VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čekaničtí si zvolili svou samosprávu

Tábor - V táborské příměstské části přišlo k urně 24,36 procenta voličů

25.6.2012
SDÍLEJ:

Sobota byla pro Čekanické volební. Foto: Alena Šatrová

Nejvíce hlasů z pěti kandidátů získal v sobotu od čekanických voličů Petr Nemrava (167), za ním je se 137 hlasy Dana Milerová a tříčlenný výbor ještě doplní Romana Krůčkové, pro niž se vyslovilo 113 občanů. V takovém složení bude příměstské části pracovat samospráva. Za jejími dveřmi zůstali Pavel Kubeš a Petr Zelenka.

O složení výboru rozhodlo 24,36 procenta voličů. V seznamu mají Čekanice 1018 jmen. Svůj hlas jich odevzdalo 248, jeden byl neplatný. Aby výbor mohl vzniknout, muselo přijít alespoň 20% voličů. Přišlo jich o 4,36% víc.

Pro čekanické voliče byla sobota dnem, kdy dostali šanci rozhodnout, zda bude v této příměstské části fungovat výbor. Nic nenechali náhodě a před sobotním obědem přišli do základní školy, kde byla volební místnost.

„Nyní se zvolení členové sejdou a zvolí si předsedu. Mělo by to být neprodleně," uvedl Vladimír Helma, vedoucí odboru vnitřních věcí, který průběh voleb dozoroval.

„Záleželo mi, aby Čekanice měly výbor a teď očekávám, že se zlepší komunikace s radnicí. Určitě bychom potřebovali opravit chodníky a silnice," přeje si například Eva Kuchařová. O infrastruktuře mluvila i Michaela Kuchařová (shoda jmen), která by však nezapomínala ani na malé děti. „Opravit by potřebovaly některé ulice, třeba ke hřišti nebo ke hřbitovu. Nejen kvůli tomu jsem šel volit, osobně jsem ale potřebu kandidovat neměl. Lidi, kteří kandidovali to zvládnou dobře," domnívá se Tomáš Gigal.

Čekaničtí po letech získali druhou možnost úzce spolupracovat s radnicí. ⋌Strana 3Kromě užší vazby na úřad, dostanou z rozpočtu příděl peněz k hospodaření.

„Čekaničtí teď z rozpočtu města získají dvě stovky na každou osobu, tedy i malé děti, a k tomu ještě čtyřicet tisíc," upřesnil sumu Vladimír Helma.

Pro čtvrť, kde žije kolem 1400 obyvatel to znamená minimálně tři sta tisíc korun. S těmi mohou naložit podle svých potřeb.

Výbor již v Čekanicích jednou fungoval, a sice před osmi lety. Pouze však jedno volební období, podruhé už se voleb nezúčastnilo tehdy potřebných třicet procent voličů. Z táborských příměstských částí svůj samostatný výbor teď už nemají jen Čelkovice a Klokoty. Čelkovice se o to už jednou pokoušeli, nedokázali však ani sesbírat potřebný počet podpisů, který je k zorganizování voleb nutný.

Autor: Alena Šatrová

25.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

HC Tábor - SC Kolín 5:1.

Hokejisté otevřeli přípravné zápasové období výhrou nad Kolínem

Ilustrační obrázek.

Již nejsou mezi námi

Bechyňské doteky zahájí letošní program divadlem

Bechyně – Divadelním představením Hrátky s čertem v pátek odstartuje program letošních Bechyňských doteků.

Provoz na mostě zdržují již jen svodidla

Tábor - Na Švehlově mostě se ve středu konala další ze společných schůzek investora a dodavatele opravy.

Ze sýrové loupeže obvinili brigádníka

Táborsko - Na prahu jara - 20. března oznámili zaměstnanci jedné z potravinářských firem na Táborsku, že do chladírny jejich provozovny vnikl zloděj a jim zmizela hned celá paleta se sýrem.

V Bytesu již nebude ohrožovat nebezpečný azbest

Tábor – Dva roky pracoval jednatel Bytesu Ondřej Semerák na způsobu, jak zbavit stěny administrativní budovy Bytesu a technických služeb boletických panelů plných azbestu, aniž by se budova musela bourat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení