České Budějovice – Domácí tým začal hodně nervózně. Druhý technický oddechový čas přišel už za stavu 12:16. Bojovní Valaši létali vysoko nad sítí, domácím se podařilo snížit na rozdíl jediného bodu, bratři Bartošové ale dirigovali svůj tým  k těsné výhře – 23:25. Do koncovky vyslal trenér Jan Svoboda místo nahrávače Petra Zapletala mladšího Filipa Habra.
Už znovu se Zapletalem v sestavě zahájili Jihočeši druhý set. I v něm vedl Zlín, Kostoláni působil neomylně. Drama v koncovce tentokrát zvládli domácí – 25:23.
Co se dalo považovat za drama v prvních dvou setech, předčil závěr třetího.
Jihostroj, a to už diváci stáli na nohou, vyhrál nevídaným skóre 41:39!
Čtvrté pokračování zahájili Jihočeši katastrofálně, Valaši vedli o 8 bodů (!), stíhací jízdu zakončil českobudějovický tým triumfálně. Jako první dosáhl dvaceti bodů – 25:23!
Utkání nabídlo nadprůměrný volejbal, drama je nejlepší pozvánkou na pátek, kdy série pokračuje od 17.45 opět v Českých Budějovicích.
Jihostroj vede v semifinále extraligy 1:0 na zápasy.
Jihostroj ČB – Fatra Zlín 3:1 (-23, 23, 39, 23), rozhodčí Labašta, Meruna, čas: 128 minut, diváků 937.
Jihostroj Č. Budějovice: Zapletal, Kriško, Kuliha, Fila, Mach, Sobotka, libero: Hupka (Sukuba, Habr, Michálek). Trenér: Jan Svoboda.
VSC Fatra Zlín: P. Bartoš, Kolář, A. Bartoš, Kostoláni, Kotas, Navláčil, libero: Obdržálek (Vašíček, Přikryl, Barák). Trenér: Roman Macek.

II. semifinále: Liberec – Příbram 3:0 (20, 16, 20). Stav série 1:0.