VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

30.7.2016

Drama Čecha u sousedů na Dachsteinu

Linec – 25letý horolezec z Hradce Králové si v pátek po večeři vyšel ze Simonyho chaty k malé procházce. V oblasti Wildkaru (2200 m) měl ve strmém skalnatém terénu pád a těžce se poranil na hlavě a noze, informoval v sobotu deník OÖN.

30.7.2016

Panelákový Kotnov

TÁBORSKÝ UNIKÁT. Originální výzdobou se pyšní jeden z panelových domů na Pražském Sídlišti.

29.7.2016

Přes vyšší platy sousedé relativně zchudli

Linec – Od roku 2010 mzdy v privátním hospodářství v Rakousku stagnují, konstatuje linecký deník OÖN.

29.7.2016

První světová válka: 102 let od vypuknutí

Před 102 lety – 28. července 1914 – vypovědělo tehdejší Rakousko-Uhersko válku Srbsku. Zamýšlená lokální trestná výprava se rychle proměnila v celoevropský konflikt velmocenských bloků. Zahynuly při něm miliony lidí, byla zničena vyspělá evropská civilizace a všeobecné zhrubnutí a úpadek mravů otevřely cestu pozdějším levicovým i pravicovým diktaturám.

29.7.2016

V Táboře sondují, jak zakrýt pískoviště. A co v jiných městech na Táborsku?

Tábor – Za pískoviště neodpovídající hygienickým normám hrozí obcím vysoké pokuty

28.7.2016

Od největší letecké katastrofy v ČSSR uplynulo 40 let

Dvacátého osmého července 1976 došlo k nejtragičtější letecké nehodě ČSA na území tehdejšího Československa, když pádem do rekreační vodní nádrže Zlaté piesky u Bratislavy skončil let stroje Il-18. Zahynulo 76 osob, údaje o počtu přeživších se dodnes liší.

28.7.2016

Mnoha rodinám sousedů začínají drahé prázdniny

ČTYŘLETÁ Tunisanka Yosra šla ve středu večer s maminkou k modlitbě za oběti útoku u olympijského nákupního centra v Mnichově. Krátce před začátkem ale „utekla" a kolem veškerých zábran a stráží přistoupila rovnou k primátorovi města Dieteru Reiterovi (SPD) a policejnímu prezidentovi Hubertu Andrämu. „Oba muži vzali neplánované setkání podobně ležérně jako Yosra a trošku si s dívenkou popovídali," píše PNP. „Tohle bohužel dělá často," ospravedlňovala se její maminka Narjes Riabiová, když si dcerku znovu vyzvedla.

27.7.2016

Němci debatují o regulaci nenávisti na internetu

Po sérii útoků v Mnichově, Würzburgu, Ansbachu a Reutlingenu německá společnost debatuje o možnosti cenzury sociálních sítí. Budou v budoucnu cenzurovány diskuse na největší sociální síti světa Facebook v celé Unii?

27.7.2016

Den rovnosti důchodů u sousedů

Linec – Ženy v Rakousku dostávají v průměru o 40 procent nižší důchody než muži. Rakouský svaz měst proto inicioval informační akci „equal pension day", která probíhá v celé zemi ve středu 27. července.

27.7.2016

Sklizně budou slabé, tipují farmáři. Úrodě škodí častý déšť

Táborsko – Oproti loňskému roku jsou v táborském regionu očekávány menší výnosy a méně kvalitní plodiny.

26.7.2016

Opuštěný lom u Dolních Hořic je i duchovně nabitým místem

Dolní Hořice – Ve čtvrtém dílu letní cestovní Abecedy vás zavedeme do obce na písmeno D. Leží nedaleko Chýnova.

26.7.2016

Na dialýzu chodí sousedé i o půlnoci

Linec - „Zpravidla třikrát týdně po čtyřech hodinách na přístroji, to patří u lidí, jimž nefungují ledviny, k všednímu dnu," uvádí linecký list OÖN. „A jako by už samo to nebylo dost zatěžující, situace mnoha z asi 750 těchto pacientů v Horních Rakousích se loni ještě zhoršila."

26.7.2016

Hackeři napadli Brisk. K ničemu se ale nedostali

Tábor - Počítačová síť táborského podniku se stala terčem zájmu "pirátů", kteří se však kořisti nedočkali.

25.7.2016

Slunečnicový protest sousedů proti silnici

NEJSTARŠÍ občanka Horních Rakous, Anna Wiesmayrová z Lince, oslavila v sobotu 108. narozeniny.

25.7.2016

Táborské letiště tři noci pařilo

Tábor – Kolem čtrnácti tisíc milovníků punkové a ska hudby zavítalo o víkendu na hudební festival Mighty Sounds, který se tradičně konal na táborském letišti. Policisté přijali několik stížností od občanů, kteří nemohli spát. Účastníky potrápil déšť a bahno, jenž následně „zaplavilo" areál.

