VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika ze dne 16. prosince: kradlo se a hořelo

Táborsko - Přečtěte si aktuální zprávy od policie, které se týkají zejména krádeží a požáru.

16.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto trakční vedení.Foto: Archiv Policie ČR

Pozor na měniče, okradli barmanku

Tábor – V pondělí měniči peněz okradli barmanku v centru Tábora. Odpoledne vstoupili do jedné z herna-barů, pod záminkou hry na automatech požádali o výměnu peněz vyšší nominální hodnoty. Své požadavky následně různě měnili, peníze vraceli a opět požadovali směnu, až následně zjistila obsluha, že jí připravili o 10 tisíc korun.

Dle získaného popisu se jednalo o dva muže ve věku okolo 40 let, snědé pleti, jižanského typu. Hovořili blíže neurčeným jazykem. Své požadavky předávali posunky a lámanými anglickými výrazy. První z mužů byl štíhlé, asi 180 cm vysoké postavy, krátkých černých vlasů. Markantním znakem jeho obličeje byly zlaté zuby v horní i spodní čelisti. Druhý z mužů byl menší, přibližně 175 cm vysoké, střední postavy, rovněž krátkých černých vlasů. Oba měli na sobě černé oblečení.

Policie žádá každého, kdo v pondělí uvedenou dvojici mužů v Táboře či jinde potkal, měl k jejich popisu, popřípadě dalšímu obdobnému podvodnému jednání další poznatky, aby tyto informace předal táborským policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře, na telefonním čísle 974 238 700, případně lince číslo 158. Děkujeme.

KRÁDEŽ: Šli po kovu, zmizelo 120 metrů drátu

Bechyně – Policie pátrá po pachateli nebo pachatelích, kteří se v neděli dopoledne vloupali do areálu vlakového nákladiště dřeva na okraji města, kde strhli železniční trakční vedení a odcizili na 120 metrů trolejového drátu. Svým jednáním způsobili škodu ve výši odhadem 200 tisíc korun. Obdobný skutek šetřili na počátku měsíce srpna, kdy pachatelé strhli trakční vedení na téže trati, a to v katastru nedaleké obce Třebelice. Není tak vyloučeno, že se uvedeného jednání mohli dopustit stejní pachatelé. Případ jehož pravděpodobným motivem byla krádež kovu šetří policisté z Bechyně i z Tábora. Uvedenou krádeží se pachatelé dopustili poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a hrozí jim trest odnětí svobody až 6 let.

KRÁDEŽ: Vykradli stodolu

Mladá Vožice – Zloděj se vloupal v blíže neurčené době do technického zázemí usedlosti obce Šebířov, části Vcholtovice. Odtud si odnesl příslušenství k zahradní technice TERA, a to mulčovače, lišty na sečení, oborávače brambor, pluhu a bran. Navíc si přibral i kanystr s benzinem. Majiteli způsobil škodu ve výši 33 tisíc korun.

POŽÁR: Hořelo 50 litrů oleje

Bechyně – V pondělí ráno vyjeli profesionální hasiči z Týna nad Vltavou a dobrovolní hasiči z Bechyně k požáru padesáti litrů oleje ve fritovacím zařízení v kuchyni hotelu lázně Jupiter. Provedli odpojení od elektriky a hořící nádobu vynesli ven. Škoda je asi 50 tisíc korun, ale díky včasnému zásahu uchránili majetek ve výši 250 tisíc korun.

Autor: Lenka Pospíšilová

Autor: Redakce

16.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Táborska - ilustrační foto.

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec padlo 2:1

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Skončily rošády na kandidátkách

Jihočeský kraj – Pondělní 16. h ukončila šarády na kandidátních listinách pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 20. a 21. října a v Jihočeském kraji do nich míří 25 subjektů.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení