Vyhráli jste pátý zápas naprosto přesvědčivě. V čem jste soupeře především předčili?
Měli jsme hlavně velmi dobrý vstup do zápas. Hned při prvním střídání jsme Benátky zatlačili a měl jsem velkou šanci, když jsem se ocitl sám před brankou. Bohužel to tam nespadlo, ale celkově nám začátek utkání hodně pomohl, protože jsme převzali otěže hry. Naštěstí jsme brzy dali i gól a v pětiminutové přesilovce přidali druhý. Tím jsme se dostali na koně. Potom už jsme zápas ovládali. Jak důrazem, tak i herně.

Hostující Říha byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu poté, co vás chtěl zasáhnout hlavičkou. Jak se tato situace seběhla?
Je to obránce, který častokrát zbytečně dohrává soupeře, i když už je puk třeba dávno pryč. Vím, že je to jeho práce, ale kolikrát je to zbytečné. Nějak jsme si to vyříkávali, trošku jsme se vzájemně provokovali a jemu ujely nervy.

Úder hlavou jenom naznačil, nebo vás skutečně trefil?
Udělal hlavou pohyb dopředu a trefil mě. Jeho plexisklo se mi svezlo do rtu. Neříkám, že to byl nějaký velký zákrok, ale hlavní rozhodčí hned zareagoval. Myslím si, že to byla hloupost hráče Benátek.

Dá se to považovat za klíčový moment zápasu, protože v pětiminutové přesilovce jste dali důležitý druhý gól?
Souhlasím. Benátkám jsme odskočili na dva góly. Byl to klíčový moment zápasu.

Hned v první minutě jste neproměnil velkou šanci. Ulevilo se vám hodně, když jste to o chvilku později napravil a vsítil jste úvodní gól utkání?
Určitě se mi ulevilo. Šance jsem měl už v Benátkách, ale nepadalo mi to tam. Pořád jsem věřil, že to přijde, a jsem za to strašně rád. Dal jsem první gól, kterým jsme se dostali do pohody.

Na začátku třetí třetiny jste přidal ještě jednu branku, když jste krásně vymetl horní růžek.
To bylo na 5:0. Do třetí třetiny jsme šli hlavně s tím, že nechceme Benátky pouštět do šancí, abychom nedostali zbytečně gól a zápas nějak nezdramatizovali. Puk se mi odrazil do jízdy a krásně mi to sedlo. Byl to pátý gól, který už definitivně rozhodl.

Překvapili vás trenéři, když celý váš útok deset minut před koncem za rozhodnutého stavu poslali odpočinout do šatny?
Myslím si, že trenéři dobře zareagovali. Po šestém gólu začaly Benátky zbytečně dohrávat souboje, zranili Jána Muchu, což byl podle mého názoru faul. Trenéři správně stáhli naši lajnu, abychom pošetřili síly a odpočinuli si na neděli. Prostor tak dostali mladí kluci, kteří hráli fantasticky a je dobře, že také dostali více prostoru na ledě.

Vedete 3:2 na zápasy. Je to trochu nadsázka, ale chystáte se ukončit sérii už v neděli na ledě soupeře?
Věřím tomu. Pokud budeme hrát tak jako dnes, tak vyhrajeme. V naší hře nesmí chybět důraz. Benátkám už začínají docházet síly a věřím, že už to tam umlátíme. Je třeba se však na ten zápas dobře připravit. Rozhodně si nesmíme myslet, že když jsme teď vyhráli 7:0, tak už to půjde samo. Musíme dát zase do hry srdíčko a jít do toho na sto dvacet procent. Pak věřím, že to v neděli ukončíme.