VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé z Ounuzu se bouří proti sportovišti

Ounuz - V kempu Javorová skála má vyrůst nové sportoviště a pět hřišť určených dětem. Místní se proti tomu bouří, mají strach z narušení rázu krajiny, jež je součástí přírodního parku.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Jelínek

Kemp Javorová skála se nachází na rozhraní jižních a středních Čech. Je známý mimo jiné tím, že je v něm umístěna stará poštovna ze Sněžky.

Letos kemp prochází celkovou rekonstrukcí a díky novému nájemci používá také název Kroužky nad Moníncem.
Místní nedávno překvapil úmysl majitele Oldřicha Sovy postavit v těsné blízkosti kempu nové sportoviště a pět hřišť.

Jak uvedl starosta Jistebnice Vladimír Mašek, proti záměru se zvedla vlna odporu. „Obdrželi jsme otevřený dopis občanů proti stavbě, podepsalo jej celkem 27 obyvatel,“ potvrdil Vladimír Mašek. Situace je navíc komplikována tím, že obec nemá územní plán.

#clanek|3214924#

Nový sportovní areál, který investor plánuje postavit v těsné blízkosti kempu Javorová skála, se má skládat kromě hřišť také z jednopodlažního zázemí sportoviště, jenž by obsahovalo šatny, hygienické zázemí a sklady.
Novostavba má tvořit obdélník o rozměrech 22 x 14 metrů a v její blízkosti by dále vznikla hřiště na basketbal, volejbal či minigolf.

MÍSTNÍ JSOU PROTI
Místní však s tímto záměrem nesouhlasí. Zaslali proto starostovi otevřený dopis, v němž namítají, že se plánovaná stavba nachází mimo zastavěné území obce a svým charakterem by narušila ráz krajiny, jež je součástí Přírodního parku Jistebnická vrchovina.

Zároveň také v dopise upozorňují na výskyt ohrožených a chráněných živočišných druhů, stejně jako na velikost stavby, kterou označují za silně naddimenzovanou. Otevřený dopis podepsalo 27 lidí a na konci února jej zaslali jistebnickému starostovi a zastupitelům.

Jak uvedl Vladimír Mašek, kvůli dopisu se 16. března sešli radní včetně všech zastupitelů, a rozhodli se názor občanů města podpořit. „K výstavbě a rekonstrukci sportoviště rada města souhlasila s argumenty pisatelů,“ potvrdil Vladimír Mašek.

Do řízení se zapojil i spolek Jistebnická vrchovina, jenž napadl stavební povolení a označil jej za obcházení zákona. „Stavební úřad rozhodl v rozporu s vyjádřením odboru rozvoje Městského úřadu v Táboře, který konstatoval, že pro tyto stavby je nutné vymezit zastavitelnou plochu v územním plánu,“ uvedl místopředseda Jistebnické vrchoviny Karel Urbánek.

Rozhodnutí je tak nyní na Jihočeském kraji.

Autor: Jiří Dintar

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Víkend v táborském regionu ovládnou čarodějnice. Necháte se zlákat jejich kouzlem?

Na Táborsku o víkendu zaplanou čarodějnické ohně

Kristýna Kubišová se během sezony vypracovala v oporu píseckého celku.

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Tvůrci táborského kalendáře odvedli dobrou práci. Vyhrál

Tábor - Jiří Linhart, Petr Dobiáš, Ignác Šechtl i Jan Voseček a také tiskaři z Jindřichova Hradce. Ti všichni se zasloužili o to, že letošní prezentační kalendář Tábora se stal vítězem soutěže příběhů a umění Kalendář 2017, a to v kategorii nástěnného zpracování.

Kam můžete vyrazit do kina

Táborsko - Připravili jsme pro vás program kin.

Za patnáct minut si "vydělal" 120 tisíc

Soběslav – Neuvěřitelný kousek se podařil zloději, jemuž stačilo 15 minut, aby se zmocnil příruční tašky s doklady a penězi.

AKTUALIZOVÁNO

Jihočeské kluby mohou nahlásit svazu, že mají na víkend hřiště nezpůsobilé

České Budějovice - Fotbal v kraji je o víkendu ohrožen. Čím, je zřejmé při pohledu z okna…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies