VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.8.2014

Táborská Střelnice přivítala designéry z celé republiky

Tábor - V sobotu to na zahradě táborské Střelnice opět žilo. Konala se tu akce nazvaná Design Meetings 2014. Lidé, kteří přišli, si mohli koupit různé originální módní doplňky a oděvy od nezávislých módních návrhářů, šperkařů a designérů.

24.8.2014

Areál Pohoda se dočkal slavnostního otevření

Sezimovo Ústí //OBRAZEM – Několik desítek lidí přišlo do areálu Pohoda společně oslavit otevření nového přírodního koupaliště, které funguje už od konce července.

22.8.2014

Střelnice přivítá designery

Táborsko - O víkendu se jistě nudit nebudete. Dospělí mohou využít pestré nabídky hudebních produkcí a inspirovat se českými designery. Děti se dočkají putování za vílou Jordánkou a korálkování.

15.8.2014

Chotovinští otevřou novou knihovnu, potom zahraje Loštická Veselka

Táborsko – O víkendu se dočkáte pouťového veselí, formanské jízdy i kostýmované prohlídky. Ani sportovci nezůstanou ochuzeni. Naši nejmenší si přijdou na své při putování za vílou Jordánkou.

10.8.2014

OBRAZEM: Předpremiéra pohádky Tři bratři v Budějovicích

České Budějovice - Režie: Jan Svěrák, scénář: Zdeněk Svěrák. Genialitu filmového tandemu diváci znají. Stačí připomenout Obecnou školu či  Kolju. Tentokráte Svěráci pro publikum nachystali pohádku Tři bratři, kterou přijeli v neděli představit do budějovického CineStaru společně s herci Davidem Matáskem a Zdeňkem Piškulou.

9.8.2014

RECENZE: Nelehká cesta za snem je svižný příběh, má ale černobílé postavy

Jižní Čechy - Nový román spisovatele řemysla Veverky s názvem Nelehká cesta za snem líčí střet velkých dějin a malých osobních historií.

8.8.2014

Ulice o víkendu zaplní komedianti

Táborsko – O víkendu se dočkáte pouťového veselí, formanské jízdy i kostýmované prohlídky. Ani sportovci nezůstanou ochuzeni. Naši nejmenší si přijdou na své při putování za vílou Jordánkou.

3.8.2014

Porcelánové obrazy přilákaly do Bechyně i velkopřevora

Bechyně - Výstava v Městském muzeu v Bechyni představuje práce akademické sochařky a keramičky Heleny Schmaus - Shoonerové. 

1.8.2014

OBRAZEM: Večery u Lipna patří koncertům

Freymburk - DĚVĚT DVOJKONCERTŮ UDĚLÁ DEVĚT DOBRÝCH SKUTKŮ. Frymburkfest zpestřuje mnohým lidem pobyt na dovolené, současně ale také pomáhá získávat peníze pro postižené děti. Hladina Lipna nese plovoucí pódium a kapely, které zde hrají, se na něj dopravují parníkem. Vystoupili zde Ewa Farna, Olympic, Buty či Jiří Zonyga. Lucie Bílá, Dalibor Janda, Petr Kolář, Těžkej Pokondr a další ještě zahrát přijedou. Ve středu bavili posluchače českobudějovičtí Strong Coffee. Vrcholem večera byl Čechomor,  s nímž si publikum většinu písní zazpívalo.  Na snímku nahoře houslista a zpěvák Čechomoru  Karel Holas.

30.7.2014

RECENZE: Ježibaba v Rusalce je sexy strašidlo, ale čaruje postaru

Český Krumlov - Před krumlovským otáčivým hledištěm se již odehrálo nespočet hudebních dramat. Málokteré 
z nich dějově vyhovuje prostoru zámecké zahrady tak, jako populární operní pohádka, Dvořákova Rusalka. Nová inscenace Jihočeského divadla ukazuje, jak se proměňuje člověčí vnímání lásky.

AKTUALIZOVÁNO
28.7.2014

OBRAZEM: Začal Slavonice Fest. Na náměstí je letní kino, v Maříži hrál Koller

Slavonice - První ročník akce Slavonice Fest pořádá filmový producent a režisér Ondřej Trojan. Přehlídka, která rozžila městečko zvané malá Telč i blízkou Maříž, začala v neděli a potrvá do 31. července.

18.7.2014

Víkend bude patřit dětem, hudbě a cyklistům

Táborsko - Nadcházející víkend slibuje mnoho dobré zábavy, ať už z oblasti kultury nebo sportu. Můžete patřit mezi vyznavače jakéhokoli hudebního stylu, tento víkend nezklame nikoho. 

14.7.2014

Festival letos o poznání méně budil ze spaní

Tábor - Víkendový festival Mighty Sounds se letos krotil. Lidé poznali, že na hlasitosti ubral. Přestože na desátém ročníku bylo  podstatně více lidí.

14.7.2014

Tomuto týdnu na Táborsku kraluje koupaliště a dechovka

Jižní Čechy - Přehled událostí, se kterými se v Jihočeském kraji v průběhu tohoto týdne můžete setkat. 

13.7.2014

Další ročník Divadla v trávě je minulostí

Bechyně - Až po sobotní půlnoci skončila v klášterní zahradě 22. přehlídka divadelních souborů, které přivezly pohádky pro děti i hry pro dospělé. 

13.7.2014

Obrazem: Festival na letišti začal svůj závěrečný den

Tábor - Nedělní program uzavře již 10. pokračování hudebního festivalu Mighty Sounds, který do Tábora přiváží ska, punk, reggae a další hudební styly.

10.7.2014

Bechyňská Tráva nabízí Malého prince i Petra Voka

Bechyně – Celostátní přehlídka souborů Divadlo v trávě 
v bechyňské Klášterní zahradě je letos o den kratší. Uskuteční se v sobotu od 9.20 hodin.

10.7.2014

OBRAZEM: Třeboňská nocturna začala

Třeboň - Letní festival klasické hudby v Třeboni zahájil v úterý koncert cembalistky Moniky Knoblochové a francouzské flétnistky Clary Novak. Festivalový program pokračuje na různých místech Třeboně až do soboty 12. července. Program na www.trebonskanocturna.cz

5.7.2014

Schelovi vystavují společně v Netolicích

Netolice - Nově vystavená díla Aleny, Jaromíra a Petra Schelových v Muzeu JUDr. Ortakara Kudrny v Netolicích vznikala pro radost a tu také rozdávají dál.

4.7.2014

Kozí hrádek ožije šermíři i hudbou

Táborsko - Dobovými slavnostmi na Kozím hrádku, koncertem i dalšími akcemi si lidé na Táborsku na konci týdne připomenou 599. výročí upálení mistra Jana Husa. Víkend bude ale plný i dalších hudebních vystoupení. Některé z nich se odehrají na zbrusu novém festivalu v Nasavrcích.

28.6.2014

Kapela The Tap Tap roztančila táborskou Střelnici

Tábor - V rámci svého českého turné se kapela Jedličkova ústavu zastavila v Táboře. Hráli a zpívali pro Aplu jižní Čechy. 

25.6.2014

Kapela The Tap Tap zahraje v pátek v Táboře pro Aplu

Tábor - Poprvé a s velkým úspěchem zahrála kapela klientů Jedličkova ústavu The Tap Tap v Táboře loni na Žižkově náměstí. Nyní míří na Střelnici a výtěžek podpoří společnost APLA jižní Čechy. 

23.6.2014

RECENZE: Tři mušketýři na točně znamenají prosmátý večer

Český Krumlov /FOTOGALERIE/ - Romantická komedie, kterou hraje Jihočeské divadlo v Českém Krumlově, je i po obnovené premiéře plná šarmu a zábavy.

20.6.2014

Do Bechyně sveze návštěvníky opět historická Elinka

Táborsko - Zástupci všech obcí z republiky, které mají v názvu Planá, se utkají v nejrůznějších disciplínách. Nejen na tuto akci, ale i na víkend plný sportu, soutěží pro děti a hudebních vystoupení nabídnou dva dny volna i závody dračích lodí na táborském Knížecím rybníku.

19.6.2014

Slavnosti Emy Destinnové končí. „Jsem unavený,“ říká Antonín Kazil

Jižní Čechy - Problémy mají i další jihočeské festivaly. O sponzory přišly Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově a Okolo Třeboně, krizi řeší Stodola Michala Tučného.

16.6.2014

Jak šel četník Kánský za svým snem? I přes tábor v Letech

Tábor – Kontroverzní témata, všední i nevšední životní osudy proplétané s historickými fakty novodobých dějin, ale především lidský faktor, blízký každému čtenáři, to je stručná charakteristika literárních děl Přemysla Veverky. A nevymyká se jí ani nejnovější titul z jeho pera – Nelehká cesta za snem, kterou vydalo nymburské nakladatelství Vega-L.

15.6.2014

Jana Kratochvílová chránila slunce i v Táboře

Tábor - Jedním z hudebních vystoupení letošního festivalu Léto nad Lužnicí byl sobotní koncert zpěvačky Jany Kratochvílové. 

14.6.2014

Petr Váňa v Táboře vystavuje utopenou sochu Jana Nepomuckého

Tábor – V galerii U Radnice začala výstava akademického sochaře Petra Váňi. Příběhy soch tu můžete zachytit do 11. července. Dnes vám je ale autor osobně převypráví, a to ve 14 hodin.

13.6.2014

Historický Tábor zaplní kejklíři pod hvězdami

Táborsko – Setkání rodáků, sraz motorek, ale také Veselské slavnosti, koncert ve vesnickém klubu či pouť v Nadějkově. To je jen malý výčet kulturních akcí tohoto víkendu.

11.6.2014

OBRAZEM: Aranka přijela pokřtít Tygra do Babovřesk

Pištín - Lucie Bílá se objevila ve středu v Pištíně na Českobudějovicku kvůli natáčení filmu Zdeňka Trošky Babovřesky 3. Na plac se vrátila jako cikánka Aranka, která chce se svou družinou pokřtít syna Tygra. Na Českobudějovicku filmový štáb působí už zhruba dva týdny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies