VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.8.2014

OBRAZEM: V lese točí pohádku Malý pán

Písecko - S obludou jménem Dřevokožec bojoval ve středu Malý pán v lese za Temešvárem na Písecku. Loutkovou pohádku natáčí ve svém rodném kraji režisér Radek Beran, známý ze souboru Buchty a loutky. Film Malý pán přijde do kin v dubnu 2014. Reportáž přinese páteční Deník.

24.8.2014

Táborská Střelnice přivítala designéry z celé republiky

Tábor - V sobotu to na zahradě táborské Střelnice opět žilo. Konala se tu akce nazvaná Design Meetings 2014. Lidé, kteří přišli, si mohli koupit různé originální módní doplňky a oděvy od nezávislých módních návrhářů, šperkařů a designérů.

24.8.2014

Areál Pohoda se dočkal slavnostního otevření

Sezimovo Ústí //OBRAZEM – Několik desítek lidí přišlo do areálu Pohoda společně oslavit otevření nového přírodního koupaliště, které funguje už od konce července.

22.8.2014

Střelnice přivítá designery

Táborsko - O víkendu se jistě nudit nebudete. Dospělí mohou využít pestré nabídky hudebních produkcí a inspirovat se českými designery. Děti se dočkají putování za vílou Jordánkou a korálkování.

15.8.2014

Chotovinští otevřou novou knihovnu, potom zahraje Loštická Veselka

Táborsko – O víkendu se dočkáte pouťového veselí, formanské jízdy i kostýmované prohlídky. Ani sportovci nezůstanou ochuzeni. Naši nejmenší si přijdou na své při putování za vílou Jordánkou.

10.8.2014

OBRAZEM: Předpremiéra pohádky Tři bratři v Budějovicích

České Budějovice - Režie: Jan Svěrák, scénář: Zdeněk Svěrák. Genialitu filmového tandemu diváci znají. Stačí připomenout Obecnou školu či  Kolju. Tentokráte Svěráci pro publikum nachystali pohádku Tři bratři, kterou přijeli v neděli představit do budějovického CineStaru společně s herci Davidem Matáskem a Zdeňkem Piškulou.

9.8.2014

RECENZE: Nelehká cesta za snem je svižný příběh, má ale černobílé postavy

Jižní Čechy - Nový román spisovatele řemysla Veverky s názvem Nelehká cesta za snem líčí střet velkých dějin a malých osobních historií.

8.8.2014

Ulice o víkendu zaplní komedianti

Táborsko – O víkendu se dočkáte pouťového veselí, formanské jízdy i kostýmované prohlídky. Ani sportovci nezůstanou ochuzeni. Naši nejmenší si přijdou na své při putování za vílou Jordánkou.

3.8.2014

Porcelánové obrazy přilákaly do Bechyně i velkopřevora

Bechyně - Výstava v Městském muzeu v Bechyni představuje práce akademické sochařky a keramičky Heleny Schmaus - Shoonerové. 

1.8.2014

OBRAZEM: Večery u Lipna patří koncertům

Freymburk - DĚVĚT DVOJKONCERTŮ UDĚLÁ DEVĚT DOBRÝCH SKUTKŮ. Frymburkfest zpestřuje mnohým lidem pobyt na dovolené, současně ale také pomáhá získávat peníze pro postižené děti. Hladina Lipna nese plovoucí pódium a kapely, které zde hrají, se na něj dopravují parníkem. Vystoupili zde Ewa Farna, Olympic, Buty či Jiří Zonyga. Lucie Bílá, Dalibor Janda, Petr Kolář, Těžkej Pokondr a další ještě zahrát přijedou. Ve středu bavili posluchače českobudějovičtí Strong Coffee. Vrcholem večera byl Čechomor,  s nímž si publikum většinu písní zazpívalo.  Na snímku nahoře houslista a zpěvák Čechomoru  Karel Holas.

30.7.2014

RECENZE: Ježibaba v Rusalce je sexy strašidlo, ale čaruje postaru

Český Krumlov - Před krumlovským otáčivým hledištěm se již odehrálo nespočet hudebních dramat. Málokteré 
z nich dějově vyhovuje prostoru zámecké zahrady tak, jako populární operní pohádka, Dvořákova Rusalka. Nová inscenace Jihočeského divadla ukazuje, jak se proměňuje člověčí vnímání lásky.

AKTUALIZOVÁNO
28.7.2014

OBRAZEM: Začal Slavonice Fest. Na náměstí je letní kino, v Maříži hrál Koller

Slavonice - První ročník akce Slavonice Fest pořádá filmový producent a režisér Ondřej Trojan. Přehlídka, která rozžila městečko zvané malá Telč i blízkou Maříž, začala v neděli a potrvá do 31. července.

18.7.2014

Víkend bude patřit dětem, hudbě a cyklistům

Táborsko - Nadcházející víkend slibuje mnoho dobré zábavy, ať už z oblasti kultury nebo sportu. Můžete patřit mezi vyznavače jakéhokoli hudebního stylu, tento víkend nezklame nikoho. 

14.7.2014

Festival letos o poznání méně budil ze spaní

Tábor - Víkendový festival Mighty Sounds se letos krotil. Lidé poznali, že na hlasitosti ubral. Přestože na desátém ročníku bylo  podstatně více lidí.

14.7.2014

Tomuto týdnu na Táborsku kraluje koupaliště a dechovka

Jižní Čechy - Přehled událostí, se kterými se v Jihočeském kraji v průběhu tohoto týdne můžete setkat. 

13.7.2014

Další ročník Divadla v trávě je minulostí

Bechyně - Až po sobotní půlnoci skončila v klášterní zahradě 22. přehlídka divadelních souborů, které přivezly pohádky pro děti i hry pro dospělé. 

13.7.2014

Obrazem: Festival na letišti začal svůj závěrečný den

Tábor - Nedělní program uzavře již 10. pokračování hudebního festivalu Mighty Sounds, který do Tábora přiváží ska, punk, reggae a další hudební styly.

10.7.2014

Bechyňská Tráva nabízí Malého prince i Petra Voka

Bechyně – Celostátní přehlídka souborů Divadlo v trávě 
v bechyňské Klášterní zahradě je letos o den kratší. Uskuteční se v sobotu od 9.20 hodin.

10.7.2014

OBRAZEM: Třeboňská nocturna začala

Třeboň - Letní festival klasické hudby v Třeboni zahájil v úterý koncert cembalistky Moniky Knoblochové a francouzské flétnistky Clary Novak. Festivalový program pokračuje na různých místech Třeboně až do soboty 12. července. Program na www.trebonskanocturna.cz

5.7.2014

Schelovi vystavují společně v Netolicích

Netolice - Nově vystavená díla Aleny, Jaromíra a Petra Schelových v Muzeu JUDr. Ortakara Kudrny v Netolicích vznikala pro radost a tu také rozdávají dál.

4.7.2014

Kozí hrádek ožije šermíři i hudbou

Táborsko - Dobovými slavnostmi na Kozím hrádku, koncertem i dalšími akcemi si lidé na Táborsku na konci týdne připomenou 599. výročí upálení mistra Jana Husa. Víkend bude ale plný i dalších hudebních vystoupení. Některé z nich se odehrají na zbrusu novém festivalu v Nasavrcích.

28.6.2014

Kapela The Tap Tap roztančila táborskou Střelnici

Tábor - V rámci svého českého turné se kapela Jedličkova ústavu zastavila v Táboře. Hráli a zpívali pro Aplu jižní Čechy. 

25.6.2014

Kapela The Tap Tap zahraje v pátek v Táboře pro Aplu

Tábor - Poprvé a s velkým úspěchem zahrála kapela klientů Jedličkova ústavu The Tap Tap v Táboře loni na Žižkově náměstí. Nyní míří na Střelnici a výtěžek podpoří společnost APLA jižní Čechy. 

23.6.2014

RECENZE: Tři mušketýři na točně znamenají prosmátý večer

Český Krumlov /FOTOGALERIE/ - Romantická komedie, kterou hraje Jihočeské divadlo v Českém Krumlově, je i po obnovené premiéře plná šarmu a zábavy.

20.6.2014

Do Bechyně sveze návštěvníky opět historická Elinka

Táborsko - Zástupci všech obcí z republiky, které mají v názvu Planá, se utkají v nejrůznějších disciplínách. Nejen na tuto akci, ale i na víkend plný sportu, soutěží pro děti a hudebních vystoupení nabídnou dva dny volna i závody dračích lodí na táborském Knížecím rybníku.

19.6.2014

Slavnosti Emy Destinnové končí. „Jsem unavený,“ říká Antonín Kazil

Jižní Čechy - Problémy mají i další jihočeské festivaly. O sponzory přišly Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově a Okolo Třeboně, krizi řeší Stodola Michala Tučného.

16.6.2014

Jak šel četník Kánský za svým snem? I přes tábor v Letech

Tábor – Kontroverzní témata, všední i nevšední životní osudy proplétané s historickými fakty novodobých dějin, ale především lidský faktor, blízký každému čtenáři, to je stručná charakteristika literárních děl Přemysla Veverky. A nevymyká se jí ani nejnovější titul z jeho pera – Nelehká cesta za snem, kterou vydalo nymburské nakladatelství Vega-L.

15.6.2014

Jana Kratochvílová chránila slunce i v Táboře

Tábor - Jedním z hudebních vystoupení letošního festivalu Léto nad Lužnicí byl sobotní koncert zpěvačky Jany Kratochvílové. 

14.6.2014

Petr Váňa v Táboře vystavuje utopenou sochu Jana Nepomuckého

Tábor – V galerii U Radnice začala výstava akademického sochaře Petra Váňi. Příběhy soch tu můžete zachytit do 11. července. Dnes vám je ale autor osobně převypráví, a to ve 14 hodin.

13.6.2014

Historický Tábor zaplní kejklíři pod hvězdami

Táborsko – Setkání rodáků, sraz motorek, ale také Veselské slavnosti, koncert ve vesnickém klubu či pouť v Nadějkově. To je jen malý výčet kulturních akcí tohoto víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies