Volejbalistky Madety uspěly v derby se Slávií

13.12.2012

Utkání volejbalové 1.ligy žen. Derby mezi VK Madeta a Slavia PF České Budějovice. 3:1Foto: Deník/Václav PANCER

České Budějovice – Sportovní hala ve Stromovce se stala dějištěm prvoligového českobudějovického derby mezi volejbalistkami Madety a Slávie PF. Favorizovaná Madeta dvakrát zvítězila a vrátila se na druhé místo ligové tabulky. Slavia zůstává poslední.
Muži prvoligového EGE České Budějovice hráli v Nymburce a v České Lípě. Utrpěli dvě porážky (shodně 3:0) a poprvé se vrací bez jediného bodu.
Zatímco volejbalistky odehrály v tomto roce poslední zápasy, muži ještě hrají svá poslední utkání v pátek a v sobotu. EGE přivítá v domácím prostředí Na sádkách Ervěnice a druhý den Kladno.
Madeta – Slávia PF 3:1 (22,17,-22,19) – Na konci prvního setu měla Madeta pohodlný náskok, ale Slavia nesložila zbraně a díky šestibodové šňůře podávající Lenky Sedláčkové se dotáhla až na rozdíl pouhých dvou bodů 24:22. Madeta ale přece jen dotáhla úvodní sadu do vítězného konce stejně jako druhý set, který již měl jasnější průběh.  Třetí set se od počátku vyvíjel v režii hostujících hráček a nakonec jej vyhrály a snížily na 2:1. Čtvrtý set již Madeta nepustila, i když nadšeně bojující slávistky kousaly až do samého závěru zápasu.
„Zápasy s Madetou beru jako každý jiný zápas. Jsou však zajímavé tím, že se s holkami na druhé straně sítě známe velmi dobře. V létě jezdíme na společné turnaje. Některé naše holky to  možná cítí jinak, jsou víc namotivované, já to však beru spíš jako přátelské zápasy. To ale neznamená, že bych nehrála naplno a brala to na lehkou váhu," říká k zápasům s Madetou smečařka Vendula Matějů, která patří s Evou Berkovou-Zachovou a nahrávačkou Kamilou Křížovou k nejzkušenějším.
„Věřila jsem, že uhrajeme lepší výsledek poté co jsme minule vybojovaly dvě výhry s Dobřichovicemi. Ale ani já sama jsem dnes nepodala optimální výkon," hodnotila zápas Matějů.
Madeta – Slávia PF 3:0 (20,24,19) – „Podle výsledku se zdá sobotní zápas jako jednoznačný, ale není to tak. Náš výkon nebyl optimální a soupeřky nás pořád tlačily. Nemohly jsme polevit ani na chvíli. Obzvláště univerzálka Slávie Lenka Březinová nám dělala velké problémy.
Jinak jsme s výsledkem samozřejmě moc spokojeni. Nyní nám stačí vyhrát už jen jeden zápas na umístění v první trojce. Teď už nás do konce roku čekají jen  milé povinnosti, jako společná večeře nebo vánoční besídka v kostýmech," říká k poslednímu letošnímu vystoupení Madety její nahrávačka Kateřina Lundáková.

Autor: Michal Havelka

13.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Na co zajít v úterý do kina

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Hokejisté Tábora stojí na prahu třetí zápasové prověrky, hostí je Kobra

Tábor – Druholigoví hokejisté Tábora si v úterý odškrtnou v kalendáři další přípravný zápas. V 18 hodin je v útrobách stadionu na pražském Braníku očekávají hokejisté domácí Kobry Praha.

Posila Táborska Jan Štohanzl: Dojmy ze hry jsou jednoznačně pozitivní

Tábor - Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník Jan Štohanzl má za sebou první zápas v dresu Táborska proti Příbrami.