VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souboj šermířů s filmaři vyhráli tvůrci snímku Bathory

České Budějovice - Petr Nůsek neprokázal, že s produkcí sjednal sporné položky, a musí vrátit půl milionu korun.

29.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Krajský soud včera rozhodl, že Petr Nůsek, majitel a umělecký ředitel agentury A.R.G.O. v Táboře, je povinen zaplatit Jakubisko Filmu, s. r. o., 498 525,08 koruny s příslušenstvím a náklady řízení.
Soud tak vyhověl žalobě filmové společnosti. Její zástupce v závěrečném návrhu shrnoval, že mezi stranami byla uzavřena ústní smlouva, z níž žalovanému vznikl závazek pronájmu zbraní a účasti šermířského departmentu při natáčení filmu Bathory.
Filmaři poskytli skupině zálohu 750 900 korun.


Účtoval nesjednané?
Když se domáhali částečného vrácení peněz, žalovaný jim vyúčtoval například paušály za telefony, přesčasové práce koordinátorů, úklidové a přípravné práce šermířů apod., tedy položky, které podle žalobce nebyly sjednány.
Cílem žalovaného bylo po〜dle zástupce společnosti jednoznačně takto účelově odůvodnit nevrácení zálohy. „Neprokázal, že sporná plnění, která fakturoval, byla vykonána,“ řekl zástupce Jakubisko Filmu.
Petr Nůsek naopak opakoval, že součástí ústní dohody byly i ony přesčasy, telefony, likvidační práce, exkluzivita atd. Dovolával se „obchodních zvyklostí“, praxe filmových natáčení.
Soud však uzavřel, že žalovaný neprokázal, že by byly smluveny i sporné položky. „Dovolávání se obchodních zvyklostí nelze v tomto případě přitakat,“ řekla včera soudkyně v odůvodnění rozhodnutí.
Uvedla, že původní návrh smlouvy o spolupráci předložený výkonnou ředitelkou filmové společnosti Markétou Zahradníkovou Nůsek neakceptoval.
Při jednom z předchozích jednání u soudu žalovaný řekl, že jeho připomínky prý ředitelka slíbila zapracovat do nové smlouvy, ale jak se natáčení rozběhlo, už si na to nikdo nevzpomněl.


Odlišné představy
Na otázku, proč nebyla s A.R.G.O. uzavřena písemná smlouva, odpověděla Zahrad〜níková, že to byl projev důvěry, nebo zanedbání někoho z produkce, že ji nepřipravil.
„Žalovaný ale rozhodně věděl, že filmová společnost má o spolupráci odlišné představy než on, že si jinak vykládá její obsah, a přesto neusiloval o upřesnění dohody,“ uvedla. Pokud pak k tomu nedošlo, měl žalovaný podle soudu v řízení prokázat, že mu požadovaná plnění náležejí. Toto důkazní břemeno ale neunesl.
Rozsudek není pravomocný.

Autor: Vladimír Majer

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Řemíčově na Táborsku se při vyproštění jiného traktoru převrátil traktor a pod ním zůstal zaklíněný řidič.
AKTUALIZOVÁNO
3

Traktory zavalily dva muže

Strmý vrch v Chýnově slaví 235. narozeniny.

Legendární Strmý vrch v Chýnově vyzývá závodníky už třicet pět let

Kam v pátek na Táborsku do kina

Táborsko - Přinášíme program kin.

Veselský EPPI maraton podpoří lidi s epilepsií

Veselí nad Lužnicí – V sobotu se ve Veselí nad Lužnicí rozjede tradiční EPPI vodácký triatlon, který již 15. rokem podporuje lidi s epilepsií.

Abstraktní dílo Moniky Immrové nepotřebuje názvy

České Budějovice – Abstraktní umění lounské rodačky, čtyřiceti sedmi leté sochařky a grafičky Moniky Immrové, která v letech 2008 a 2009 dostala ocenění Grafika roku, nyní vystavuje českobudějovická Galerie současného umění a architektury Dům umění.

Budějovičtí studenti zazpívají ve Vatikánu i papeži

České Budějovice – V Chrámu svatého Petra ve Vatikánu zazpívají 28. září studenti z českobudějovického Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka (GJVJ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení