Domácí stále trápí marodka v útoku. Nemocný Dostálek naskočil jen na jedno kratičké střídání a poté hned utíkal do šatny. Potřeboval si totiž připsat start pro účast v případné baráži. Stále úplně mimo hru je kvartet Květoň, Chovan, Pajič a Šulek. Domácí celek tak hrál pouze na jedenáct forvardů. Do branky se tentokrát postavil Gába. První gólman Kváča spolu s útočníkem Gumanem vypomáhali juniorce, místo na soupisce nezbylo na obránce Suchánka, Žovince a Mazance.

Hosté přivezli extraligového gólmana Kacetla z Hradce Králové. Jako první ho prověřil ostrostřelec Nouza, hostující gólman však vymrštil svou lapačku v pravý čas. Ale jinak to nebylo ono. Motor postrádá herní pohodu a na ledě to bohužel bylo znát. Příliš nepomohla ani zbabraná úvodní přesilovka zápasu. Zlomit to mohl po krásném pasu Fillmana Rob, ale svůj nájezd ve vedoucí gól nepřetavil. Stejně dopadl i Vráblík, jenž z ideální pozice Kacetla neprostřelil.

A tak přišel trest. Minutu před první sirénou po zmatku před domácí brankou nastřelil Miškář břevno a Kalla pohotově bekhendem vrátil kotouč za Gábova záda.

Po změně stran ale bylo všechno jinak. Během pouhých jedenácti vteřin lídr soutěže otočil skóre. Nejprve se s pomocí teče hostujícího beka trefil Mucha a hned po něm zaskočil Kacetla Vlček, když nasměroval za jeho záda kotouč odražený od zadního mantinelu a dal svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu.

Pak přišly velké chvíle Davida Gáby. Malý kouzelník předvedl několik úžasných zákroků a vychytal i dvojnásobnou přesilovku Litoměřic. Uklidňující třetí gól mohl přidat Vak, jehož obratná teč přistála na tyči hostující klece. Jenže podruhé šly do kabin oba celky za nerozhodného stavu. Hosté doslova rozebrali obranu Motoru a Loskot vyrovnával už do prázdné branky.

Ve třetí třetině měl gól na hokejce Babka, leč těsně minul. Až ve 49. min. to však přišlo. Fillman nahodil kotouč od modré a Kacetl ho našel až ve své síti. Jenže domácí vyrobili hrubici na vlastní modré, Stoklasa obešel dva bránící hráče a proti jeho přesné střele Gába zasáhnout nemohl.

Drama však nekončilo. Čtyři minuty před koncem vypálil z poměrně uctivé vzdálenosti Rob, ale kotouč prosvištěl až do Kacetlovy klece. Jenže v power play vyrovnal 52 vteřin před koncem Kalla.

A tak se v Budvar aréně už podruhé v tomto týdnu prodlužovalo. Nastavený čas trval jen půl minuty. Sudí pustili ofsajd, domácí přestali hrát a Plášil v poklidu zajistil hostím druhý bod.

Branky a nahrávky: 22. Mucha (Vráblík, Škoda), 22. Vlček (F. Novák, Fillman), 49. Fillman (Rob), 56. Rob (Pýcha) - 19. Kalla (Miškář), 39. Loskot (Plášil, Kopta), 54. Stoklasa (Kalla), 60. Kalla (Kopta, Plášil), 61. Plášil. Vyloučení: 8:7 (navíc host. Stoklasa 10 min.), bez využití. Rozhodčí: Dědek – Zídek, Polák. Diváci: 5309.
ČEZ Motor: Gába - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Walker, Rob, Čermák - Nouza, Vak, Heřman - Hřebejk, Škoda, Babka – Fronk, Vlček, Dostálek. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

Hlasy trenérů – Antonín Stavjaňa (Motor): „Jsem rozčarován. Naši hráči s body z tohoto utkání počítali a tak to měli i nastavené v hlavě. Jak se říká, dobré mužstvo je i slyšet, tým z druhé strany byl hlasitější. Sami jsme se v utkání utápěli. Jsem obrovsky zklamán."
Daniel Tvrzník (Litoměřice): „Dva body jsou pro nás super výsledek. V první třetině jsme byli pod tlakem, ale paradoxně jsme ji vyhráli. Zaspali jsme začátek druhé třetiny. Mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost, že pokaždé dokázalo vyrovnat vedení soupeře."