24.7.2016

Topografa zajímalo, jestli by jordánská voda mohla zatopit Prahu

Tábor – Nadšené snahy představitelů Tábora pronajímat městský pivovar trvaly 23 let a pokryly přelom osmnáctého a devatenáctého století. V březnu 1790 si podali na krajský úřad žádost o možnost pronájmu a kraj jim vyhověl v domnění, že měšťané, kteří si konečně přiznali, že na správu pivovaru nestačí, udělali dobrý krok.

24.7.2016

Rodáci si už podruhé dali dostaveníčko v Mašovicích¶

Mašovice – Pečené selátko, dechovka a ministr. Takový byl průběh sobotního setkání téměř stovky rodáků a přátel, kteří se rozhodli strávit společné odpoledne na návsi u hasičské zbrojnice v Mašovicích a zavzpomínat na staré časy.

24.7.2016

Rytíři lovili na Choustníku divočáka

Choustník – Vidět dravé ptáky, živého medvěda nebo ukázku středověkého lovu divočáka mohli v sobotu návštěvníci zříceniny hradu Choustník, tyčícího se nad stejnojmennou obcí. V tento den se zde konal druhý ročník „novodobých" středověkých slavností.

24.7.2016

Padlé stromy do řeky je nutné hlásit povodí

Bouřky a vítr vyvracejí stromy s železnou pravidelností. Jen v noci ze čtvrtka na pátek vyjížděli hasiči ke čtyřiceti. Pokud padnou do vody, už to není jejich starost.

24.7.2016

Nejčistější obec u sousedů

Linec – Svaz rakouských obcí vyznamenal hornorakouský Kirchham jako Nejčistější obec Rakouska, napsal deník OÖN.

23.7.2016

Sousedé platí prémie za regionální maso

Linec - Hornorakouský zemský rada pro zemědělství Max Hiegelsberger inicioval akci „Hornorakouské prase musíš mít", která běží od 1. června.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2016

Útok v Mnichově ovlivnil i jižní Čechy

Mnichov, České Budějovice - Mezi devíti mrtvými, které v pátek zastřelil útočník v Mnichově, nejsou žádní čeští občané. Na twitteru to dnes ráno oznámilo české ministerstvo zahraničí, které se odvolalo na německou policii. Osmnáctiletý Němec íránského původu v pátek střílel v oblasti mnichovského nákupního centra Olympia. Devět lidí zabil a dalších 21 zranil, než byl nalezen mrtev. Česká policie po nálezu mrtvého útočníka zrušila posílení hlídek na hranicích, řekl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

22.7.2016

Postaví sousedé ploty k Maďarsku?

MLADÝ ČÁP zabloudil v polední pauze do lékárny v Herzogenaurachu. Předtím se hodiny procházel po hlavní ulici.

22.7.2016

Téma svatebních obřadů v Táboře: Laťku z předchozího roku už nepřeskočí

Zamilovaných párů, které se rozhodnou pro manželství, je letos méně. Přesto Tábor potřeboval rozšířit řady oddávajících.

21.7.2016

Mladí dali najevo, že jim není veřejný prostor ukradený

Tábor – Transforma, to je festival několika tváří, za nímž stojí mladí lidé z Tábora.

21.7.2016

Mighty Sounds: bezpečnost festivalu jistí mnoha způsoby

Tábor – Po násilnostech v Nice se i v Česku letní festivaly soustředí na ochranu svých návštěvníků. Týká se to 
i Mighty Sounds.

21.7.2016

Sousedé prověří podporu tureckým spolkům

ANO UkÁZALI. - Sabine a Helmut chtěli uzavřít sňatek v některém z jezer Solné komory, ale kvůli špatné viditelnosti pod vodou byl obřad odřeknut. Zaskočily Hummelhofovy lázně v Linci a snoubencům nabídly svůj bazén. „Vybaveni tabulkami s nápisy Ano a Ne se spolu se svědky ponořili – ona ve svatebních šatech a s kyticí, on alespoň s kravatou," píší OÖN. „Obřad byl dokonán polibkem, ke kterému museli novomanželé zatajit dech…"

21.7.2016

Do Táborské ulice v Sezimově Ústí se radnice ještě vrátí

Sezimovo Ústí - V sezimoústecké ulici se situace nemírní. Lidé dál bojují za parkovací místa.

20.7.2016

Myslivci u sousedů nemají rádi psy?

Pasov - Útulek v Pasově zveřejnil minulý týden v internetu fotografii fenky loveckého krátkosrstého ohaře, tedy rasy velmi agilní. Snímek doprovodil prosbou, aby se o ni nehlásili myslivci, píše PNP.

19.7.2016

Soused zahradník jde do Compostelly

Linec - Od 30. dubna je 22letý Dominik Eder z Wallernu, zahradník magistrátu ve Welsu, na 2796 kilometrů dlouhé cestě do Santiaga de Compostela. „Upřednostňuje spaní na tenké karimatce pod plachtou proti dešti, jen vzácně nocuje v poutnických ubytovnách," píší OÖN

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies