Sparta si ve šlágru pozici lídra obhájila

České Budějovice - Ve šlágru 33. kola extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield se Spartou Praha 1:4.

22.12.2011

Pavel KašpaříkFoto: DENÍK/ František Panec

Diváci nejprve minutou ticha uctili památku zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla. Poté už začal očekávaný souboj dvou aktuálně nejlepších týmů extraligy.

Lepší vstup do utkání si Jihočeši, kteří nastoupili s přeskupenými útočnými řadami, snad ani nemohli přát. Už po pětačtyřiceti vteřinách napřáhl na modré Šimánek a Kašpařík skutečně mimořádně šikovně tečoval jeho střelu za Pöpperleho záda.

Rychlý gól domácí celek nastartoval a hrálo se převážně před brankou Pražanů. Nebezpečných pokusů na straně Mountfieldu přibývalo. Sám před Pöpperlem neuspěl Mertl a Květoně zastavil v ideální pozici až Bližňákův faul.

Sparta si vynutila vážnější tlak až při dvojnásobné přesilovce, ale obětavě bránící Jihočeši na čele s Kovářem v brance čisté konto uhájili.
Hned na úvod druhého dějství spálil stoprocentní šanci Kotalík. Dostal se k odraženému puku, ale zamířil pouze do tyče odkryté sparťanské klece. Kýžený druhý gól pak nepřinesla ani dvojnásobná přesilovka, kterou Mountfield odehrál doslova hanebně.

Postupně se tak karta začala obracet. Sparta měla navrch a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy přijde vyrovnávací gól. Nápor Sparty naštěstí otupila zbytečná vyloučení na její straně.

Vyrovnání nakonec přece jen přišlo. Krátce před druhou sirénou si vybral slabší chvilku do té doby výborný gólman Kovář. O Tenkrátovo lehoučké nahození z velké dálky jen zavadil lapačkou a puk ke zděšení jeho i celé haly doskákal až do branky.

Třetí třetina se nesla v opatrném duchu. Ani jeden ze soupeřů nechtěl za nerozhodného stavu udělat chybu, která by se mohla stát osudovou.

Šance se rodily jen velice sporadicky. Až přišla 48. minuta. Domácí nedokázali vyhodit kotouč z vlastní třetiny a Sparta po dokonalém vyšachování šla do vedení. Ton našel před brankou úplně volného Tenkráta a ten neměl problém skórovat do prázdné branky.

O čtyř i minuty později bylo ještě hůř. Domácí byli před vlastní brankou opět hodně nedůslední. Tonova střela sice mířila mimo Kovářovu branku, ale do ní ji usměrnil nešťastnou tečí bruslí kapitán Ptáček.

Sparta už měla jednoznačně navrch a nakonec přidala ještě čtvrtý gól. V přesilovce ho zaznamenal Foster.

Branky a nahrávky: 1. Kašpařík (Šimánek) – 39. Tenkrát (Kučný), 48. Tenkrát (Ton, Bližňák), 52. Ton, 55. Foster (Sersen, Tenkrát).
Vyl. 5:7, využ. 0:1. Rozhodčí: Homola, Pešina – Jindra, Kis. Diváci: 5207.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Dvořák, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš – Martynek, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Kotalík, Mertl – Kuchejda, Langhammer, L. Květoň – R. Pšurný, Červený, Sailer. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.

Sparta: Popperle – Milam, Sersen, Phillipp, Krstev, Kučný, Kočí, Kasík – Jánský, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Tenkrát – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Pacovský, Žalčík, Lapšanský. Trenéři Jandač, Žemlička a Martinec.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Naše poslední utkání jsou si hodně podobná. Hrajeme, ale nedáváme góly. Soupeř naopak své šance promění a pak nás přehraje. Sparta hrála disciplinovaně a čekala na naše chyby. Hosté byli důraznější před brankou, což rozhodlo.“

Patrik Martinec (Sparta): „V první třetině byli domácí lepší a přehrávali nás. Klíčovým momentem bylo, když jsme ubránili přesilovku pět na tři. Potom už jsme byli lepší a vyhráli zaslouženě.“

Autor: Pavel Kortus

22.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

V Polné na Šumavě se natáčel film Jerzyho Kosińského - Nabarvené ptáče.

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Ilustrační obrázek.

Již nejsou mezi námi

Krosový běh v Plané nad Lužnicí v sobotu napíše dvanáctou kapitolu

Planá nad Lužnicí – Milovníci pohybu na zdravém vzduchu si už v sobotu zvolí za svůj cíl Planou nad Lužnicí.

Mladý pár kradl čokolády

Sezimovo Ústí - Na základě oznámení personálu jedné z prodejen potravin v Sezimově Ústí zadrželi policisté krátce před úterním polednem mladíka (23) a dívku (21).

Fotbalisté Spartaku Soběslav se v divizi vydají na další těžkou misi

Soběslav – Fotbalisté soběslavského Spartaku se v neděli vypraví na svou druhou divizní misi. Po krutém neúspěchu v Březové je tentokrát čeká neméně těžký duel v Sedlčanech.

Opilá žena na mostě zvažovala sebevraždu

Bechyně - Ve středu krátce po půl desáté hodině večerní přijali bechyňští policisté od jedné z místních obyvatelek informaci, že na mostu Duha přes řeku Lužnici se nachází mladá žena, jejíž chování ukazuje na přípravu sebevraždy.