VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyjížďka na kole podpořila dobrou věc

Český Krumlov - V okolí Českého Krumlova se konala vyjížďka Bohemian Gran Fondo. Výtěžek ze zápolení cyklistů půjde na konto Mamma Help centra v Českých Budějovicích, tedy ve prospěch nemocných žen rakovinou prsu.

7.10.2014
SDÍLEJ:

Vyjížďka na podporu Mamma Help centra v Českých BudějovicíchFoto: Deník/ Kamil Jáša

V okolí Českého Krumlova se konala vyjížďka Bohemian Gran Fondo.
Výtěžek ze zápolení cyklistů půjde na konto Mamma Help centra v Českých Budějovicích, tedy ve prospěch nemocných žen rakovinou prsu.
Vybrána byla úctyhodná částka. 250 000 korun.
„Nejde ani tolik o počet cyklistů, kteří dorazili, jde o to, abychom  všichni ukázali, že držíme při sobě," vyprávěla Ludmila Kubátová.
Zcela jistě tím měla na mysli především dámy, které si v životě vyslechly diagnózu: rakovina prsu.
Organizátoři připravili tři trasy. Vytrvalostní jízdu na 56 kilometrů, středně obtížnou na 126 kilometrů a dokonce na 186 kilometrů s náročným převýšením. Na tu posledně jmenovanou se závodníci sešli ještě za tmy, brzy ráno na parkovišti v Českém Krumlově. „Normálně vstáváme kolem třetí ráno, to je u cyklistů běžné," říkal v nadsázce  Ivan Rybařík z týmu Čistý sport. Dokumentoval tím, že  on a jeho kamarádi dorazili na závod s obrovskou chutí.
„Závod připravuju, jdu sám do boje a ještě se hodně těším," vyjmenoval všechny role, ve kterých působí.
K příjemnému pocitu ho opravňovala motivace, se kterou na trať vyjížďky Bohemian Gran Fondo vyrazil.
„Odměnou pro nás je, že pomůžeme dobré věci, že se projedeme po podzimem probarvené Šumavě, potkáme se s lidmi z týmu a z celého našeho projektu, které máme rádi."
V podobném duchu popisoval své pocity Vladimír Vodochodský, který do Č. Krumlova dorazil až z Kadaně. Proč se vydal napříč republikou? Jaký měl důvod k tomu, aby naložil kolo do automobilu a cestoval  tři stovky kilometrů ze severu na jih?
„Trošku si chci zajezdit, je tady nádherný kraj, trošku chci také podpořit organizátory," odpovídal muž, který se o závodě dočetl na internetových stránkách a při sestavování osobního závodního programu nezaváhal ani na okamžik. A nezaskočilo ho ani náročné převýšení a stoupání na vrchol Blanského lesa. „U nás v Krušných horách máme také pěkné kopce, alespoň můžeme porovnávat."
První ročník sportovně charitativní akce mají pořadatelé zdárně za sebou.
Obnos, který zúčastnění vybrali, je pozoruhodný. „Je to okolo čtvrt milionu," potvrdila Deníku Petra Hlachová, vyléčená pacientka.
Podle Viktora Jelínka z Českého Krumlova má tato akce smysl: „Alespoň tisícikorunou přispějeme na dobrou věc, to je asi hlavní důvod, proč jsem se rozhodl pro účast v tomto závodě."
Šárka Černá z Prahy byla jednou z mála odvážlivkyň, které se vydaly  nejdelší  trasu. „Nejsem tady sama,"  rozhlížela se na startu kolem sebe. „Ve startovní listině asi pět cyklistek. Je krásné jezdit na kole po kopcích Šumavy. Závod je přesně o tom, že podpoříme dobrou věc."
Zdeněk Nehonský  z firmy Kalaš přistupoval k trase na 186 kilometrů s respektem. „Ráno je třeba se pořádně připravit," popisoval v půl sedmé, kdy jeho nejbližším kamarádem byla „hřejivka".  „Nejvíc ze všeho ale hřeje pocit, že jsme pomohli dobré věci," shrnul za kolegy ze všech  tratí Bohemian Gran Fondo.

Cyklisté pomohli dobré věci. Deník rozsáhle informoval o sympatické akci, ze které výtěžek putoval na podporu  Mamma Help centra  v Č. Budějovicích. Petra Hlachová se ozvala do redakce s upřesněním: „Tato akce není závod, a především organizátorem je Spolek pro Bohemian Gran Fondo, Mamma Help se na organizaci nepodílel, je pouze příjemcem peněz,  ty šly přímo na jeho účet od účastníků," uvedla Petra Hlachová, která Deník infomovala o tom, že se podařilo vybrat okolo čtvrt milionu korun.  

Autor: Kamil Jáša

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

HC Tábor - SC Kolín 5:1.

Hokejisté otevřeli přípravné zápasové období výhrou nad Kolínem

Ilustrační obrázek.

Již nejsou mezi námi

Bechyňské doteky zahájí letošní program divadlem

Bechyně – Divadelním představením Hrátky s čertem v pátek odstartuje program letošních Bechyňských doteků.

Provoz na mostě zdržují již jen svodidla

Tábor - Na Švehlově mostě se ve středu konala další ze společných schůzek investora a dodavatele opravy.

Ze sýrové loupeže obvinili brigádníka

Táborsko - Na prahu jara - 20. března oznámili zaměstnanci jedné z potravinářských firem na Táborsku, že do chladírny jejich provozovny vnikl zloděj a jim zmizela hned celá paleta se sýrem.

V Bytesu již nebude ohrožovat nebezpečný azbest

Tábor – Dva roky pracoval jednatel Bytesu Ondřej Semerák na způsobu, jak zbavit stěny administrativní budovy Bytesu a technických služeb boletických panelů plných azbestu, aniž by se budova musela bourat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení