Domácí trenéři představili většinu nových tváří na čele s navrátilci Václavem Nedorostem a Zdeňkem Kutlákem (ten nastoupil jako novopečený kapitán týmu), premiéru v dresu Motoru si odbyl také Kanaďan Crowder. Rovněž ale dostala šanci i řada nadějných mladíků. Kazachy přivezl na jih Čech ze soustředění v Říčanech jako zbrusu nový trenér bývalý českobudějovický útočník Tomáš Vak.

Početná divácká kulisa (na první přípravu dorazily do Budvar arény skoro tři tisícovky fanoušků!) v úvodní třetině branku neviděla, ale také se rozhodně nenudila. Jihočeši měli navrch, velké šance spálili Crowder se Šulkem, Muchova střela se otřela o tyčku, ale skórovat mohli i Kazaši. Při jejich krátké přesilovce pět na tři však svůj tým podržel gólman Kváča.

Po změně stran se obraz hry otočil. Navrch měla družina Tomáše Vaka a ve 28. min. šla také do vedení, když střelu Selujanova nešťastně tečoval do vlastní sítě Pýcha. Ještě do konce druhého dějství však bylo vyrovnáno. V početní výhodě zaznamenal letošní premiérový gól Motoru Miloslav Čermák.

Ve třetí třetině mohli domácí rozhodnout, naráželi však na výborného odchovance plzeňského hokeje Pacla v brance soupeře.

O vítězi tak rozhodovalo až prodloužení, které ukončil hned záhy přesnou střelou v přesilovce Čech v barvách hostí Robin Kovář.

Branky a nahrávky: 35. Čermák (Nedorost, Fillman) – 28. Selujanov, 61. R. Kovář.
Vyloučení: 5:4, využití: 1:1. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Zíka, Jindra. Diváci: 2850.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Vráblík, Kutlák, Dudáček, Kachyňa, Pýcha, Jáchym, Mucha – Crowder, Nedorost, Čermák – Dostálek, Galamboš, M. Novák – Šulek, Vlček, Heřman – Prokeš, Pajič, Káník – Doktor. Trenéři Stavjaňa a Štrba.