VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

25.11.2007

Jižní Čechy nabízejí nejvíc hotelů a penzionů v zemi

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeši drží primát s největším počtem ubytovacích zařízení v zemi. V jižních Čechách, které jsou z hlediska rekreace a turistiky nejoblíbenějším regionem, je celkem 1147 hotelů, penzionů a dalších ubytovacích budov s bezmála dvaceti tisíci pokoji a 59 202 lůžky. Přitom k tomuto počtu pokojů a lůžek je navíc v Jihočeském kraji ještě 14 894 míst pro stany.

25.11.2007

Gruber: V Budějovicích jsme našli šikovné lidi

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jak vidí jednatel a ekonomický ředitel české dceřiné firmy Robert Bosch její rozvoj v jižních Čechách?

25.11.2007

Šumavský řezník dělá padesát zabijaček ročně, většinou u stálých štamgastů

ČESKÉ BUDĚJOVICE, PRACHATICE - Když se pustí řezník Stanislav Böhm do výroby zabijačkových specialit, připraví pro své okolí ojedinělý koncert hbitých rukou doprovázený vábivou vůní vepřových dobrot. Řemeslný fortel prachatického řezníka mohli o uplynulém víkendu obdivovat i lidé v Českých Budějovicích, kde s kolegou Karlem Havrdou připravovali v historickém domě U Beránka tradiční zabijačku.

18.11.2007

Daňová reforma přináší výrazné změny

JIŽNÍ ČECHY - Jak zamíchá kartami superhrubá mzda a vzrostou nezdanitelné části u fyzických osob?

18.11.2007

Mladší lidé si půjčují peníze častěji

JIŽNÍ ČECHY - Odborníci doporučují finanční závazky jen v nejnutnějším případě, například na bydlení.

17.11.2007

Letecké zájezdy jsou nyní mnohem levnější

JIŽNÍ ČECHY - Ačkoli většina zboží a služeb se v posledních letech stále zdražuje, ceny zahraničních zájezdů zlevňují nebo stagnují.

17.11.2007

Stoprocentní záruky firem před nesolidními partnery neexistují

JIŽNÍ ČECHY - Podnikatelé zkoumají obchodní partnery mnoha způsoby: přes internet, u konkurence, či pomocí rešerše specializované agentury.

13.11.2007

Odborníci jednají o čištění vod

TÁBOR - O nových trendech v čistírenství a vodárenství bude dnes (úterý 13. listopadu) na konferenci v táborském hotelu Dvořák jednat na 250 odborníků z oboru vodního hospodářství. Hlavním tématem konference, kterou pořádá společnost Envi-Pur, jsou nové legislativní podmínky a použití institutu takzvaných nejlepších dostupných technologií.

11.11.2007

Kdo chce pracovat, práci si najde

JIŽNÍ ČECHY - Patnáct tisíc nezaměstnaných a zhruba osm tisíc volných míst. To je statistika jihočeských úřadů práce za říjen. Podle analytiků trhu práce je to zároveň nejpříznivější situace pro nezaměstnané na jihu Čech za posledních deset let.

11.11.2007

České státnice v cizině neuznávají

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Stále víc lidí chce mít mezinárodní jazykové zkoušky. Certifikáty jsou výhodou ve škole i v práci.

11.11.2007

Největší znečišťovatelé Jihočeského kraje jsou městské teplárny

JIŽNÍ ČECHY - Nejvíce skleníkových plynů a plynů, způsobujících kyselé srážky, vypustily teplárny v Č. Budějovicích, Strakonicích a v Plané.

11.11.2007

Evropská unie: zelená průvodcům

JIŽNÍ ČECHY - Lidé, kteří chtějí pracovat jako turističtí průvodci v zemích Evropské unie, dostali příležitost. V členských státech unie začal oficiálně platit volný pohyb průvodců. Evropská unie vydala směrnici, která volný pohyb upřesňuje a zároveň povinně nařizuje. Stát, který se dokumentem nebude řídit, se vystavuje sankcím.

5.11.2007

Fakturu za telefon reklamujte u operátora

JIŽNÍ ČECHY - Pokud nesouhlasíte s výší účtu za telefon, můžete požadovat nápravu do dvou měsíců od doručení.

4.11.2007

Řada výrobků je krok před zahraniční konkurencí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Cesta na zahraniční trh nebyla pro jihočeské firmy nikdy jednodušší, než je dnes. Když se firma s českým identifikačním číslem rozhodne začít vyvážet své výrobky či služby do ciziny, může za ni celou agendu vyřídit Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. „Zajišťujeme uplatnění na zahraničních trzích pro živnostníky, malé místní firmy i velké společnosti,“ říká manažer Pavel Šimánek z Regionálního exportního místa CzechTrade České Budějovice.

4.11.2007

Farmáři vedou s Madetou spor o mléko

JIŽNÍ ČECHY - Jak skončí spor jihočeských farmářů s Madetou o výkupní cenu mléka? Největší tuzemská mlékárna čelí od konce minulého týdne výpovědi od svého největšího dodavatele – Mlékařského a hospodářského družstva Jih.

4.11.2007

Rusko, šance i pro regionální firmy

JIŽNÍ ČECHY - I střední a malé firmy mají šanci uplatnit své výrobky na zahraničních trzích. Jedním z perspektivních trhů je pro ně Rusko, země s obrovským ekonomickým potenciálem, jejíž více než pětiprocentní hospodářský růst slibuje malým výrobcům možnost prodat své zboží či služby.

29.10.2007

Ekonomická fakulta rozšiřuje na jihu Čech spolupráci s firmami

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pracovní týmy velkých společností mohou posílit studenti z Jihočeské univerzity.

28.10.2007

Návody v češtině někdy na zboží chybějí

PRAHA - Přestože podle zákona musí prodejci opatřit prodávané zboží návodem v češtině, v praxi to tak někdy nebývá. Ačkoli většina zákazníků vezme tento nedostatek na vědomí jako fakt a snaží se pomoci si vlastními silami třeba komplikovaným překladem z jiného jazyka nebo zvýšenou aktivitou a kutilským umem, neměli by se s tím smířit.

28.10.2007

Koupit dovolenou včas se vyplatí

JIŽNÍ ČECHY - Přestože cestovní kanceláře ještě ani nevydaly katalogy s letní nabídkou na příští rok, řada z nich už v regionu inzeruje slevy při nákupu first minute, tedy na první chvíli.

28.10.2007

Podhorské louky spásají krávy z oblíbeného chovu Francouzů

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeští farmáři zkouší chov normadského skotu. Podle odborníků je to ideální plemeno pro biozemědělství, které má v regionu vhodné přírodní podmínky. Normandský dobytek není náročný a produkuje kvalitní mléko pouze z trávy na podhorských pastvinách.

21.10.2007

Stěhovací firmy živí byty i přeprava zboží

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ačkoli se v jižních Čechách ročně stěhují tisíce lidí, přesuny vybavení z bytů či domů už jihočeské stěhovací firmy většinou neuživí. Jen v prvním pololetí roku se do kraje přistěhovalo 3193 lidí, zároveň se dalších 2069 obyvatel odstěhovalo. Služeb stěhovacích firem využívají další stovky lidí, kteří se stěhují v rámci regionu.

21.10.2007

S posudkem budete mít šanci na úspěch

JIŽNÍ ČECHY - Nárok na výměnu výrobku nebo odstoupení od kupní smlouvy a tedy vrácení peněz má spotřebitel v případě, že se na kupovaném výrobku vyskytne třetí stejná nebo čtvrtá závada.

21.10.2007

Dobytek prohlubuje skleníkový efekt

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Volně pasoucí se dobytek přezimující na pastvinách může přispívat k prohlubování skleníkového efektu. Nejen, že zvířata při přežvykování běžně produkují značné množství plynů, které zatěžují světové klima, ale jihočeští odborníci z Akademie věd přišli na to, že na skleníkovém efektu se mohou podílet i mikroorganismy z trusu.

21.10.2007

Na baterie máte dvouletou záruku

JIŽNÍ ČECHY - Garance se obecně, nejen u baterií, vztahuje na závady, které vzniknou vinou materiálu nebo výroby.

14.10.2007

Průmyslové zóny chystají i malá sídla

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Velké průmyslové zóny na jihu Čech, které před lety zřizovala velká města, se pomalu začínají zaplňovat. Své pobočky zde postavily známé zahraniční firmy a zaměstnaly několik tisíc lidí. Někde, jako například v Písku, kde je na 63 hektarech největší průmyslový areál v kraji, však zájem neutichá, a zónu proto dál rozšiřují. Investory se snaží přilákat i některé menší obce.

14.10.2007

Výrobna chipsů rozšířila provoz

CHOUSTNÍK - Firma Intersnack otevřela ve výrobním areálu distribuční centrum za osmdesát milionů korun.

14.10.2007

Měníte okna? Potom čtěte smlouvu velmi pozorně

JIŽNÍ ČECHY - Jak snížit stále rostoucí náklady na vytápění bytu? To je otázka, která trápí většinu majitelů bytů. Jednou z možností je výměna starých dřevěných oken za plastová.

13.10.2007

Jak to chodí ve stavebnictví?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vyvolat zájem veřejnosti o stavebnictví a propagovat stavebnictví jako učební obor budoucnosti je cílem ojedinělého projektu Den stavitelství a architektury. V jeho rámci se otevřou v jižních Čechách všem zájemcům během pátku a soboty školy, které se zaměřují na stavební obory, ale také řada zajímavých staveb.

7.10.2007

Hricová: tlačíme káru potravinám z jihu Čech

JIŽNÍ ČECHY - Propagovat kvalitní potravinové výrobky z jižních Čech je cílem letos nastartované kampaně jihočeské agrární komory. V červnu odborníci vyhlásili a ocenili první produkty, které mohou používat nové logo projektu Chutná hezky jihočesky.

7.10.2007

Bezplatný internet WiFi mají na jihu některé obce

JIŽNÍ ČECHY - Velká města v kraji tuto bezdrátovou síť spíše nenabízejí, bojí se sporů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení