Tahle porážka mrzí, protože Šumperk rozhodně neměl být nepřekonatelným soupeřem. Hosté ale znovu zaspali na začátku utkání, když už ve 4. min. inkasovali gól z hole Brunce. Zatímco Jihočeši dlouho marně hledali recept na výborného Štůralu v brance soupeře, domácí celek přidal druhý gól. Skulinu mezi Halmošiho betony našel osamocený Půhoný.

Svěřenci trenéra Radka Bělohlava se dočkali až v závěrečném dějství. Nejprve na Štůralu vyzrál poměrně lehkou střelou Chmelíř a ve 49. min. vyrovnal Skuhravý, jenž se dokázal prosadit na brankovišti.

Ale hostím nebylo přáno dosáhnout na body. V 52. min. totiž Holík strhl vedení opět na stranu Šumperka. Vyrovnání odmítl ve vyložené šanci Třetina, a když hosté zkusili power play, pečetil do jejich prázdné branky domácí výhru Semorád.

Branky a nahrávky: 4. Brunec (Hulva, Semorád), 27. Půhoný (Holík, Sedlák), 52. Holík (Matějíček, Semorád), 59. Semorád (Haas, Matějíček) – 42. Chmelíř (Šachl, Ondřej), 49. Skuhravý (Šachl, Ondřej). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Motor: Halmoši – Novák, Kříž, Prokop, Chmelíř, Pavlíček, Semrád – Kuchejda, Rob, Kotalík – Skuhravý, Šachl, Ondřej – Bárta, Melka, Třetina – Vaniš, Přibyl, Ferebauer. Trenéři Bělohlav a Jágr.