VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendová kultura nabízí promítání filmů i heligonky

Táborsko - O víkendu máte na výber z promítání filmů,loutkového divadla, heligonek i halloweenu

1.11.2013
SDÍLEJ:

HalloweenFoto: Deník/ Zdeněk Traxler

Pátek

Příznivce heligonek potěší dnes v 17.30 hodin v Pivovarském dvoře Arabela. Na harmoniku zahraje Rubáš, Hadač i Zasadil.

Dnes v Táboře odstartoval také mezinárodní festival outdoorových filmů, který je soutěžní putovní přehlídkou snímků. V letošním roce se podívá do čtyřicetitří českých i slovenských měst a nově také do Ruska. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Program je bohatý. Například od 18 hodin můžete v kině Svět besedovat o letecké akrobacii s Martinem Šonkou, což je pilot světové série Red Bull Air Race a vojenský pilot letounu JAS-39 Gripen. Ve 20 hodin pak zhlédnete snímky jako Honba za bouří, River God 2, Seskok z Mount Everestu či Antarktida.

V Obrazárně Špejcharu v Želči připravují další expozici. Tentokrát je nazvaná František Bárta, ilustrátor venkovského života. Bárta je tvůrce figurálních obrázků nesoucích vtip, radost i zrcadlení těžkých okamžiků v krajině domova. Pokud vás tento umělec zajímá, přijďte zítra, tedy v pátek, na vernisáž. Ta se uskuteční v 18 hodin. Při této příležitosti si prohlédnete díla ilustrátora a kromě jiného se dozvíte také zajímavosti z umělcova života. Ve Špejcharu lze nyní zhlédnout výstavu Zatracovaná i velebená Alena Čermáková.

Pokud rádi sledujete nové snímky, pak byste v sobotu neměli chybět na dalším ročníku Videofestu, který si do Tábora našel cestu již po devatenácté. Na festivalu, jejímž hlavním lákadlem je návštěva režiséra Jiřího Menzela, uvidíte debuty začínajících filmařů. Od 19 hodin v MP7 na programu KATARIINA" – filmy Katariiny Lillqvist, finské režisérky žijící v Táboře, od 20 hodin v Jazz Gallery Charley: „AMATÉRSKÉ A NEZÁVISLÉ FILMY" – čerstvé filmy mimoškolních produkcí

V 19.30 hodin zasedne zastupitelstvo obce Řípec v místní hospodě. Naprogramuj mají výsledky hospodaření za leden až říjen letošního roku, základní přehled zajištěných akcí a činností i výhled na rok 2014.

Do táborského Recykle music baru na Špitálském náměstí dnes od 20 hodin zavítá legenda rockové scény Garage s Tony Ducháčkem. Kapela vznikla v roce 1979 a v průběhu 80. let patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, pub rockem a novou vlnou. I přes popularitu byla minulým režimem zakázaná. V roce 1987 se hostujícím hráčem na kytaru stal Milan Mejla Hlavsa.

Sobota

V Drahově místní sbor dobrovolných hasičů pořádá podzimní úklid obce. Sraz je v 9 hodin u hasičárny. Hrábě, košťata a rukavice s sebou. Odpoledne se peče za hospodou prase.

V 10 hodin začne Keltský Halloween v Housově mlýně. Na akci se budou pálit keltské ohně a ctít rituály. Celé odpoledne jsou vítaní keltští válečníci, ohňostrůjci, druidové a další. Od 15 hodin se konají keltské rituály, zapálí se oheň a návštěvníci si prohlédnou i filmovou zbrojnici.

O hodinu později, tedy v 11 hodin v hlavateckém kostele začíná bohoslužba u příležitosti Památky zemřelých.

Na deset dní se na Táborsku usadí první ročník mezinárodního festivalu loutkového divadla Toulavé loutky. O víkendu se opona rozevře také ve Spektru v Sezimově Ústí. Do akce se zapojil i Tábor a Bechyně. Program láká na španělskou Valerii Guglietti se stínovým divadlem či slovenský Tyjátr.

Kromě zahraničních hostů na festivalu diváci uvidí známé české soubory jako Buchty a loutky či Kejklířské divadlo z Doudleb, nechybí však ani domácí Karromato nebo Divadélko na nitce.

Součástí festivalu jsou také dvě výstavy. Ta první je umístěná v soběslavské městské knihovně a nese název Loutky a masky kolem světa. Potrvá do 30. listopadu. V Sezimově Ústí se budou moci diváci přijít podívat na výstavu malých rodinných divadel, a to do 7. listopadu.

Program
Soběslav
sobota 2. 11. v 15 hodin - Nedotýkej se mých rukou Valeria Guglietti (Španělsko) – kino

Sezimovo Ústí
sobota 2. 11. v 15 hodin - Zlatá husa Buchty a loutky (Praha - kino Spektrum
sobota 2. 11. v 16 hodin - O Václavovi a Magdaléně Divadélko Na nitce (Planá nad Lužnicí) - kino Spektrum
sobota 2. 11. v 17 hodin - O kouzelné kuličce Kejklířské divadlo Doudleby - kino Spektrum neděle 3. 11. v 15 hodin - Nedotýkej se mých rukou Valeria Guglietti (Španělsko) - kino Spektrum
neděle 3. 11. v 10 hodin - Zlatá husa Buchty a loutky (Praha) - Kulturní dům Sezimovo Ústí
neděle 3. 11. v 16 hodin - O heřmánkové víle Divadýlko na schodech - kino Spektrum
neděle 3. 11. v 17 hodin - Dřevěný cirkus Karromato (Soběslav) - kino Spektrum

V 11 hodin se pro návštěvníky otevře také ZOO na Větrovech. Tentokrát můžete strávit odpoledne ve společnosti největších šelem Afriky. Na začátku návštěvníky čeká komentovaná prohlídka šelem. Ve 13 hodin odvážní mohou nakrmit lva, navštívit jeho obydlí a také se dozvědět spoustu zajímavostí o životě šelem, pro děti je připraveno promítání o životě těchto nádherných šelem a také zábavné tvoření nějakého lvíčka na památku.

Ani tuto sobotu nebude chybět muzejní kostýmovaná prohlídka. Zítra se ve 13 hodin s dobově oděným průvodcem vydáte do doby končícího 16.století a vychutnají si chloubu tehdejšího stavitelství – starou táborskou radnici, rozlehlý gotický sál i středověké podzemí.

Jste-li soutěživý tip, určitě byste měli v sobotu vyrazit do disco Apollo v Sezimově Ústí. Od 14 hodin zde vypukne druhý oficiální turnaj v beer pongu. Pokud se chcete aktivně zapojit, sestavte dvoučlenné týmy.

Pokud rádi sledujete nové snímky, pak byste v sobotu neměli chybět na dalším ročníku Videofestu, který si do Tábora našel cestu již po devatenácté. Na festivalu, jejímž hlavním lákadlem je návštěva režiséra Jiřího Menzela, uvidíte debuty začínajících filmařů. V sobotu například od 16 hodin v Aux Café zhlédnete Tři v tom, což je divadelní záznam z Činoherního klubu. Hlavní večírek se uskuteční ve Střelnici od 19 hodin. Hudební hosté PAUL BATTO jr. a ONDRA KŘÍŽ. Amatérské, studentské a nezávislé filmy budou v klání o sošku Táborského páska.

Na koncert regionálních kapel přijďte v sobotu do bechyňské Pivnice. Od 20 hodin budou k tanci, poslechu a dobré zábavě hrát tři kapely, jmenovitě Fylozofy Jam, Vo106 a Žlutý Fijalky. Na závěr možná vystoupí DJ.

Mezinárodní festival outdoorových filmů pokračuje i v sobotu. V kině svět můžete od 20 hodin vidět snímek o Etiopii, dokument o Amazonii a Embéčkem kolem světa.

Autor: Lucie Janečková

1.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dostali jsme 32 kabelek z muzea.

Husitské muzeum přispělo do sbírky

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
12

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

OBRAZEM: Radimovický korblík nabídl ochutnávku piv

Radimovice u Želče - Obec nedaleko Tábora se stala už posedmé centrem milovníků pěnivého moku.

Otevření Švehlova mostu konečně ulevilo Čelkovicím

Tábor - V noci z pátku na sobotu byl otevřen Švehlův most. Uvítali to hlavně obyvatelé Čelkovic, přes něž vedla objízdná trasa.

Vandal poničil pět automobilů

Tábor - V sobotu krátce po šesté hodině ráno byla městská policie upozorněna na vandala, který v Jeronýmově ulici poškozoval zaparkovaná vozidla a kopal do odpadových nádob.

Nedělní mše ukončí páté Bechyňské doteky

Bechyně – V lázeňské městě doznívá druhý den Bechyňských doteků, které na náměstí dovedly stovky lidí za muzikou, stánky i pohádkou pro nejmenší.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení