Ani čtvrtý zápas diváky nenudil. Domácí nechtěli připustit konec sezony, hosté toužili po ukončení série. Vyrovnaná partie prvního setu vrcholila za stavu 21:21. Jihočeši třikrát za sebou nepřihráli soupeřův servis a bylo hotovo 25:21.
Ve druhém dějství se karta obrátila. Hráči Jihostroje, dirigovaní tentokrát Zapletalem, uštědřili Příbrami lekci z úspěšnosti v útoku: 16:25.
Po další změně stran se zdálo, že Jihostroj kráčí do semifinále, jenže svěřenci René Dvořáka výborně blokovali, útočili, řádili v poli: 14:9. Set zachránil jihočeský veletoč v sestavě. Přišli Pleva, Šulista, na okamžik i Habr a důležité dějství zvládl favorit: 22:25.
Čtvrté pokračování začalo kuriozně, ještě se neodehrála ani výměna a už to po kartě pro trenéra Dvořáka bylo 0:1. Nevídané drama gradovalo. Za stavu 16:17 viděl ŽK a ČK Josefacki a v setu skončil. Už tak divocí fanoušci házeli předměty na plochu, při každém úderu hostujícího celku hlasitě pískali.
Koncovka? Drama! Jihostroj byl blízko postupu, mečboly neproměnil a domácí bojovníci se překonávali: 40:38.
Pátý set? 1:4, ale 8:5.
Nakonec: 15:13.
Jihostroj po obrovském boji prohrál 2:3.

Příbram – Jihostroj ČB 3:2 (21, -16, -22, 38, 13), rozhodčí: Činátl, Dmejchal, diváků 623. Čas: 149 minut.
Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Kuliha, Michálek, Tibitanzl, Mach – libero Hupka (Pleva, Fila, Šulista, Habr). Trenér Svoboda. Stav série 1:3 Jihostroj doma hraje znovu ve čtvrtek.