Po reprezentační pauze nechali domácí trenéři odpočívat Gábu a do branky se po delší pauze postavil Bláha. Do obrany se vrátil uzdravený Vráblík, ale naopak chyběl Kolmann (koleno). Mimo hru jsou dlouhodobí marodi Mucha, Pýcha, Heřman a Prokeš. Hosté přivezli gólmana extraligové Komety Brno Faltera.

Před vyprodaným hledištěm odehráli Jihočeši výbornou první třetinu a zcela po zásluze šli poprvé do kabin s tříbrankovým náskokem, čímž prakticky rozhodli o svém vítězství.

Hnáni vyprodaným hledištěm byli Rosolovi svěřenci od začátku výrazně aktivnější a dokázali se prosadit i střelecky. Žálčíkova vydařená individuální akce ještě gólem neskončila, ale v 11. min. v první přesilovce zápasu tvrdě vypálil Zíb a odražený kotouč pohotově vrátil do sítě Kuchejda.

O pouhou minutu později to byl znovu Kuchejda, jenž se tentokrát trefil přesně do horního růžku Falterovy svatyně. Krátce před první sirénou chyboval gólman Horácké Slávie za vlastní brankou, Chovan ho obral o kotouč a předložil Pajičovi, jenž už neměl problém přidat třetí gól.

Jak odehrál Motor parádně úvodní třetinu, tak do té druhé vstoupil o poznání vlažněji. Častěji byl v permanenci také Bláha. Přesto se mohlo skóre měnit znovu na druhé straně. Čtvrtý gól však doslova odmítl Guman, jenž přestřelil úplně prázdnou branku. Krátce poté ho napodobil Mikyska, i když jeho pozice byla přece jen o poznání složitější.

Ve 26. min. po šťastném odrazu puku od Bohunického brusle snížil Dolníček a bylo to lbohužel jen logické vyústění vývoje na ledě. Kontaktní druhý gól pak doslova visel ve vzduchu.

Jenže i díky výbornému Bláhovi v domácí brance naštěstí nepadl a krátce před druhou sirénou přišlo uklidnění. V závěru přesilovky zužitkoval Strakovu nezištnou přihrávku Nouza.

Opět Tomáš Nouza zužitkoval v úvodu třetího dějství i další přesilovku a bylo definitivně rozhodnuto. Faltera v brance hostí nahradil Šindelář. Hostující Psota sice snížil, ale poslední slovo na 6:2 měl domácí Babka.

Branky a nahrávky: 11. Kuchejda (Zíb), 12. Kuchejda (Nouza, Jos. Straka), 19. Pajič (Chovan), 38. Nouza (Jos. Straka, Kuchejda), 42. Nouza (Zíb), 56. Babka (Kříž, Guman) – 26. Dolníček (R. Erat, Niko), 51. Psota (Niko). Vyloučení: 6:6 (navíc host. Falter a Dolníček 10 min.), využití: 3:1. Rozhodčí: Schmejkal – Svoboda, Maštalíř. Diváci: 6421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, od 41. navíc Klinecký – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Žálčík, Rob, Babka – Guman, Mikyska, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): "Odehráli jsme velmi dobře první třetinu, kterou jsme vyhráli 3:0. Od toho se pak utkání odvíjelo. Zaslouženě jsme vyhráli a pobavili jsme diváky."

Jiří Mička (Třebíč): „Soupeři musím pogratulovat. Nastřílel nám šest gólů, což je hodně. Výsledek je pro nás až moc krutý, neodpovídal plně tomu, co se na ledě odehrávalo. Chtěli jsme zápas zvládnout lépe, ale Motor vyhrál zaslouženě."