VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Amra dluh za teplo uhradila

Veselí nad Lužnicí -Veselské služby budou trvat na zaplacení úroků z prodlení za pět měsíců

2.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Kateřina Nimrichtrová

Když nezaplatí, mají po smlouvě. Teplo do bytů ať si shánějí, kde chtějí. Taková hrozba visela nad firmou AMRA. Ve čtvrtek, tedy v den, ke kterému končila smlouva mezi dodavatelem tepla a vlastníkem pěti panelových domů ve Veselí nad Lužnicí, byl téměř milionový dluh uhrazen.

„Byly to nervy do poslední chvíle. AMRA uhradila dluh v podstatě pět hodin před vypršením termínu. Teď nic nebrání v uzavření nové smlouvy o dodávce tepla a teplé vody,“ reagoval šéf Veselských služeb Jaroslav Benda.

Tím to ale pro pražskou firmu nekončí. V dodatku smlouvy bude zakotveno, že do 31. srpna musí AMRA uhradit ještě penále z pěti měsíců prodlení. Pokud tak neučiní, opět může o svého dodavatele tepla a teplé vody přijít.

Damoklův meč bude nad firmou viset i do budoucna. Zálohy za dodávky se budou muset na účtě Veselských služeb objevit vždy do dvacátého dne měsíce, jinak k poslednímu dni příslušného měsíce smlouva opět končí.

„S touto firmou nevidím jiný způsob komunikace. Jakmile totiž dostanou nějaký prostor k manipulaci, okamžitě toho využijí. Tímto způsobem se snažímě chránit i nájemníky a případné vlastníky bytů v těchto pěti objektech,“ míní Benda.
Lidé ale v klidu příliš nejsou. V létě jim v případě neuhrazení záloh hrozí jen přerušení dodávky teplé vody. Od října však opět půjde o teplo v bytě.

AMRA navíc od půlky prázdnin požaduje po nájemnících navýšení jejich záloh, a to i přesto, že mnoho z nich dostalo za minulý rok přeplatky.

„Nevím, proč bych měla platit víc, když mi vracejí pět a půl tisíce korun za loňský rok. Už jsem se domluvila se správkyní bytů a budeme o tom jednat,“ uvedla jedna z nájemnic Ludmila B.

S návrhem na zvýšení záloh přiša AMRA už letos v březnu. Nájemníci se proti tomu ohradili v dopise adresovanému jednateli firmy. Dodnes na něj nedostali žádnou odpověď.

„Poslali jsme jednu kopii evidenčního listu do sdružení na ochranu nájemníků, aby ji prozkoumali a zjistili, zda je požadavek firmy oprávněný. Pak budeme jednat dál,“ řekl Deníku zástupce nájemníků Miroslav Pršala.

Podle vyjádření Marie Paukejové z českobudějovického SON se jejich postoj ke zvýšení záloh od března nijak nezměnil.

„Nedošlo k navýšení plateb ze strany Veselských služeb, nedošlo ani ke změně legislativy a většina nájemníků má nárok na přeplatek. Není tedy jediný důvod zvyšovat zálohy na teplo. V nejbližší době se s veselskými nájemníky opět sejdeme a budeme jim radit, jak mají postupovat.“

A jaké má firma AMRA s domy na veselském sídlišti U Zastávky další plány? Deníku na to odpověděl její zástupce Jan Kodádek: „V prvé řadě bych rád důrazně dementoval zprávy, které se šíří po Veselí nad Lužnicí, a to že se chystáme domy někomu prodat, aby se tam mnohly nastěhovat romské rodiny z Chomutova. Vůbec nechápu, jak se mohly tyto zvěsti po městě rozšířit. Amra má naopak v plánu byty dále držet, spravovat a případně nabízet k prodeji jednotlivým zájemcům.“

Autor: Kateřina Nimrichtrová

2.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Jen nejtvrdší hasič přežije

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lákavé menu: Hudební večer v Žižkových lázních či Bechyňské doteky

Táborsko – Obyvatelé a návštěvníci táborského regionu mají možnost prožít další mimořádně pestrý a zábavný víkend. O jejich přízeň usiluje celá řada zajímavých akcí.

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Na co zajít v pátek a v sobotu do kina

Táborsko - Přinášíme vám program kin.

Zloděje čapli za ruce

Tábor - Muže a ženu ve čtvrtek ostraha jednoho z táborských supermarketů v centru zadržela ve chvíli, kdy se snažili ukrást zboží za bezmála 4500 korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení