Táborský hokej je znovu v ligové společnosti

Tábor – Středeční večer na táborském zimním stadionu nabídl ze škály emotivních prožitků snad úplně všechno. Jen nuda se mu jaksi vyhnula obloukem.

30.3.2012

Tradiční vítězný rituál táborského hokeje aneb postupová lodička.Foto: Pavel Šácha

Odvetné barážové střetnutí o druhou ligu mezi Táborem a Kutnou Horou si nenechalo ujít více než dva a půl tisíce  hokejových fanoušků. Očkeávali druhé vítězství svého týmu a s ním spojené oslavy návratu do republikové společnosti.

Úvodní dvacetiminutovku zvládlo domácí mužstva skvěle a odneslo si z ní dvoubrankový náskok. Tři góly táborského mužstva v ní obstarali Rižák, Matušík a Mařík, za hosty snižoval na průběžných 2:1 Pomichálek.

V prostředním dějství se táborským hokejistům několikrát otevřela jedinečná příležitost utkání definitivně zlomit. Hlavně dvouminutová přesilová hra pěti proti třem po gólu volala, ale dílem výtečný kutnohorský gólman Kalousek, dílem neklid domácích střelců ponechaly skóre v nezměněné podobě.

A začalo drama! Hostující Sršni vlétli do třetí dvacetiminutovky jako uragán, už po dvaatřiceti vteřinách snížili Janatou na 3:2 a v sedmé minutě se po jejich třetím gólu z hole Bílka začínalo v podstatě znovu. Neskutečná bitva nervů, emocí a vůle se nakonec přehoupla do prodloužení.

Z něj časomíra ukrojila čtyři minuty, když se v obranném pásmu Kutné Hory odrazil puk od brusle sudího Doležala k Matušíkovi a ten svým druhým gólem v utkání odstartoval velkolepé postupové oslavy.

Na co zajít v úterý do kina

Táborsko - Přinášíme vám úterní program kin.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Hokejisté Tábora stojí na prahu třetí zápasové prověrky, hostí je Kobra

Tábor – Druholigoví hokejisté Tábora si v úterý odškrtnou v kalendáři další přípravný zápas. V 18 hodin je v útrobách stadionu na pražském Braníku očekávají hokejisté domácí Kobry Praha.