VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÁBOR

Město Tábor je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších jihočeských měst. Okresní město je důležitým kulturním, administrativním, dopravním, obchodním a turistickým centrem oblasti. V jeho historickém jádru města byla vyhlášena Městská památková rezervace. Po Českých Budějovicích je Tábor druhým největším jihočeským městem. Leží na řece Lužnici ve výšce 437 m nad mořem.

Počátky tohoto známého centra husitského hnutí se datují již do 13. století, některé prameny však uvádějí, že zde už v 1. století před Kristem stávalo keltské sídliště. Město a hrad zde založil kolem roku 1270 Přemysl Otakar II. na výhodném strategickém místě na skalnatém ostrohu nad ústím Tismenického potoka do Lužnice a nazval jej Hradiště nad Lužnicí. To však bylo záhy zničeno. Ve 14. století byl nad starou cestou do Sezimova Ústí postaven hrad, později nazvaný Kotnov. Roku 1420 okolo hradu vybudovali husité město Hradiště hory Tábor, které bylo v roce 1437 povýšeno na město královské.
Zdroj: http://www.tabor.cz

Řidiče přijíždějící do Tábora přivítá husitský kalich

Tábor - Jako v jiných městech republiky i Evropy, pojme Tábor vjezd do města umělecky. Podobu díla hledal zhruba dva roky, když někdy představám neodpovídala estetika zvoleného ztvárnění, jindy zase finance.

Děti si užily oslavy příchodu jara

Tábor - V neděli oslavovali rodiče, prarodiče a hlavně děti příchod jara na zahrádce. V lesní MŠ Žijem lesem byl pro zúčastněné připravený odpolední program s názvem „Stezka malého zahradníka". O co vlastně šlo? Prvním úkolem bylo pomalovat si květináč, do kterého si každý na konci stezky zasadil připravené semínko borovice, dýně nebo slunečnice.

Medik roku se o víkendu zrodí v Táboře

Tábor – Naměří EKG, provedou laparoskopický zákrok, zašijí otevřenou ránu nebo přivedou na svět miminko. Tyto a další úkoly připravila táborská nemocnice pro třetí ročník studentské soutěže Medik roku, jež se na víkend usadí v Táboře.

Cheiron T pomáhá dětem už dvacet let

Tábor - Komunitní centrum Cheiron T slaví v březnu dvacet let existence.

Barvy E.ON Triathlon Teamu zazářily i na aquatlonu v Karviné

Karviná – V dalekém Slezsku se rozdávaly další cenné kovy a body do hodnocení aquatlonového Českého poháru.

U fotbalistů Plané nad Lužnicí končí trenér Roman Kačur

Planá - Sotva doutnající plamínek naděje na záchranu nevyšší jihočeské soutěže se nově pokusí rozfoukat zkušený lodivod Radim Hešík. Premiéru bude mít v sobotu v Milevsku.

Sběrný dvůr v Klokotech rozšíří otevírací dobu

Tábor – V Táboře jsou celkem čtyři sběrné dvory, do kterých mohou lidé vozit odpad. Jedná se o sběrné dvory v Klokotech, Sídlišti nad Lužnicí, Bydlinského a Chýnovské ulici. Přitom pouze jeden z nich má otevřeno až do 18 hodin.

Házenkáři Spartaku Vršovice nepotrápili, dorost přestřílel Chodov

Sezimovo Ústí – Senzace se nekonala… Házenkáři Spartaku MAS Sezimovo Ústí narazili v 17. kole druhé ligy na druhý tým tabulky z Vršovic, který neponechal nic náhodě a odvezl si z jihu Čech očekávané dva body.

Táborští hokejoví žáci odkryli ve Švýcarsku stříbrná naleziště

Yverdon les Bains – Po švédské misi hráčů osmé třídy ve Švédsku se mladí hokejisté z HC Tábor vydali na další zahraniční výpravu.

Přeměna nábřeží v Plané začala lampami

Táborsko - Plánští spustili práce na projektu, který zušlechtí břeh Lužnice. I Tábor mění prostor, starosta radním předložil stánek pro TGM.

Na co vyrazit na Táborsku do kina

Táborsko - Máte chuť zajít si do kina? S námi víte, co hrají:

Poslední rozloučení na Táborsku

Táborsko - V těchto dnech se na Táborsku rozloučíme:

Vítězky ankety si užily ateliér jako světové modelky

Tábor /VIDEO/ – Anička, Nelinka, Julinka. Tyto tři malé slečny se staly vítězkami ankety Táborského deníku Nejbáječnější miminko roku 2016, a tak právě ony si užily odměnu v podobě nafocení profesionální alba v ateliéru Jaroslava Koláře z táborských Měšic.

V pondělí musí Lukáš Lis učit v korunce Zlatého Ámose

Jižní Čechy – Lukáš Lis ze soběslavské ZŠ Komenského a Alena Šedivá, učitelka z Gymnázia Pierra de Coubertina, prožili náročný víkend, který je vynesl do elitní rodiny oblíbených Ámosů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies