VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.9.2007

Lidí bez práce na jihu mírně ubylo

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeský kraj si spolu se Středočeským udržel v srpnu druhou nejnižší nezaměstnanost v zemi.

12.9.2007

Pracovní úraz musí zaměstnavatelé hlásit

JIŽNÍ ČECHY - Co je to pracovní úraz a jaké jsou povinnosti zaměstnavatele? Vše vyplývá z nového zákoníku práce, který je platný od začátku letošního roku.

10.9.2007

Na levnější provoz aut zapomeňte

JIŽNÍ ČECHY - Cenu pohonných hmot už nebude řídit jen cena ropy. Doba levnějšího benzinu a nafty do motorových vozidel skončila. Bioprodukty jsou prostě dražší.

9.9.2007

Na práci v cizině se vyplatí Europass

JIŽNÍ ČECHY - Chystáte se ještě letos vyrazit za prací do některé z evropských zemí? Pořiďte si Europass. Může vám být cenným pomocníkem. Europass může pomoci nejen při hledání práce, ale i při studiu v cizině. Dokumenty Europassu lze získat i v Česku, a to zadarmo. Dosud si alespoň některý z dokumentů, které jsou k dispozici od roku 2005, pořídilo čtyřicet osm tisíc lidí.

9.9.2007

E shop, nákup přímo z pohodlí domova

JIŽNÍ ČECHY - Na internetu seženete vše. Od hřebíků přes potraviny, parfémy, nábytek a elektrické spotřebiče až po náhradní díly na auta. Specializované obchody vám pak vše přivezou kam je libo.

8.9.2007

Cesta do práce trvá čtyřiačtyřicet minut

JIŽNÍ ČECHY - Jiří Jankovský dojíždí už šestnáct let denně do práce z Českého Krumlova do krajských Českých Budějovic. Třicetikilometrovou trasu mezi svým domovem a Dětským centrem Arpida je zvyklý absolvovat většinu roku na kole, které mění za autobus jen v zimě.

4.9.2007

Podnikatelé si stále více chrání svůj majetek i obchodní zájmy

JIHOČESKÝ KRAJ - Stoupá zájem o živelní pojištění i odpovědnost vůči třetím osobám.

2.9.2007

Realitní kanceláře kontaktují studenti. Shánějí levné bydlení v podnájmu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - S blížícím se koncem prázdnin musí tisíce studentů v regionu vyřešit také otázku, kde budou v nastávajícím akademickém roce bydlet. Největší starosti se zajištěním střechy nad hlavou mají studenti v krajských Českých Budějovicích, kde sídlí nejvíc škol. Například jenom na Jihočeské univerzitě studuje 10 500 studentů, ale univerzita nabízí na svých kolejích pouze 2200 lůžek.

1.9.2007

Popíjení piva utužilo zdraví studentů při přípravě na zkoušky

JIŽNÍ ČECHY - Pití piva zvýšilo imunitu studentů ve zkouškovém období. K tomuto výsledku dospěli lékaři z českobudějovické a strakonické nemocnice, kteří zkoumali zdravotní dopad konzumace piva ze strakonického měšťanského pivovaru na jednadvacet vysokoškoláků ve zkouškovém období.

21.8.2007

Stále více lidí bydlí ve vlastním bytě

JIŽNÍ ČECHY - České Budějovice/ Majitelů vlastních domů a bytů v jižních Čechách přibývá. V regionu se letos v prvním pololetí postavilo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku opět více bytů. Stavební firmy a soukromníci dostavěli podle statistiků 692 bytů oproti 666, které jejich majitelé převzali do loňského června.

20.8.2007

Dávejte si pozor na použité věci

JIŽNÍ ČECHY - Obchody s použitými věcmi či nákupy na inzerát lákají řadu lidí výhodnými cenami. Při nákupu těchto výrobků, které jsou mnohdy levnější i více než o polovinu původní ceny, by si však zákazník měl dát pozor na úskalí spojené například s pozdější reklamací.

14.8.2007

Autoškoly mají v létě hodně zájemců

JIŽNÍ ČECHY - Žádná okurková sezona. Autoškoly naopak hlásí – máme plné kurzy. Řidičský průkaz si chtějí udělat studenti, kteří mají prázdniny, ale i starší zájemci.

5.7.2007

Získat titul Vesnice roku se vyplatí

JIŽNÍ ČECHY - Prosadit se v soutěži Vesnice roku dává obcím zabrat. Aby dosáhly na prvenství, musejí prokázat, že se vesnice rozvíjí ve všech oblastech – od toho, že má v pořádku koncepční dokumenty přes podporu podnikání až po společenský život svých obyvatel. Když však ve finále porotce přesvědčí, že jí dají nejvíc hlasů, vítězství se jí vyplatí.

30.6.2007

Jaké návštěvníky stojí za to lákat do jižních Čech?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Z více než milionu turistů ročně míří do regionu nejvíc domácích, Rakušanů, Němců a Holanďanů.

29.6.2007

Záruční doba není vždy dvouletá

JIŽNÍ ČECHY - Některé záruky jsou dost výlučné, jiné zase poněkud sporné a další mohou dokonce vyvolat úsměv.

27.6.2007

Podaří se zlepšit život obyvatel v šumavském národním parku?

VIMPERK - Záměrem ochranářů přírody je podporovat malovýrobu, oživit místní řemesla a využívat nádhernou přírodu jako lákadlo pro turisty.

22.6.2007

Soukromá vysoká škola má perný týden

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Letos se na VŠERS zatím hlásí 217 zájemců o studium, přijímací zkoušky však budou pokračovat i o prázdninách až do září.

17.6.2007

Clusterpoint pomůže podnikatelům

JIŽNÍ ČECHY - Seskupení firem, vysokých škol a výzkumných ústavů se formují v regionálně perspektivních odvětvích

15.6.2007

Dopravci v kraji těžko shání řidiče

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V kamionech ČSAD Jihotrans brázdí evropské silnice už také bulharští šoféři

14.6.2007

Zemědělci už mohou žádat o miliony z Evropské unie

JIŽNÍ ČECHY - Čeští zemědělci už mohou žádat o dotační miliony z Evropské unie. Česká republika je společně se Švédskem první zemí, které Evropská komise schválila Program rozvoje venkova.

13.6.2007

Kam budou letos lidé nejčastěji cestovat na dovolenou?

JIŽNÍ ČECHY - Kam vyrazí letos lidé na dovolenou? Z aktuálního průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří vyplývá, že letos má dojít k mírnému poklesu výjezdu českých turistů po Evropě.

9.6.2007

Zelené autobusy začnou opět brázdit Šumavu

ŠUMAVA - Autobusy jezdící na bionaftu budou už dvanáctým rokem brázdit chráněné území Šumavy. Provoz zelených autobusů, které slouží v letní sezoně turistům, odstartuje Národní park Šumava už za týden.

8.6.2007

Nabízíte levné ubytování?

JIŽNÍ ČECHY - Sídlíte v jižních Čechách, nabízíte levné ubytování a chcete, aby se o tom dozvědělo víc lidí? Nyní máte příležitost představit svoje ubytovací zařízení v připravovaném Katalogu levných ubytovacích příležitostí v Jihočeském kraji.

6.6.2007

Důchod? To přece není konec všech aktivit

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Každý, kdo dosáhl důchodového věku, naplnil podmínky zákona o důchodovém pojištění a pobírá důchod z peněz spravovaných a financovaných státem, může k tomu dále provozovat výdělečnou činnost fyzické osoby.

6.6.2007

Proč nezůstává více dřeva z území jižních Čech ke spotřebě v kraji?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - O zlepšení nepříznivého postavení jihočeských zpracovatelů dřeva na trhu se surovým dřívím v České republice chce usilovat nově vzniklý Jihočeský dřevařský klastr. Ačkoli má Jihočeský kraj při srovnání všech českých regionů nejvíce lesů (více než čtrnáct procent z celorepublikové výměry) a zároveň je krajem, kde se produkuje nejvíc surového dříví v zemi (téměř 1,8 milionu kubíků, což je 11,4 procenta z celorepublikové těžby), na druhé straně se z tohoto objemu v Jihočeském kraji vyrobí jen zhruba 512 tisíc kubíků řeziva a dalších přibližně osmdesát tisíc kubíků surového dříví zpracují Jihočeské papírny Větřní.

5.6.2007

Jihočeské kempy zlepšují vybavení, největším lákadlem je příroda

JIŽNÍ ČECHY - Kempy v jižních Čechách lákají turisty na zlepšující se vybavení a pestré možnosti trávení volného času, hlavním lákadlem ale zůstává krásná příroda.

5.6.2007

Jak se vypořádat s nebezpečnými výrobky na evropském trhu

JIŽNÍ ČECHY - Pokud je produkt schválen v jedné zemi Evropské unie, v jiných už nepotřebuje povolení. Prodejci pak dávají schválit zboží tam, kde platí nejměkčí pravidla.

3.6.2007

Včelaři dostanou letos více peněz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Začínající i současní chovatelé včel mohou i letos počítat s finanční podporou od Jihočeského kraje.

2.6.2007

Strakonický pivovar zvýšil loni zisk o sedm procent

STRAKONICE - Měšťanský pivovar Strakonice zvýšil loni čistý zisk o sedm procent na 4,1 milionu korun. Podniku se v druhém roce, co jej vlastní město, podařilo navíc po 15 letech propadu zvýšit výstav o 3000 hektolitrů na 76 tisíc hektolitrů, z toho přes polovinu stočil do sudů. Letos chtějí v pivovaru uvařit ještě o 300 hektolitrů piva více.

2.6.2007

Kuriózní živnosti nejsou výjimkou

JIŽNÍ ČECHY - Živnostenské úřady v kraji evidují spoustu zajímavých živností. Jejich názvy ale omezuje zákon.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení