Volejbalistky Madety uspěly v derby se Slávií

13.12.2012

Utkání volejbalové 1.ligy žen. Derby mezi VK Madeta a Slavia PF České Budějovice. 3:1Foto: Deník/Václav PANCER

České Budějovice – Sportovní hala ve Stromovce se stala dějištěm prvoligového českobudějovického derby mezi volejbalistkami Madety a Slávie PF. Favorizovaná Madeta dvakrát zvítězila a vrátila se na druhé místo ligové tabulky. Slavia zůstává poslední.
Muži prvoligového EGE České Budějovice hráli v Nymburce a v České Lípě. Utrpěli dvě porážky (shodně 3:0) a poprvé se vrací bez jediného bodu.
Zatímco volejbalistky odehrály v tomto roce poslední zápasy, muži ještě hrají svá poslední utkání v pátek a v sobotu. EGE přivítá v domácím prostředí Na sádkách Ervěnice a druhý den Kladno.
Madeta – Slávia PF 3:1 (22,17,-22,19) – Na konci prvního setu měla Madeta pohodlný náskok, ale Slavia nesložila zbraně a díky šestibodové šňůře podávající Lenky Sedláčkové se dotáhla až na rozdíl pouhých dvou bodů 24:22. Madeta ale přece jen dotáhla úvodní sadu do vítězného konce stejně jako druhý set, který již měl jasnější průběh.  Třetí set se od počátku vyvíjel v režii hostujících hráček a nakonec jej vyhrály a snížily na 2:1. Čtvrtý set již Madeta nepustila, i když nadšeně bojující slávistky kousaly až do samého závěru zápasu.
„Zápasy s Madetou beru jako každý jiný zápas. Jsou však zajímavé tím, že se s holkami na druhé straně sítě známe velmi dobře. V létě jezdíme na společné turnaje. Některé naše holky to  možná cítí jinak, jsou víc namotivované, já to však beru spíš jako přátelské zápasy. To ale neznamená, že bych nehrála naplno a brala to na lehkou váhu," říká k zápasům s Madetou smečařka Vendula Matějů, která patří s Evou Berkovou-Zachovou a nahrávačkou Kamilou Křížovou k nejzkušenějším.
„Věřila jsem, že uhrajeme lepší výsledek poté co jsme minule vybojovaly dvě výhry s Dobřichovicemi. Ale ani já sama jsem dnes nepodala optimální výkon," hodnotila zápas Matějů.
Madeta – Slávia PF 3:0 (20,24,19) – „Podle výsledku se zdá sobotní zápas jako jednoznačný, ale není to tak. Náš výkon nebyl optimální a soupeřky nás pořád tlačily. Nemohly jsme polevit ani na chvíli. Obzvláště univerzálka Slávie Lenka Březinová nám dělala velké problémy.
Jinak jsme s výsledkem samozřejmě moc spokojeni. Nyní nám stačí vyhrát už jen jeden zápas na umístění v první trojce. Teď už nás do konce roku čekají jen  milé povinnosti, jako společná večeře nebo vánoční besídka v kostýmech," říká k poslednímu letošnímu vystoupení Madety její nahrávačka Kateřina Lundáková.

Autor: Michal Havelka

13.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Mláďatům se stala zima osudná.

Čápata v Dubném uhynula

Jáchym Kukla ze Zálší. Přišel na svět jako druhý syn v rodině 24. dubna ve 22.33 hodin. Vážil 3540 gramů, měřil rovných 50 cm a bráškovi Kryštůfkovi jsou dva roky.
9

Právě jsme se narodili

Na víkend se oteplí, poslední dubnový den bude až 15 stupňů

Jihočeský kraj – Meteorologové slibují na prodloužený víkend teploty nad 10 stupňů Celsia: v sobotu až 12 °C, v neděli kolem 15 °C, na prvního máje může být až 17 °C.

Pozor, v neděli přiletí na koštěti! Kde je můžete vidět?

Jižní Čechy - Poslední dubnový den patří již tradičně čarodějnicím, ale není to pravidlem. Kde se s nimi například můžete potkat?

Na Táborsku o víkendu zaplanou čarodějnické ohně

Táborsko - Táborsko se chystá na další víkend plný zábavy. Ve většině jeho zákoutí hrají prim oslavy čarodějnic, ale chybět nebudou ani další zajímavé akce. Níže přinášíme pár zajímavých tipů.

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.