VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.10.2014

Kytarový virtuos Dylan Fowler: „První hudební nástroj je lidský hlas“

Tábor – Po kytarových špičkách jako byl Beppe Gambetta, Adam Rafferty či loni Laurence Juber z McCartnyho Wings přijede tento pátek na jih Čech další kytarový virtuos světového formátu. Na pódiu táborského Hotelu Palcát zahraje od 19 hodin Dylan Fowler z Walesu.

8.10.2014

Světový kytarový virtuóz zahraje pro děti

Tábor – Skvělé koncerty mimo jiné nabízí každoročně Táborský festival vína. Letošní podzim není výjimkou, a tak v pátek na pódiu táborského hotelu Palcát vystoupí jeden z předních světových kytaristů Dylan Fowler. Benefiční koncert britského virtuóza začne v 19 hodin, předprodej vstupenek již běží.

6.10.2014

Na Sísova Malého prince se stála fronta, podepisoval se hodinu

Tábor - Knižní festival Tabook představil v Táboře o víkendu i rodící se komiks o Emilu Zátopkovi či knihu recenzí nádražních restaurací. Knihy ležely na stolech, parapetech i paletách.

5.10.2014

OBRAZEM: V Táboře hledali cestu ke knize

Tábor – Od čtvrtka do soboty bylo centrum Tábora plné nejen českých, ale i zahraničních spisovatelů a nakladatelů. Uskutečnil se zde již třetí ročník Mezinárodního festivalu malých nakladatelů Tabook.

3.10.2014

Na veterány čeká v Čelkovicích jízda do vrchu

Táborsko – Hudba, sport, pochody či setkání historických vozidel. Nejen takové vyžití nabídnou víkendové dny na Táborsku. Projít se můžete na pochodu Od Tábora až k nám podzimní přírodou, čeká na vás trasa dlouhá devět nebo i pětatřicet kilometrů.

3.10.2014

V Táboře začala výstava jihočeských archeologických pokladů

Tábor - Návštěvníci Husitského muzea v Táboře si mohou prohlédnout kolekci dosud nevystavovaných jihočeských pokladů, které byly objeveny v nedávné době. Představuje poklady, depoty a obětiny od doby bronzové po novověk. Výstava potrvá do 28. února.

1.10.2014

Knižní festival Tabook zahájí rabín, přijede i Petr Sís

Tábor – Osobnosti české i zahraniční literatury zamíří potřetí do Tábora. Od čtvrtka  do soboty se v centru města uskuteční Mezinárodní festival malých nakladatelů Tabook. Nabídne besedy, autorská čtení, výstavy, dílny, divadlo i koncerty.

27.9.2014

Lukáš Hejlík: Nesedíme za stolem, s knihou se hýbeme

Tábor - Rozhovor s Lukášem Hejlíkem o LiStOVáNí.

26.9.2014

Svatý Václav zavítá na plánský ostrov

Táborsko – Víkend nebude pouze v duchu Svatováclavských slavností, budete si také moci protáhnout tělo během, vodním slalomem nebo jízdou na kole. Pro houbaře je připravena výstava s mykologickou poradnou.

25.9.2014

Nejlepší česká detektivka je ze Šumavy

České Budějovice – Třiatřicetiletý Jihočech Jiří Březina získal se svým románem a literárním debutem Na kopci prestižní Cenu Jiřího Marka. Ta se uděluje za nejlepší český detektivní román roku.

22.9.2014

OBRAZEM: Zahradní slavnost spolku Fokus Tábor

Tábor - V sobotu se konala na zahradě Fokusu Tábor již tradiční Zahradní slavnost.

22.9.2014

Kniha připomíná architekta, v jehož stavbách měli zemědělci pohodlí

Tábor - Nová kniha z edice Slavné stavby přibližuje dílo  a osud táborského rodákaa Theodora Petříka, autora rozhledny Hýlačka.

21.9.2014

OBRAZEM: Soběslavský hrad ožil historií

Soběslav - V sobotu se soběslavský hrad vrátil do dob Václava IV. Dlouho pořadatelé nevěděli do jakého stylu čtvrté Soběslavské slavnosti naladit, nakonec padla volba na prolnutí historie se současností.

20.9.2014

Kniha je záznamem doby, ale odkrývá i osudy lidí na Malšicku

Malšice - Novou knihu o městysu Malšice v úterý 16. září pokřtil starokatolický kněz, populární genealog, spisovatel a dopisovatel Deníku Alois Sassmann.

19.9.2014

Na trati potkáte Křižíkovu historickou Elinku

Táborsko – O víkendu se můžete vrátit do časů minulých. Pokud v sobotu navštívíte Soběslavské slavnosti, vrátíte se do doby Václava IV. Na trati z Tábora do Bechyně se pojede historický vůz Elinka. Navštívit také můžete divadlo nebo pouťovou zábavu nebo táborskou Voříškiádu.

19.9.2014

Do Tábora se vrací Dívčí válka Františka Ringo Čecha

Tábor – Atraktivita v Čechách nejhranější hry Dívčí válka se skrývá v lehkosti žánru, v nadsázce a pochopitelně v hereckém obsazení. Její autor František Ringo Čech říká, že ji psal českému národu na míru.

18.9.2014

Nejdřív Jan Žižka, pak 300 druhů hub. Jihočeské muzeum se rozjíždí

České Budějovice – Jihočeské muzeum otevře 22. září po dvouleté přestavbě, která stála přes 120 milionů korun. První stálou expozicí bude Příběh města České Budějovice.

16.9.2014

Zemřel malíř Jaroslav Koliha, který čaroval s barvami

Jižní Čechy - Rodák z Dobronic u Bechyně odešel 9. září, ve věku 90 let. Pohřeb má tento čtvrtek v Praze.

15.9.2014

V Táboře vzniká další divadelní soubor

Tábor – Prkna kinosálu Střední průmyslové školy strojní a stavební v Komenského ulici v Táboře ožívají novým amatérským Divadelním souborem SPŠ Tábor. Ten teď do svého týmu hledá nejen herecké posily.

13.9.2014

Žižka nevyskočil na koně, koupačka v kašně i pištící fanynky

Tábor - Tábor má za sebou program zahajovacího dne 23. ročníku Táborská setkání. V sobotu a v neděli se pokračuje. 

12.9.2014

Do Tábora se po roce vrací Žižka s družinou

Táborsko – Nadcházející víkend v táborském regionu nabízí hned několik zajímavých kulturních i sportovních akcí. Na Táborských slavnostech potkáte husity, navštívit můžete také výstavy, sportovní klání nebo koncerty.

9.9.2014

Předprodej vstupenek na Táborská setkání poběží až do pátku

Tábor – Předprodej vstupenek na Táborská setkání už běží a lidé mají vstupenky za výhodnější ceny šanci pořídit až do dne začátku festivalu, do pátku 15 hodin.

8.9.2014

Očekávané události týdne na jihu

Jižní Čechy – Dnes odpoledne se sejdou táborští radní, kteří se budou opět zabývat přístavbou sportovní haly v Kvapilově ulici, výstavbou umělého trávníku na stadionu Viktoria nebo dopravní situací v Čekanicích.

8.9.2014

Adrien Brody natáčí v Krumlově a Jindřichově Hradci. Hraje císaře

Český Krumlov – Druhé nádvoří zámku se proměnilo 
v tržnici, kde seženete králíka, bažanta i voskovice. V Českém Krumlově se od neděle do středy natáčí historický dobrodružný film Císař, ve kterém má hlavní roli americký herec Adrien Brody, držitel Oscara za výkon ve snímku Pianista.

5.9.2014

V Bechyni pokračují bleší trhy

Táborsko – Koncerty, historické vozidla a motocykly či bleší trh. Nejen to nabízí nadcházející víkend v táborském regionu.

4.9.2014

Otec sýru Lipno své obrazy tajil a štosoval ve svém ateliéru

Želeč u Tábora - Obrazárna Špejchar v Želči na Táborsku představuje známého chemika a odbojáře Vlastislava Boháče jako malíře.

4.9.2014

Bubny si postavil podle slavnějšího kolegy z kapely Deep Purple

Sezimovo Ústí – Někdo šlechtí květiny, jiný si postavil pěkný plot nebo vyladil auto či motorku. Martin Hrdina ze Sezimova Ústí si s tátou vyrobil vlastní bicí soupravu.

3.9.2014

GLOSA: Tmavomodrý svět vylíčený plasticky a barevně

Želeč u Tábora - Václav Šmidrkal připravil edici knihy Na všech frontách boj, v níž svá deníková svědectví podávají dva piloti RAF.

31.8.2014

OBRAZEM: Táborští bigbíťáci opět na Střelnici

Tábor - Štěpán Pavlík a společnost FEST 2004 připravili již třetí setkání legendárních táborských bigbeatových kapel na Střelnici. Poprvé se Střelácký čaj konal po 50 letech před dvěma roky.  

29.8.2014

Sobotní večer na Šelmberku přiblíží život netopýrů

Táborsko - Ani o posledním prázdninovém víkendu se na Táborsku s akcemi na děti nezapomíná. Vše o životě netopýrů se dozvědí na hradě Šelmberk, představí se jim i Teátr Víti Marčíka a s létem se můžete všichni rozloučit při táborském lampiónovém průvodu Jordánská bludička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies