VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Cenu města Veselí nad Lužnicí obdrží manželé Karel a Květuše Juráňovi

Veselí nad Lužnicí - Na 
17. veselský ples se mohou těšit manželé, kteří obdrží cenu města za své významné aktivity v oblasti hudby.

Krátké zprávy z okolí Táborska

Táborsko - Přečtěte si krátké zprávy z okolí Táborska, které se týkají například chýnovské fary.

Jak si s nachlazením poradíme i bez chemie

Veselí nad Lužnicí - Poradce v oblasti zdraví Radek Hrib doporučuje důslednou prevenci, věří v přirozenou sílu vody a nedá dopustit na otužování.

Vítěz voleb prohrál a jde do opozice

Veselí nad Lužnicí – Veselská radnice se otřásla v základech. Novým starostou nebude nikdo z vítězné ČSSD, ale podle dohody soupeřů lídr Ano 2011 Ladislav Sýkora.

Mladík utrpěl těžká zranění dolních končetin

Veselí nad Lužnicí – Krátce po šesté hodině ranní v pondělí došlo na třídě Čs. armády ve Veselí nad Lužnicí k závažné dopravní nehodě.

Veselští dobrovolní hasiči vznikli sloučením dvou sborů

Veselí nad Lužnicí – Historie Sboru dobrovolných hasičů ve Veselí nad Lužnicí je specifická tím, že sdružuje dva dříve samostatně existující sbory. Až do roku 1943 totiž existovala vedle sebe města Mezimostí nad Nežárkou a Veselí nad Lužnicí.

Studenti rok zkoumali půdu, dnešním dnem jejich práce na projektu končí

Veselí nad Lužnicí – Žáci čtvrtého ročníku ze Střední odborné školy ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí dostali loni na podzim úkol, a sice provést zhodnocení zemědělské půdy v okolí města. V těchto dnech jejich práce končí. Již nyní tedy vědí, že obsahuje méně humusu, než by bylo potřeba.

Borkovičtí slavili 660. výročí vzniku obce. Kropil je ale déšť

Borkovice - Již 660 let existují na mapě Čech Borkovice. Dnes tu žije 238 lidí, kteří pomohli k Čestnému uznání za výsadbu biokoridorů a Čestnému uznání za péči o lidovou architekturu. 

Plyn Veselští koupili přes aukci

Veselí nad Lužnicí – Po Táboře a Bechyni i Veselští uvažují o postupném zavedení užívání elektronických aukcí pro veřejné zakázky. Ale zatím pouze u těch, u nichž se to finančně  vyplatí.

Ve Veselí bojovali o titul betonový muž a žena

Veselí nad Lužnicí /OBRAZEM/ - V sobotu se dopoledne na hlavní pláži Vlkovské pískovny u Veselí nad Lužnicí sešla více než stovka amatérských sportovců a sportovkyň.

Traktoristé se přijeli do Dráchova pochlubit svými stroji

Dráchov - U rozestavěného dráchovského mostu se v sobotu konal třetí ročník zdejší traktoriády. Po výstavě strojů následovaly i závody. Nechyběly ani motorky. 

Podvratní rolníci zabránili stavbě školy

Vlkov /ZANIKLÉ ŠKOLY TÁBORSKA/ - Vlkovská škola stojí přímo ve středu obce a slouží potřebám úřadu. Nyní děti dojíždějí do Veselí nad Lužnicí.

Mezi školními písankami pašoval slepičí vajíčka

Hamr - Na školní léta v dnes již zaniklé škole zavzpomínali v seriálu o zaniklých školách Vojtěch Koloušek a Jan Kohout. 

Mezi školními písankami pašovali vajíčka

Hamr - Putování po bývalých obecních školách nás zavedlo do Hamru za někdejšími žáky Vojtěchem Kolouškem a Janem Kohoutem. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení