VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bláha si za veselský bufet Hokejka musí připlatit

Veselí nad Lužnicí – Do finále výběrového řízení se dostal jediný zájemce. Cena za nájem přesto vyrostla.

29.4.2010 4
SDÍLEJ:

Veselí nad Lužnicí, ilustrační foto. Foto: Kateřina NImrichtrová

Podepiš, nebo vypíšeme nové výběrové řízení. Tak zněl nevyřčený ortel nad staronovým nájemcem veselského bufetu Hokejka Michalem Bláhou.
Po dvaceti letech, kdy rodina Bláhových Hokejku provozovala, vypsala TJ Lokomotiva výběrové řízení na nového nájemce. Do soutěže šly dvě nabídky. Jedna pro formální nedostatky do konce nedošla. Zůstal Bláha, který nabídl deset procent nad výši dosavadního nájemného.

„Bral jsem to tak, že se mnou bude jednáno jako s vítězem. Že bude akceptována mnou nabídnutá částka. Ale to se nestalo. Abych mohl Hokejku dál provozovat, musel jsem podepsat smlouvu a ještě podstatně navýšit peníze za roční nájem,“ komentoval situaci Michal Bláha.

Nabídka druhého účastníka byla ale podle vedení jednoty podstatně vyšší. Proto nemohl výbor Bláhovu nabídku akceptovat.
„Podmínky výběrového řízení jasně stanovují, že nemusíme akceptovat žádnou z nabídek. Mohli jsme vypsat nové výběrové řízení, ale ani to ne. Měli jsme možnost oslovit další subjekt. Podklady k výběrovému řízení si bralo dalších pět lidí, kteří se ale nakonec nepřihlásili. Nejspíš se zalekli humbuku, který okolo této věci vznikl,“ reagoval předseda TJ Lokomotiva Karel Zelenka.

Příznivci Hokejky a Bláhových zorganizovali petici, na kterou nasbírali za pouhé čtyři dny přes sedm stovek podpisů. Otevřené dopisy chodily i na radnici.
„Druhý zájemce nabídl podstatně víc peněz. Konečná cena za pronájem dohodnutá s panem Bláhou byla výrazně nižší. My usilujeme o jediné: získat, a to i cestou pronájmů, co nejvíce peněz na provozování TJ, abychom vytvořili občanům co nejlepší podmínky pro sportování,“ konstatoval Zelenka.

Víc, ale bez záruky

Bláha ale tvrdí, že nabídka druhého subjektu nebyla ničím podložená. „Kdybych byl v roli tělovýchovné jednoty, požadoval bych v takovém případě ekonomický rozbor. Ten rozdíl od současného nájemného činil šedesát procent! Divím se, že chtěli vyměnit jistotu podloženou dvaceti lety a jít do rizika, byť s tak vysokou částkou,“ míní Bláha. Dodal, že jestli hodlá TJ šroubovat ceny dál, je Hokejka odsouzená k zániku.

Město je s výsledkem výběrového řízení spokojené. Bláhovi jsou pro všechny zárukou kvalitních služeb. „Pro nás je prioritní, aby to v Hokejce fungovalo. A to i proto, že je místem vytvářejícím zázemí pro akce pořádané městem. Chápeme ale i to, že Lokomotiva z toho chtěla získat peníze, které pak dává do fungování celého sportovního areálu,“ shrnul starosta Veselí Jaromír Novák.

Stoly před bufetem

Předevčírem však podle Michala Bláhy přišla další rána pod pás. V předešlé smlouvě bylo, že součástí pronájmu je bufet a šest stolů před ním. Do nové smlouvy to ale nebylo zaneseno. „Nevšiml jsem si toho, protože jsem to považoval za samozřejmost. A včera mi přišel dopis, že si stoly jednota odveze a použije v rámci areálu. Připravili mě tak o dvaasedmdesát míst. Tak co si o tom mám myslet? Chystám se jít za starostou,“ prozradil Bláha.

„Měli jsem z toho všichni ohromnou radost. Nedovedeme si bez Bláhů Hokejku představit. Jsem ale přesvědčená, že i když jsme vyhráli bitvu, válka ještě neskončila,“ uzavřela členka petičního výboru Jaroslava Drakslová.

Autor: Kateřina Nimrichtrová

29.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vandal poničil pět automobilů

Bechyňské doteky ukončí nedělní mše.
5

Nedělní mše ukončí páté Bechyňské doteky

Za pervitin mu hrozí až 10 let vězení

Tábor - Táborští kriminalisté, specializující se potírání výroby a distribuce drog, překazili živnost dalšímu dealerovi a výrobci pervitinu z Táborska.

OBRAZEM: Noční vichřice odnesla supermarketu půlku střechy

Veselí nad Lužnicí - Vichřice, která udeřila během noci, vyvracela stromy a odnesla i půlku střechy supermarketu Tesco.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Na co zajít o víkendu do kina

Táborsko - Přinášíme vám víkendový program kin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení