VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Táborsko

6.5.2017

Kam zajít o víkendu na lékařskou pohotovost

Táborsko - Přinášíme přehled, kam zajít na Táborsku na lékařskou pohotovost.

6.5.2017

Piloti vrtulníků záchranky cvičí noční přistání

Jižní Čechy – „Nevíte, proč nad sídlištěm v noci létaly vrtulníky záchranky a přistávaly na vojenském cvičišti," to byl častý dotaz obyvatel jindřichohradeckého sídliště Vajgar, které v noci vyrušil hluk strojů. 

5.5.2017

Lejčkov uctí oběti války

Lejčkov – V sobotu od 10 hodin se v Lejčkově koná pietní akt k uctění obětí druhé světové války. Ještě 9. května 1945 bylo v malé vesnici německými vojáky zabito 24 místních obyvatel.

5.5.2017

Hrob Josefa Němce opět připomíná Vzdor

Tábor - Holašovický sochař Richard Rudovský v pátek ráno přivezl opravenou sochu od J. V. Duška, která přes deset let ležela na dvoře muzea.

5.5.2017

Na co zajít o víkendu do kina

Táborsko - Připravili jsme pro vás program kin na sobotu a neděli.

5.5.2017

Loutky a Fík jsou k vidění v Třeboni

Třeboň – Letošní Anifilm kromě kreslených snímků nabízí i doprovodný program například v podobě výstav v Domě Štěpánka Netolického.

5.5.2017

Dnů svobody si neužili. Zemřeli na konci války

Jižní Čechy - Květen 1945. Zatímco většina lidí se raduke u konce 2. světové války, rodiny některých Jihočechů oplakávají své blízké. 

4.5.2017

Petr Novák rezignoval na post radního, půda se chvěje i jinde

Tábor – Nejmladší radní, letos čtyřiatřicetiletý Petr Novák z ANO rezignoval na další posty. Nejdříve po kauze s odměnami v jihočeských nemocnicích opustil krajské zastupitelstvo a představenstvo nemocnic, nyní se rozchází s pozicemi na městské úrovni, především v radě. Ponechal si jen mandát zastupitele a post v představenstvu Teplárny Tábor.

4.5.2017

Tábor začne sezonu: na kole, pěšky, na vodě i na skále

Tábor - V sobotu Tábor odstartuje novou turistickou sezonu. Program pro celou rodinu i všechny věkové kategorie začne registrací cyklistů v infocentru na Žižkově náměstí, kteří se vydají na každoroční cyklovýlet do okolí.

4.5.2017

V Táboře se rozrůstá rodina nejmenších ovcí na světě

Tábor – V táborské zoologické zahradě se úspěšně rozrůstá stádo nejmenších ovcí na světě. Po loňských přírůstcích tady i letos v dubnu přišla na svět další tři ovčí mimina, neboli jehňata ovce ouessantské.

4.5.2017

Místo 20 milionů jen jeden. Fokus drasticky škrtal

Tábor – Táborský Fokus chce vybudovat ve svém sídle centrum pro duševně nemocné. Ze svých plánů musel drasticky škrtat.

4.5.2017

Pozor, hodný, ale moc velký pes!

Třeboň – V centru města, kde se v těchto dnech odehrává šestnáctý ročník mezinárodního festivalu kresleného filmu Anifilm, se prochází Maxipes Fík.

3.5.2017

Nejlepší podnikatelský záměr? Zahrada plná víl

České Budějovice - Projekt Vílí stezka v Rudolfově u Českých Budějovic ovládl jihočeské regionální kolo soutěže T-Mobile Rozjezdy.

3.5.2017

Rolničkové dny vydělaly téměř na třetinu autobusu

Táborsko – Soběslavská Rolnička si může gratulovat. Její sbírku Rolničkové dny nezničilo ani rozmarné počasí konce dubna, a dobrovolníkům se tak do kasiček 16. ročníku sbírky podařilo v ulicích 11 měst vybrat bezmála 200 tisíc korun.

3.5.2017

Vlaky už mohou zpět na koleje

České Budějovice – Trampoty na cestách končí většině cestujících, kteří se vydávají z Českých Budějovic vlakem. Železniční dopravu tu od minulého týdne komplikovaly masivní výluky.

3.5.2017

Do Bechyně se sjíždí odborníci na lázeňství

Bechyně – Od čtvrtka do soboty se v bechyňských lázních uskuteční odborná konference a soustředění projektu GEOMED 2017, které připravila Česká společnost klinické farmakologie ve spolupráci s pracovištěm klinické farmakologie českobudějovické nemocnice.

3.5.2017

Téma dětských hřišť v Soběslavi je v současnosti hodně žhavé

Soběslav – A co děti, mají si kde hrát…? Právě na tuto otázku se zaměřili v Soběslavi a odstartovali práce na projektu, který by měl vyřešit situaci ohledně stavu dětských hřišť ve městě.

3.5.2017

Radní na roztrhání. Zvládají víc funkcí

Jižní Čechy – Nakolik je práce krajských uvolněných radních a náměstků náročná? Někteří stíhají dvě zaměstnání.

3.5.2017

Sochař Martin Mikula se už těší, až jeho kalvárii pohltí les

Soběslav – Kopec Svákov nabízí nový krajinný prvek, jenž se zrodil v mysli katolického kněze Jana Hambergera. Křížová cesta podél cesty ke kapličce je dílem sochaře Martina Mikuly.

2.5.2017

Starosta představil novou kancelář

Tábor - Kancelář táborského starosty Jiřího Fišera změnila po desítkách let svoji tvář.

2.5.2017

Klub předškoláků je bránou do první třídy

Tábor - S budoucími prvňáčky je dobré seznámit se s předstihem.

2.5.2017

Hudební patro knihovny zůstane týden zavřené

Tábor – Táborská knihovna se ve svém hudebním patře na pár dní odmlčí.

2.5.2017

Kuřáci už jen měsíc!

Jižní Čechy - Od 31. května mají kuřáci utrum, v hospodě si již nezapálí. Začne platit protikuřácký zákon, který vyhání kuřáky z veřejných podniků a prostor a vymezuje i prodej alkoholu.

1.5.2017

Májová slavnost otevřela i Kozí hrádek

Sezimovo Ústí - Náměstí T. Bati tradičně na 1. máj ožilo dětmi, pro které v parku skauti připravili plejádu soutěží a her. Májové slavnosti by se v Sezimově Ústí neobešly ani bez táborského Swing Bandu a Baťova běhu na Kozí hrádek.

1.5.2017

Cirkus Arlet v Táboře. Jeho chloubou je zlatý tygr

Tábor – Smíšené vystoupení bengálských tygrů a afrických lvic nebo vystoupení s burskými kozlíky. To je jen malá část programu, se kterým se do Tábora vrací za svým publikem v rámci evropského turné, Cirkus Arlet.

1.5.2017

Radětičtí svou májku neuhlídali. Padla

Radětice - Malá vesnice nedaleko Bechyně se pro jihočeské hasiče stala jediným místem, kam během Filipojakubské noci museli v souvislosti s čarodějnicemi vyjíždět. Naštěstí nehořelo, jen likvidovali nařízlou májku.

1.5.2017

Svátek práce není zapomenut

Táborsko – První máj je dnes často vnímán hlavně jako svátek zamilovaných.

AKTUALIZOVÁNO
30.4.2017

Pálení čarodějnic a stavění májek na Táborsku

Táborsko - Pálení čarodějnic a stavění májky patří neodmyslitelně k jarním svátkům a vítání jara. Jak vypadají májky a čarodějnice v našem okrese, se podívejte v naší fotogalerii, kterou průběžně aktualizujeme i o vaše snímky.

30.4.2017

S Comettem Plus se svezete i bez peněz

Tábor – Platební karty doslova dobývají Tábor. Minulý týden začaly po městě fungovat parkovací automaty, které její použití umožňují, a nyní oznámil dopravce Comett Plus, že terminály pro bezhotovostní platby testuje ve vybraných dálkových spojích. Podle Slávka Bělocha z Tábora výborný nápad, byť zatím si ho v autobuse nevyzkoušel. V pátek tento typ dopravy totiž zvolil po dlouhých letech.

30.4.2017

Co přinesl právě končící týden

Táborsko - Shrnutí uplynulého týdne na stránkách Táborského deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies