VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.10.2007

Na baterie máte dvouletou záruku

JIŽNÍ ČECHY - Garance se obecně, nejen u baterií, vztahuje na závady, které vzniknou vinou materiálu nebo výroby.

14.10.2007

Průmyslové zóny chystají i malá sídla

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Velké průmyslové zóny na jihu Čech, které před lety zřizovala velká města, se pomalu začínají zaplňovat. Své pobočky zde postavily známé zahraniční firmy a zaměstnaly několik tisíc lidí. Někde, jako například v Písku, kde je na 63 hektarech největší průmyslový areál v kraji, však zájem neutichá, a zónu proto dál rozšiřují. Investory se snaží přilákat i některé menší obce.

14.10.2007

Výrobna chipsů rozšířila provoz

CHOUSTNÍK - Firma Intersnack otevřela ve výrobním areálu distribuční centrum za osmdesát milionů korun.

14.10.2007

Měníte okna? Potom čtěte smlouvu velmi pozorně

JIŽNÍ ČECHY - Jak snížit stále rostoucí náklady na vytápění bytu? To je otázka, která trápí většinu majitelů bytů. Jednou z možností je výměna starých dřevěných oken za plastová.

13.10.2007

Jak to chodí ve stavebnictví?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vyvolat zájem veřejnosti o stavebnictví a propagovat stavebnictví jako učební obor budoucnosti je cílem ojedinělého projektu Den stavitelství a architektury. V jeho rámci se otevřou v jižních Čechách všem zájemcům během pátku a soboty školy, které se zaměřují na stavební obory, ale také řada zajímavých staveb.

7.10.2007

Hricová: tlačíme káru potravinám z jihu Čech

JIŽNÍ ČECHY - Propagovat kvalitní potravinové výrobky z jižních Čech je cílem letos nastartované kampaně jihočeské agrární komory. V červnu odborníci vyhlásili a ocenili první produkty, které mohou používat nové logo projektu Chutná hezky jihočesky.

7.10.2007

Bezplatný internet WiFi mají na jihu některé obce

JIŽNÍ ČECHY - Velká města v kraji tuto bezdrátovou síť spíše nenabízejí, bojí se sporů.

7.10.2007

Nákup přes internet: vše nevrátíte

JIŽNÍ ČECHY - Objednaný výrobek, který prodejce na vaše přání upravil, nelze vrátit.

6.10.2007

Průmyslovým firmám na jihu Čech rostly tržby, zaměstnanců je více

JIŽNÍ ČECHY - Velké průmyslové podniky z jihu Čech zvýšily v prvním pololetí meziročně tržby o více než patnáct procent na 62,5 miliardy korun. Podle odborníků k tomu pomohla posilující ekonomika s rostoucím exportem, který se jen loni v tradičně zemědělské oblasti zvýšil o bezmála sedm procent. Současně vznikají další firmy či pobočky velkých závodů, které přibírají nové zaměstnance. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

6.10.2007

Týden vzdělávání: flambování i jazyky

JIŽNÍ ČECHY - Především na celoživotní výuku dospělých je zaměřen letošní 4. ročník Týdne vzdělávání v Jihočeském kraji. Do projektu, který začal včera, jsou zapojena všechna okresní města v regionu vyjma Prachatic.

1.10.2007

Jihočeské sociální služby jsou v zisku, záchranka ve ztrátě

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zisk ve výši čtyřicet milionů korun dokázali za první pololetí vydělat poskytovatelé sociálních služeb, jejichž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Nepotvrdily se tak obavy hejtmanství, že zařízení budou mít problém získat příspěvky, o jejichž účelu podle nového zákona o sociálních službách rozhodují sami klienti. Naopak se ztrátou třináct milionů korun hospodařila jihočeská záchranná služba.

30.9.2007

Pěstitelé ovoce: úroda jablek je letos slabší

JIŽNÍ ČECHY - Sadař Jiří Hamlík sklízí v těchto dnech jablka ze svých stromů v chelčicko-lhenické oblasti. Odhaduje, že kvůli jarním mrazům a částečně i kroupám letos sklidí zhruba o patnáct procent méně ovoce než vloni.

30.9.2007

Volných pracovních míst přibývá

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rozvoj řady firem v jižních Čechách už začíná brzdit nedostatek pracovníků. Nejsložitější je přitom situace v nejlidnatějším českobudějovickém okrese, kde je logicky soustředěno nejvíc velkých společností i menších firem.

29.9.2007

Elektrárna podporuje rozvoj regionu

BECHYNĚ - Starostové devětadvaceti obcí z okolí Jaderné elektrárny Temelín převzali od zástupců elektrárny a Nadace ČEZ symbolické šeky v celkové hodnotě pět milionů korun.

28.9.2007

Co nejvíc zatěžuje podnikatele?

JIŽNÍ ČECHY - Projekt Absurdita roku 2007 odstartoval v květnu symbolickým zničením zdi představující bariéry, jež komplikují podnikatelům život. Jedná se o doprovodnou akci soutěží Firma roku a Živnostník roku, které vyhlašují mimo jiné i Hospodářské noviny. Slavnostní vyhlášení Firmy roku se uskuteční 15. listopadu v Praze.

24.9.2007

Jihočeští farmáři chovají méně skotu

JIŽNÍ ČECHY - Na farmách ubývá zejména dojnic, zemědělci upřednostňují masná plemena.

23.9.2007

Lidé jezdí stále víc do exotických zemí

JIŽNÍ ČECHY - Češi jsou světoví lídři v cestování do neobvyklých destinací. Potvrzují se tak dlouhodobé poznatky odborníků, že Češi jsou národ, který se nebojí a je rád aktivní. Podle zkušeností lékařů z očkovacího centra českobudějovického zdravotního ústavu i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Češi cestují do neobvyklých destinací skutečně hodně, možná i nejvíce ze všech národů v přepočtu na počet obyvatel.

16.9.2007

Firmy se stále potýkají s nedostatkem absolventů středních technických škol

JIŽNÍ ČECHY - Sehnat absolventy středních a vysokých škol technického směru do svých provozů je pro firmy v regionu téměř nadlidský výkon. Firmy se snaží tento problém řešit ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou, která sdružuje více než tisíc firem v regionu.

16.9.2007

Lidí bez práce na jihu mírně ubylo

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeský kraj si spolu se Středočeským udržel v srpnu druhou nejnižší nezaměstnanost v zemi.

12.9.2007

Pracovní úraz musí zaměstnavatelé hlásit

JIŽNÍ ČECHY - Co je to pracovní úraz a jaké jsou povinnosti zaměstnavatele? Vše vyplývá z nového zákoníku práce, který je platný od začátku letošního roku.

10.9.2007

Na levnější provoz aut zapomeňte

JIŽNÍ ČECHY - Cenu pohonných hmot už nebude řídit jen cena ropy. Doba levnějšího benzinu a nafty do motorových vozidel skončila. Bioprodukty jsou prostě dražší.

9.9.2007

Na práci v cizině se vyplatí Europass

JIŽNÍ ČECHY - Chystáte se ještě letos vyrazit za prací do některé z evropských zemí? Pořiďte si Europass. Může vám být cenným pomocníkem. Europass může pomoci nejen při hledání práce, ale i při studiu v cizině. Dokumenty Europassu lze získat i v Česku, a to zadarmo. Dosud si alespoň některý z dokumentů, které jsou k dispozici od roku 2005, pořídilo čtyřicet osm tisíc lidí.

9.9.2007

E shop, nákup přímo z pohodlí domova

JIŽNÍ ČECHY - Na internetu seženete vše. Od hřebíků přes potraviny, parfémy, nábytek a elektrické spotřebiče až po náhradní díly na auta. Specializované obchody vám pak vše přivezou kam je libo.

8.9.2007

Cesta do práce trvá čtyřiačtyřicet minut

JIŽNÍ ČECHY - Jiří Jankovský dojíždí už šestnáct let denně do práce z Českého Krumlova do krajských Českých Budějovic. Třicetikilometrovou trasu mezi svým domovem a Dětským centrem Arpida je zvyklý absolvovat většinu roku na kole, které mění za autobus jen v zimě.

4.9.2007

Podnikatelé si stále více chrání svůj majetek i obchodní zájmy

JIHOČESKÝ KRAJ - Stoupá zájem o živelní pojištění i odpovědnost vůči třetím osobám.

2.9.2007

Realitní kanceláře kontaktují studenti. Shánějí levné bydlení v podnájmu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - S blížícím se koncem prázdnin musí tisíce studentů v regionu vyřešit také otázku, kde budou v nastávajícím akademickém roce bydlet. Největší starosti se zajištěním střechy nad hlavou mají studenti v krajských Českých Budějovicích, kde sídlí nejvíc škol. Například jenom na Jihočeské univerzitě studuje 10 500 studentů, ale univerzita nabízí na svých kolejích pouze 2200 lůžek.

1.9.2007

Popíjení piva utužilo zdraví studentů při přípravě na zkoušky

JIŽNÍ ČECHY - Pití piva zvýšilo imunitu studentů ve zkouškovém období. K tomuto výsledku dospěli lékaři z českobudějovické a strakonické nemocnice, kteří zkoumali zdravotní dopad konzumace piva ze strakonického měšťanského pivovaru na jednadvacet vysokoškoláků ve zkouškovém období.

21.8.2007

Stále více lidí bydlí ve vlastním bytě

JIŽNÍ ČECHY - České Budějovice/ Majitelů vlastních domů a bytů v jižních Čechách přibývá. V regionu se letos v prvním pololetí postavilo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku opět více bytů. Stavební firmy a soukromníci dostavěli podle statistiků 692 bytů oproti 666, které jejich majitelé převzali do loňského června.

20.8.2007

Dávejte si pozor na použité věci

JIŽNÍ ČECHY - Obchody s použitými věcmi či nákupy na inzerát lákají řadu lidí výhodnými cenami. Při nákupu těchto výrobků, které jsou mnohdy levnější i více než o polovinu původní ceny, by si však zákazník měl dát pozor na úskalí spojené například s pozdější reklamací.

14.8.2007

Autoškoly mají v létě hodně zájemců

JIŽNÍ ČECHY - Žádná okurková sezona. Autoškoly naopak hlásí – máme plné kurzy. Řidičský průkaz si chtějí udělat studenti, kteří mají prázdniny, ale i starší zájemci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies