VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

19.7.2016

Na Jistebnicku zatím prýští radost jen zvolna

Jistebnicko – Dvě jihočeská místa Magdaléna a Čihadlo vypadla ze seznamu průzkumu pro úložiště jaderného odpadu.

18.7.2016

Sousedka našla svůj prstýnek ve sběru

Linec – Anna Mittermayrová (59) z Marchtrenku si svého Karla vzala před 40 lety, a dodnes jsou spolu. „Když asi tři roky po svatbě její snubní prstýnek zmizel, jako by se propadl do země, myslela si, že je to nešťastné znamení," píší OÖN. Domnívá se, že jí nejspíš vypadl, když jej při praní odložila do zástěry.

17.7.2016

Kolik v červenci zaplatíte za ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko pro Čechy stále představuje nejoblíbenější letní destinaci. Boduje blízkým a čistým mořem, výbornou kuchyní a přijatelnými cenami. Z přehledu cen ubytování v Chorvatsku, které připravil hotelový vyhledávač trivago.cz, ovšem vyplynulo, že oproti loňsku letní bydlení podražilo ve vybraných 21 destinacích v průměru o 10 procent.

16.7.2016

Sousedé chtějí další lanovku na Dachstein

Linec - Zatím co Jihočeši (zřejmě marně) bojovali o lanovku na Hraničník, Štýrsko by rádo postavilo (další) lanovku v oblasti Dachsteinu (2995 m).

16.7.2016

Turecko zažilo pokus o převrat, co na to říkají Jihočeši

Ankara - Celkem 194 lidí zahynulo při pokusu o vojenský převrat v Turecku. Uvedl to prozatímní šéf generálního štábu Ümit Dündar. Mezi mrtvými je 104 armádních pučistů a 47 civilistů. Převrat se podle Dündara pokusilo zmařit. Podle ministra pro evropské záležitosti Ömer Çelik je situace pod kontrolou z 90 procent. Prezidentský úřad ale vyzval občany, aby zůstali v ulicích, a zabránili tak dalšímu možnému pokusu o puč. Pod kontrolou vlády není budova generálního štábu v Ankaře, vojáci v ní ale prý požádali o jednání o kapitulaci.

15.7.2016

Chcete-li přežít, nepodléhejte panice

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Uteč, schovej se, bojuj. Radí v souvislosti s teroristickými útoky psychopatolog Andrej Drbohlav.

15.7.2016

Manželství u sousedů víc drží

ZAČNOU CARMEN. Bizetovou klasikou "Carmen" v podání Státní opery v Praze s více než 200 účinkujícími začíná v pátek na nádvoří řezenského zámku Thurnů a Taxisů hudební festival. Potrvá do 24 července. K vrcholům má patřit v neděli večer vystoupení tenora Jonase Kaufmanna, koncerty Sarah Connor 19. července, popové hvězdy Toma Jonese 21. července, folkové legendy Joan Baezové 22. července, rockové kapely Scorpions 23. července.

14.7.2016

Fotosoutěž: Nejlepší fotky pořízené iPhonem

Prohlédněte si vítězné snímky devátého ročníku fotografické soutěže iPhone Photography Awards, v níž lidé z celého světa porovnávají obrázky nafocené svým mobilním telefonem od Applu.

14.7.2016

U sousedů padlo 1000 stromů za deset minut

Linec – Jen za úterní večer zaznamenala zemská tísňová centrála v Horních Rakousích 400 nouzových volání. K zásahům bylo nasazeno na 1500 pomocníků.

14.7.2016

Pracovní trh si na Táborsku stále drží letošní kurz

Tábor - Počet lidí evidovaných na Úřadu práce v Táboře opět klesl. Míra nezaměstnanosti je nyní 5,3 procenta.

14.7.2016

FOTOGALERIE A VIDEO: Ministryně a hokejista zpříjemnili dětem den na táboře

Písecko - Ministryně školství, mládeže 
a tělovýchovy Kateřina Valachová společně s hokejistou Jaromírem Jágrem navštívila čtyřicítku dětí na letním táboře ve Štědroníně u Orlíku na Písecku.

13.7.2016

Sousedé staví nejvíc bytů v Evropě

Linec – Nejvíc nových bytů v Evropě bylo loni postaveno v Rakousku – 6,2 na tisíc obyvatel, konstatuje deník OÖN z aktuálního "Deloitte Property Indexu 2016". Je to 55 procent nad průměr Evropské unie.

13.7.2016

Koupání v pískovnách svědčí vzácné přírodě

Jižní Čechy – Na plážích pískoven se daří ohroženým druhům, zjistili jihočeští vědci.

12.7.2016

Kdopak zdědí zámek u sousedů?

Linec – Kolem dědictví po Nikolasine van Handel zuří v Horních Rakousích čtyři roky právní spor. Baronka, která zemřela loni ve věku 93 let, zanechala dvě adoptivní děti – bratrance Norberta van Handel, podnikatele ze Steinkirchenu, a svou dřívější pečovatelku Marii Kugler-Zinkovou. Své sídlo, zámek Hagenau na Innu, darovala v roce 2000 Norbertovi.

12.7.2016

Makléři se shodují: bytů v Táboře je stále málo. Jasná volba pro bývalá kasárna?

Tábor – Jak naložit s prostorem po bývalých kasárnách v Táboře? 
V anketě dostaly nejvyšší počet hlasů nové byty.

11.7.2016

Cestování po železnici z Prahy do Tábora čeká revoluční změna

Táborsko – Zatímco v regionální železniční dopravě se toho ani v příštím roce mnoho nezmění, dálkové linky mezi Táborem (Českými Budějovicemi) a Prahou čeká doslova revoluční změna. Rychlíky budou po většinu dne spojovat jih Čech s Prahou přibližně každou půlhodinu.

11.7.2016

Zemědělské školy u sousedů táhnou

Linec – „Zemědělské školy v Horních Rakousích zaznamenaly v uplynulém školním roce rekordní počet 1176 absolventů," konstatuje zemský rada pro zemědělství Max Hiegelsberger v lineckém deníku Volksblatt.

11.7.2016

Vybrané jihočeské události, které nás v tomto týdnu čekají

Jižní Čechy – Multižánrový festival, pátá sezóna Otáčka naruby, slavnosti na počest proslulého rybníkáře Jakuba Krčína - to je jen několik z mnoha akcí, které nás na jihu tento týden čekají. 

11.7.2016

Hasiči bojovali o pohár starosty Chýnova

Chýnov – Devětadvacet mužských, patnáct ženských a čtyři družstva veteránů se přijelo v sobotu odpoledne utkat do Chýnova v požárním útoku.

10.7.2016

Ministr od sousedů třímá otěže pevně

JE V SEDLE. Že momentálně „sedí pevně v sedle", demonstroval bavorský ministr financí a domova Markus Söder v sobotu při slavnostním průvodu k hradní slavnosti v Burghausenu (okres Altötting).

9.7.2016

Rybníky bez vody zákon neporušují

Táborsko – Nedostatek finančních prostředků a neschopnost domluvit se mezi jednotlivými vlastníky stojí za dlouhodobě špatným stavem Mlýnského a Černého rybníka v přírodním parku Polánka. Obě vodní plochy jsou už třetím rokem vypuštěné.

9.7.2016

Sousedé mají titul Obec s budoucností

Pasov - Perlesreut v okrese Freyung-Grafenau, kousek jižně od obou těchto měst, získal zlaté ocenění v celoněmecké soutěži „Naše obec má budoucnost", zaznamenala PNP. Sousedi do ní vstupovali s mottem „Od nás – s námi – pro nás". Porota si byla obrázek o Perlesreutu udělat na vlastní oči minulý víkend.

8.7.2016

Opilý řidič převrátil kamion do příkopu

Stádlec – Dvě a půl promile nadýchal řidič kamionu, který u Stádlce havaroval ve čtvrtek kolem poledne.

8.7.2016

Žhářský útok na muslimy u sousedů

V ČESKU ZATAŽENO. Fritz Haselbeck z Grainetu pořídil tento snímek vycházejícího slunce ve středu ve 4.30 na východním svahu Třístoličníku (1332 m) směrem do ČR. Krása, že? Foto: Deník/repro PNP

8.7.2016

Žije v bytě bez teplé vody a topení

Orlov – V bytě bez teplé vody a s nefunkčním ústředním topením žije Miroslav Kmeť už přes dva roky. Pokud si chce dopřát koupel ve vaně, nebo si jen umýt ruce, vodu musí ohřát v hrncích na přenosném elektrickém vařiči. V zimě je nucen přespávat pouze
v jedné místnosti, kterou si vytápí kamny na dřevo.

7.7.2016

Zámek našel nového "pána"

Oltyně – Novým majitelem zdejšího zámku se stal internetový a doménový podnikatel Jan Barta a jeho manželka Soňa.

7.7.2016

Na Zugspitzi sousedé pokročili

Pasov - Práce na lanovky na Zugspitze jsou patnáct měsíců po zahájení zhruba v polovině – 21. prosince 2017 má být slavnostně otevřena. Základy pro novou stanici jsou založeny, budování 127 metrů vysoké konstrukce ocelové výztuže pokračuje rovněž podle plánu.

7.7.2016

Jak posílit imunitu? I to zájemcům poradí doktor Frej

České Budějovice - Dlouhý život bez nemocí. Tak se jmenují přednášky uznávaného lékaře Davida Freje. Beseda z cyklu, s nímž projíždí Českou republiku, se uskuteční dnes, tj. ve čtvrtek 7. července, také v Českých Budějovicích. Frej na své přednášce seznámí návštěvníky s léčbou a prevencí civilizačních nemocí z pohledu lékaře holistické a přírodní medicíny.

6.7.2016

Sousedé se přou o mrakodrapy

KROUPY padaly v úterý odpoledne na Grafenau v Bavorském lese. Od 15.10 do 15.25 pokryly zahrady a ulice několikacentimetrovou vrstvou, píše PNP. Hasiči byli v permanenci, ale ke škodám na zdraví lidí nedošlo.

6.7.2016

Sázející přišli o počítač

Tábor - V noci z neděle na pondělí dostal chuť na sázení zatím neznámý výtečník, proto se rozhodl navštívit sázkovou kancelář. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies