VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

AKTUALIZUJEME
5.4.2017

Stávka řidičů postihne většinu spojů

Jižní Čechy - Autobusy v jižních Čechách ochromí spor o mzdy. Dopravci ČSAD Jindřichův Hradec a Josef Štefl-tour by měli jezdit bez omezení. Nově také vyjedou řidiči autobusů Comett plus na Táborsku.

4.4.2017

Poslanci přehlasovali prezidentské veto

Praha - Poslanci v úterý 4. dubna a už napotřetí odhlasovali novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění pravidla národních parků. 

4.4.2017

POSLECHNĚTE SI: Zimolovi lidé tlačí na média

České Budějovice - Kauza jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) a jeho budoucí chalupy na Lipně pokračuje.

4.4.2017

Stanislav Mrvka: Hradec se může rozvíjet i beze mě

Jindřichův Hradec/ROZHOVOR/ – Ze starosty poslancem? Podle pondělního jednání jihočeských sociálních demokratů by se do čela kandidátky do sněmovních voleb měl postavit hradecký starosta Stanislav Mrvka. Sám ale tvrdí, že zatím nechce nic předpovídat.

4.4.2017

Pendlující česko-bavorská manažerka

Pasov – Simona Fink je z Plzně, kde také maturovala, ale brzy nato, v roce 1994, se stěhovala do Bavorska, taky kvůli lásce, píše pasovský deník PNP.

4.4.2017

Možnosti napojení obcí na D4 se prověřují

Písecko – Lidé z Mirotic a okolí chtějí, aby bylo obnovené spojení mezi Radobytcemi a Cerhonicemi.

3.4.2017

Věřící od sousedů podporují indické děti

Linec – Alcantara Gracias ze západoindické Goyi vystudoval teologii a filozofii v Bombaji. Už v počátečních teologických pracích se podle lineckého deníku OÖN odvrátil od učení církve a vyslovil se pro užívání pilulek proti početí.

2.4.2017

Sjeli si na prknech ze sudů

ODVÁŽLIVCI. Na Krippensteinu v Solné komoře zakončili v sobotu provoz lanovky sjezdem na prkýnkách ze sudů a s pomocí jedné hole. Sešlo se 66 odvážlivců, mezi nimi i několik dovolenkářů z Česka. V cíli si mnozí troufli i na salto, jak patrno ze snímku.

2.4.2017

Aféra Lipno: zastupitelé chtějí faktury

České Budějovice – Kauza pokračuje! Už týdny se řeší stavba rekreačních domů pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu, oba ČSSD. Na svém pozemku a převážně ze svých prostředků je staví šéf společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha.

1.4.2017

Jihočeská ČSSD oznámí návrh lídra kandidátky do PS v pondělí

České Budějovice - Náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD) se vyjádřil k situaci, kdy Jihočeský kraj jako jediný nenavrhl svému předsednictvu lídra krajské kandidátky do Poslanecké sněmovny. 

31.3.2017

Jihočeská ČSSD postrádá lídra volební kandidátky do poslanecké sněmovny

České Budějovice - Republikové předsednictvo ČSSD schválilo v pátek volební jedničky pro všechny své krajské organizace, jedinou výjimkou je Jihočeský kraj.

31.3.2017

Opozice: šéf nemocnic bere jako 22 sester

České Budějovice – Má krajská koalice budoucnost? To napoví pondělní jednání.

31.3.2017

Dragouni korunních zemí na procházce

Linec - Více než 350 účastníků v historických uniformách je očekáváno 1. dubna k jarní parádě dragounského regimentu No. 7 v Linci.

31.3.2017

Žďákovský most slaví v dubnu padesátiny

Orlík nad Vltavou – Rekonstrukce Žďákovského mostu přes orlickou přehradu pokračuje třetím rokem.

31.3.2017

Po dvaceti letech budou Lheničtí dýchat vzduch bez jedů

Lhenice – Stovky tun nebezpečného odpadu z areálu bývalého agrochemického podniku začala ve čtvrtek 30. března likvidovat pražská firma AVE CZ.

31.3.2017

Neřesti, tapiserie a nové trasy. Památky otevírají

Jižní Čechy - Jedenáctka jihočeských hradů a zámků zahajuje hlavní sezonu. Očekávat můžete rozmanitý program.

30.3.2017

Abychom byli vidět (zatím od sousedů)

Pasov - Silniční správa v Pasově začala montovat na dálnicích A94, A92 a A3 šest informačních tabulí s označením Europaregion Donau-Vltava, píše PNP.

EXKLUZIVNĚ
30.3.2017

Lheničtí se dočkali, likvidace toxických odpadů začala

Lhenice - Před několika minutami začala likvidace prvních zásob toxického odpadu, který roky skrývaly zdi skladů v areálu bývalého agrochemického podniku na okraji Lhenic.

30.3.2017

Ceny pohonných hmot v Jihočeském kraji opět klesly

České Budějovice - Ceny pohonných hmot v Jihočeském kraji za poslední týden opět klesly. Natural 95 stojí 30,49 Kč a nafta 29,84 Kč. Obě komodity tak zlevnily za posledních sedm dnů přibližně o 20 haléřů. Vyplývá to z aktuálních informací společnosti CCS.

30.3.2017

Ptačí chřipka ochromila na jihu Čech jedenáct chovů

Jižní Čechy – O desetitisíce kachen a slepic přišli jihočeští chovatelé kvůli letošní epidemii ptačí chřipky. Nemoc v kraji pronikla celkem do jedenácti chovů, nevyhnula se kurníkům s několika málo ptáky na venkovských dvorcích ani velkým komerčním chovům.

30.3.2017

Teplá fronta přinese slabý déšť

Jižní Čechy – Přes území Jihočeského kraje bude i nadále přecházet teplá fronta. Sluníčka si ale podle předpovědi meteorologů ve čtvrtek tolik neužijeme.

29.3.2017

Jihočeský kraj zatím o stávce řidičů nemá informace

České Budějovice  - Jihočeský kraj zatím nemá informace o tom, že by se řidiči autobusů v regionu připojili k plánované stávce, která se podle odborářů uskuteční 6. dubna. Důvodem stávky jsou požadavky řidičů na zvýšení mezd. Jihočeský kraj zatím nemají od odborářů jakékoliv oficiální informace, řekl náměstek hejtmana Jan Kubík.

29.3.2017

Rekordní vejce – z radosti z volnosti?

VÁHA – 120 gramů! Před několika měsíci nabídl Benjaminu Muckovi z Aurolfingu známý deset slepic, protože je nechtěl. Nový majitel je koupil - byl rád, že má chov jako hobby k uvolnění z práce šoféra kamionu.

29.3.2017

Vimperský zámek čeká rozsáhlá oprava

Vimperk – Ministr kultury Daniel Herman a ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková stvrdili přímo v prostorách vimperského zámku podpisem zahájení jeho obnovy.

28.3.2017

Ublížil plakátem s pavouky na zdraví?

Pasov – Nikoho nebil ani nekopal, a přece byl Sergio Neigert z Feuchtwangenu (okres Ansbach) oznámen pro podezření z ublížení na zdraví, začíná pasovský deník PNP zprávu o neobvyklém případu.

27.3.2017

Pomůže mu 900 000 uzlíků k azylu?

Linec - Mahdi Taghizade (31), uprchlík z Afghánistánu, žije s manželkou Zaynab a dcerkou Faterne 15 měsíců jako uchazeč o azyl v hornorakouském St. Martinu.

27.3.2017

Uplynul rok a půl od vraždy v Horusicích

Horusice - Před osmnácti měsíci začali policisté vyšetřovat několikanásobnou vraždu v Horusicích na Táborsku. Sedm lidí z firmy HF moto napadlo maskované komando. Dva muže stál jejich útok život. Pachatelé ještě rok po útoku unikali spravedlnosti. Na dnešní odpoledne svolali policisté tiskovou konferenci k několikanásobné vraždě. Že by bylo k čemu blahopřát? 

27.3.2017

Kvůli dálnici D3 začnou brzy hlídat studny

České Budějovice – Specialisté brzy zahájí monitoring studní v okolí budoucí dálnice D3 u Českých Budějovic. Sledovat se bude hlavně výše hladiny vody. V případě, že by byl později s vodou problém, budou mít totiž majitelé nárok na kompenzace, například prohloubení studní.

27.3.2017

Policie ohlídá, aby se bojovalo jen na ledě

České Budějovice - Přípravy na český turnaj série Euro Hockey Tour, který se chystá na konec dubna, se týkají i jihočeské policie.

27.3.2017

Ruprecht slibuje, že nás čeká pěkný červenec

Jižní Čechy - Jaké počasí bude na sv. Ruprechta (v pondělí býval ve starém kalendáři, nyní je tam Dita), takové bude i v červenci. Pokud by tato nereálná pranostika měla být pravdivá, čeká nás v létě pěkné počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies