VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O prvním adventním víkendu se budou rozsvěcovat vánoční stromy

Táborsko - Přinášíme několik vybraných kulturních akcí jako inspiraci, kam se vypravit o víkendu.

25.11.2016
SDÍLEJ:

Rozsvěcení vánočního stromu v Táboře.Foto: David Peltán

PÁTEK 25. LISTOPADU:

* 17 hodin, Tábor

V 17 hodin bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Žižkově náměstí. Zajděte se s dětmi podívat na nazdobený strom, který bude vzápětí rozsvícen. K dispozice bude i lahodný vánoční punč. Od 16:30 hodin bude na náměstí připraven bohatý kulturní program, který bude rozsvícení vánočního stromku předcházet.

Přes prosinec v rámci Táborských Vánoc se můžete podívat na řadu koncertů, betlémy, výstavy a další zajímavé akce, které jsou určeny nejen pro děti, ale i dospělé. Nezapomene se ani na oblíbené čertovské hrátky pro děti, které proběhnou 5.12. na náměstí.

* 19:30, Tábor

V BaoDílně přivítají Ondřeje Štindla nejen s jeho novým románem K hranici, ale i jako dýdžeje Rádia 1. Ondřej Štindl se už několik let živí jako novinář, nejprve v Lidových novinách, v současné době v českém vysílání BBC. Příležitostně píše o filmu a hudbě do Týdne a Respektu.

Baobab&Dílna - Pražská 157, Tábor

SOBOTA 26. LISTOPADU:

* 9 hodin, Tábor
Aroma Club Tábor pořádá ve Společenském centru Univerzita třetí ročník Táborského festivalu zdraví. Potrvá od 9 do 17 hodin a kromě možnosti nákupu knih, přírodních preparátů, zdravých potravin a kosmetiky nabídne i několik přednášek. Od 10 do 11.30 hodin bude hovořit Jaroslav Langer na téma Příčiny nemocí a možnosti uzdravení, od 12.30 do 14.00 vás seznámí s riziky syntetických opalovacích krémů a ochranných UV faktorů z čisté přírody Andrea Vaníčková a přednáška Jaroslavy Vomáčkové nazvaná Aromaterapie a 12 biblických olejů potrvá od 15 do 16.30 hodin. Vstup je 130 Kč, děti do 12 let zdarma, studenti a ZTP zaplatí 100 Kč.

* 9 hodin, Podboří
V Kasínu (objekt za Jednotou) probíhá od čtvrtka sedmý ročník předvánoční prodejní výstavy. Dnes naposledy tu budou od 9 do 14 hodin k vidění a zakoupení netradiční adventní věnce, svícny a jiné vánoční dekorace, šperky, ručně dekorovaná trička, pletené čepice, svíčky, mýdla a spousta dalších dárkových předmětů.

* 14 hodin, Roudná
V zasedací místnosti obecního úřadu začíná ve 14 hodin vánoční výstava. Své výrobky představí paní Malenická a Ryjáčková, dále ženy z Myslkovic a okolí, svými výtvory se pochlubí i nejmenší obyvatelé Roudné. Výstava potrvá do pátku 2. prosince a zhlédnout ji můžete dnes a zítra od 14 do 17 hodin a od pondělí do pátku v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

* 17 hodin, Želeč
Dobročinná aukce uměleckých děl ve prospěch Domácího hospice Jordán se koná od 17 hodin v Obrazárně Špejchar. Kromě aukce bude na programu představení domácího hospice a o hudební vystoupení se postará Barbora Nováková, Martin Kunert a Michal Novák.

* 19 hodin,
Sezimovo Ústí
V sále Spektra se od 19 hodin koná představení Hospoda Na Mýtince v podání divadla Na šikmé ploše. Příběh hraběte Zeppelina, štvance Kulhánka a osamělého hostinského s vnučkou k pohledání je plný tance a písní. Vstupné činí 100 Kč.
* 19 hodin, Tábor
Orchestr Swing Band Tábor slaví třicáté narozeniny. U této příležitosti se od 19 hodin uskuteční v Divadle Oskara Nedbala slavnostní koncert spojený s křtem nového alba. Kapelník Jakub Valeš provede historií bandu, na jeviště pozve některé bývalé členy. Chybět nebudou vánoční melodie. Vstupné 150 Kč.

NEDĚLE 27. LISTOPADU:

* 9 hodin, Tábor
DDM Tábor pořádá od 9 hodin keramickou dílnu, kde si můžete vytvořit vánoční ozdoby a keramické perníčky. Česká vás vykrajování vánočních tvarů z keramické hlíny, zdobení pomocí engoby. S sebou se vezměte vykrajovačky a pracovní oblečení. Poplatek je 60 Kč, pro členy ZÚ při DDM Tábor 40 Kč.

* 14 hodin, Tábor
Už po čtrnácté se od 14 hodin uskuteční v Děkanském kostele Proměnění Páně Benefiční adventní koncert, který pořádá Farní charita Tábor – centrum Auritus. Vystoupí žáci a učitelé ZUŠ Tábor – pěvecký sbor pod vedením Heleny Boučkové a violoncellový soubor Otty Semlerové. Cena vstupenky je 70 Kč, pro seniory a držitele průkazů ZTP 50 Kč, pro děti do 15 let je vstup zdarma. Doprovodnou akcí bude prodej výrobků z pracovních dílen centra Auritus.

* 17 hodin, Tábor
Přijďte s dětmi do divadla na vánoční baletní pohádku Louskáček. Zahraje ji Moravské divadlo Olomouc od 17 hodin v Divadle Oskara Nedbala. Vstup 320, 280, 240 Kč, děti do 15 let 160, 140, 120 Kč.

*********

TÁBORSKO:
ROZSVĚCENÍ
VÁNOČNÍCH STROMŮ

SOBOTA 26. LISTOPADU:
Ve Veselí nad Lužnicí rozsvícení stromu s doprovodným programem začíná ve 14 hodin na náměstí T. G. Masarka. Součástí akce budou i adventní trhy a prodej vánočních perníčků na podporu Dětského domova v Radeníně.
Slavnostní nasvícení města Plané nad Lužnicí se uskuteční od 14 hodin před radnicí. Akce je spojena s jarmarkem, v jehož programu se představí nejen plánské sbory a soubory.
Ve Skrýchově u Malšic se rozzáří stromek v 16.30 hodin. Koledy bude vytrubovat bývalý kapelník Keramičky František Koutenský a těšit se můžete na vánoční punč .
Jistebničtí rozsvítí vánoční strom v 17 hodin. Akce se koná na náměstí.

NEDĚLE 27. LISTOPADU:
V Mladé Vožici rozsvítí dva rostoucí vánoční stromky u sochy svatého Václava na Žižkově náměstí od 16 hodin za zpěvu dětí. Rozsvícení bude předcházet o hodinu dříve koncert žesťového souboru TaKvintet pod vedením Richarda Mlázovského v kostele sv. Martina
V Bechyni se rozsvícení vánočního stromu tradičně koná spolu s adventním řemeslným trhem za doprovodu Nuzického zvonku na náměstí T. G. Masaryka. Začátek akce je v 16 hodin, stromek se rozsvítí o hodinu později. Asi 20 stánků naleznete také v prostorách muzea.
Zpívat a rozsvěcet vánoční strom budou od 16 hodin i v Dírné před Jednotou. Vystoupí žesťový soubor Soběslav a Pěvecký sbor z gymnázia Soběslav. Těšte se rovněž na teplé nápoje a vánoční cukroví.
Vánoční strom rozsvítí také v Oldřichově. Od 16 hodin se budou hrát a zpívat koledy, děti povozí koník a nemine je ani vánoční nadílka.

Autor: Jitka Pecková

25.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Táborská ulice v Sezimově Ústí.

Po úplném zrušení zákazu stání lidé z ulice netouží

Na co můžete zajít do kina

Táborsko - Přinášíme vám program kin.

Do útrob hráze se můžete podívat mimořádně večer

Písecko – V pátek večer se budou konat tradiční noční prohlídky vodní elektrárny u hráze orlické přehrady, která se nachází už ve Středočeském kraji. Návštěvníci nahlédnou i do vnitřních prostor hráze.

Táborští radní jsou již v plném počtu

Tábor – Alena Heršálková se dle předpokladu v pondělí stala novou táborskou radní.

ČSSD znovu chybí náhradníci

České Budějovice – Další kandidáti jihočeské sociální demokracie si rozmysleli účast v parlamentních volbách na protest proti vyškrtnutí exhejtmana Jiřího Zimoly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies