Bravo! Jihostroj přejel dalšího soupeře. Odnesl to Apeldoorn

České Budějovice - Jihostroj ČEské Budějovice porazil v odvetném duelu Poháruz CEV Apeldoorn znovu 3:0 a už se těší na dalšího soupeře.

17.11.2015 AKTUALIZOVÁNO 17.11.2015

Prezident Jihostroje Jan Diviš dostal krásný dárek k 60. narozeninám. Na snímku vlevo s manažerem PochopemFoto: Deník/ Kamil Jáša

Jihočeši vlétli do zápasu skvěle. Trenér Jan Svoboda vyslal na post smečaře uzdraveného Tomáše Filu. Na lavičce zůstal mladík Kraffer.
Právě reprezentant Fila byl velmi důležitým článkem na cestě Jihostroje do další fáze Poháru CEV.
Apeldoorn nehrál vůbec špatně, v prvním setu dotáhl na 18:18. Jihostroj ale soustředěnou obranou tlak ustál a set získal: 25:19.
V koncovce druhého setu Nizozemci přidali, razancí ale opláceli i domácí. Když nahrávač Filip Habr nevěděl kudy kam, našel Brazilce Maciela a Jihostroj už se nedal zastavit- 25:19.
Jihočeši pak prostřídali. A užívali si postup.

Hlasy po utkání:

Tomáš Fila, Jihostroj České Budějovice: „Podali jsme soustředěný výkon, šli jsme jasně za vítězstvím a postupem. Jsem moc rád, že jsme to dokázali."

Jan Svoboda, trenér Jihostroje České Budějovice: „Soupeř dobře podával a bránil, určitě hrál lépe než doma. My jsme ale podali dobrý soustředěný výkon, jsme rádi, že jsme postoupili."

Martin Kryštof, Jihostroj České Budějovice: „Bylo to těžké utkání, i když to tak nevypadá, oni hráli o třídu líp než u nich doma. My jsme se potýkali s únavou, která trochu ovlivňovala naši koncentraci. Velice důležité bylo vyhrát první dva sety, aby někteří kluci ze základu mohli pošetřit síly na další zápasy české ligy."

VK Jihostroj ČB – Dynamo Apeldoorn 3:0 (19, 19, 25).
Diváků 1320. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Fila, Michálek – libero Kryštof (Tibitanzl, Kuliha). Trenér Jan Svoboda. První zápas 3:0. Postupuje Jihostroj.

Autor: Kamil Jáša