VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z měst v okrese

Táborsko - Co je novéh v okresních městech?

7.11.2015
SDÍLEJ:

Planá nad Lužnicí. Foto: Archiv TD

Led má upravovat fungl nová rolba

Tábor - Táborští radní kývli na nákup zcela nové rolby, kterou potřebují Tělovýchovná zařízení města Tábora pro úpravu ledu na stadionu. Přestože se do rozpočtu příštího roku nákup nevešel, bez pořádného stroje se stadion neobejde, proto se radní v pondělí dohodli, že na nákup i jeho financování vypíší výběrové řízení. Staronová rolba, kterou město nedávno za příznivou cenu 800 tisíc pořídilo z druhé ruky ve Velkých Popovicích, se neosvědčila. Víc pobývala na údržbě než na ledu, a hokejisté si tak stěžovali, že jeho kvalita neodpovídá jejich potřebám. Jak nyní TZMT naloží s tímto repasovaným strojem, dosud není jasné. Místostarostka Michaela Petrová, která má TZMT v gesci, řekla, že nechají posoudit, zda ji vrátí nebo si ji nechají. To už by na stadionu byly celkem dvě nevyhovující rolby.

Na náměstí si připomenou okamžiky 17. listopadu let 1939 a 1989

Jako každým rokem si můžete 17. listopadu na Žižkově náměstí zapálením svíčky připomenout dvě události, které českému národu změnily život. Komorní vzpomínkový akt začne u kašny v 18 hodin.

Opraví rozbité části komunikací hned na několika místech ve městě

Planá nad Lužnicí - Plánští se rozhodli zatočit s rozbitými komunikacemi ve městě a nakoupili stavební materiál za milion korun bez DPH, jímž výhledově pokryjí vytypované silniční úseky ve městě. Konkrétně se jedná o komunikaci na Strkově, o silnici vedoucí kolem protipovodňové zdi od plánského mostu dolů k řadovkám, o silnici na konci Soukenické ulice vedoucí do chatové oblasti a k rodinným domům a také o komunikaci nad rybníkem Hejtman, která navazuje na lipovou alej. Opravovat by se měl také levý břeh Lužnice u Soukeníku, kde je rovněž přístup do chatové oblasti. Podle starosty Jiřího Šimánka dojde k opravám zejména na místech, kde obecně není vozovka tolik zatěžovaná a nejezdí po ní těžká auta. Často se jedná i o účelové cesty. Proto zde také na opravy použijí recyklovaný strouhaný asfalt. Termín oprav si ale zatím pevně neurčili. Jak starosta zdůvodňuje, do podobných oprav cest se pustilo více obcí najednou a firmám teď chybí stroje, především finišery. Jakmile budou dostupné a dovolí-li to ještě počasí, pustí se v Plané do práce ještě letos. V opačném případě akci odloží na jaro. V příštím roce ve městě opraví také dvě až tři větší komunikace, čímž by už neměli mít jedinou prašnou silnici.

Autor: Redakce

7.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

HC Tábor - SC Kolín 5:1.

Hokejisté otevřeli přípravné zápasové období výhrou nad Kolínem

Ilustrační obrázek.

Již nejsou mezi námi

Bechyňské doteky zahájí letošní program divadlem

Bechyně – Divadelním představením Hrátky s čertem v pátek odstartuje program letošních Bechyňských doteků.

Provoz na mostě zdržují již jen svodidla

Tábor - Na Švehlově mostě se ve středu konala další ze společných schůzek investora a dodavatele opravy.

Ze sýrové loupeže obvinili brigádníka

Táborsko - Na prahu jara - 20. března oznámili zaměstnanci jedné z potravinářských firem na Táborsku, že do chladírny jejich provozovny vnikl zloděj a jim zmizela hned celá paleta se sýrem.

V Bytesu již nebude ohrožovat nebezpečný azbest

Tábor – Dva roky pracoval jednatel Bytesu Ondřej Semerák na způsobu, jak zbavit stěny administrativní budovy Bytesu a technických služeb boletických panelů plných azbestu, aniž by se budova musela bourat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení