažný úkol. Požadavek jí ukládá, že děti nemají v tělocvičnách spát pouze na karimatkách. Samotná kapacita domovů mládeže totiž k uložení na postele všech zúčastněných nestačí. A to přesto, že kraj podle Pečmanové počítá s předčasným ukončením školního roku.
Vedení města se proto obrátilo na vojsko, které disponuje jistou zásobou lehátek. Vzhledem k tomu, že v domovech se ubytuje kolem 700 lidí, zbývá zajistit přes 2000 lůžek.


Rozpočet akce
Rozpočet na letní mítink dětí je zatím stanoven na 15 milionů korun. Z této částky uhradí po dvou milionech Tábor, Jihočeský kraj a olympijský výbor, jeden milion poskytne ministerstvo školství a další peníze poplynou z účastnických poplatků.
Pečmanová připouští, že pokud se nepodaří zapůjčit si zbylý počet lůžek, je Tábor připraven je dokoupit.
„Účastnický poplatek jsme stanovili na tři sta padesát korun na ubytování a stravu za jeden den. K tomu je ještě na nás sehnat asi tři miliony od sponzorů,“ doplnila místostarostka k financování akce.

Autor: Alena Šatrová

10.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jeden z nově budovaných domů ve Slupečné 
pod lipenským vrchem Kramolín, kde se má zabydlet i jihočeský hejtman Jiří Zimola.

O kauze Lipno jednali zastupitelé přes čtyři hodiny, usnesení nepřijali

Návštěvníci si zahájení slavností evidentně užívali.
13

Táborské pivní slavnosti jsou v plném proudu

Tábor podpoří vlastníky památek

Tábor/OBRAZEM/ - Přes 1,7 milionu je na tento rok připraveno na podporu obnovy kulturních památek. Tábor nyní vyhlásil druhé kolo žádostí o dotace, do něhož je nutné přihlášku doručit do 28. dubna 12 hodin.

Knihovna ve Veselí oslaví výročí 130 let svého vzniku

Veselí nad Lužnicí - Ve čtvrtek od 16 hodin bude v budově kulturního domu rušno.

Ozbrojené komando vtrhlo do Fišlovky

Tábor/OBRAZEM/ - V noci z úterý na středu zažili obyvatelé domu v Lužnické ulici nebývalé divadlo, které trvalo přes deset hodin.

Děti si vyzkoušely život pod cirkusovým šapitó

Planá nad Lužnicí - Na několik dní získaly děti z Plané možnost stát se hvězdami cirkusu. Cvičí na visuté hrazdě, chodí po laně a plivou oheň.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies