Utkání bylo odehráno jako hold jedné z legend českobudějovického hokeje Františku Mizerovi, jehož dres byl před úvodním vhazování vytažen ke stropu arény.

Ve slušivých dobových dresech někdejšího Stadionu nastoupil domácí celek opět s Halmošim v brance  a bez zraněného obránce Moravce. Po měsíční pauze se v sestavě objevil navrátilec z J. Hradce Třetina. Hosté přijeli jako největší favorit soutěže v kompletním složení na čele se svými největšími hvězdami Výborným, Brošem či Tomanem.

Přestože nastoupil třináctý tým tabulky proti prvnímu, v první třetině to na ledě nebylo vůbec znát. Jihočeši statečně bojovali a v úvodní části hry byli vysokému favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem.

V podobném duchu se nesl i začátek druhého dějství. Jenže to platilo jen do 26. min., kdy byl vyloučen domácí Bárta a v přesilovce otevřel skóre kapitán hostí David Výborný, jenž zblízka protlačil i s notnou dávkou štěstí kotouč za Halmošiho záda.

To byl přesně moment, který soupeř s řadou zkušených hokejistů potřeboval. Začal kontrolovat hru a šancí na jeho straně přibývalo. Pabiška ještě zblízka minul odkrytou klec, ale ve 33. min. už to bylo 0:2. Jako blesk se domácí obranou protáhl Klimenta a překonal Halmošiho.

Domácí pak ještě přestáli se štěstím sólo Pabišky, které skončilo na tyči, a v závěru druhé třetiny se sami dočkali. Na rozdíl jediného gólu snížil mladík Bárta.

Závěrečné dějství nabídlo dramatickou podívanou. Domácí celek zmobilizoval všechny síly a silného protivníka především v přesilovkách pořádně zmáčkl. Koncovka je ale velkou bolestí týmu.

Závěr byl hodně nervózní. Zkušení hosté si ale výhru pohlídali a soupeře k závěrečnému tlaku nepustili.

ČEZ Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Bárta (Třetina, Šachl) – 26. D. Výborný (Toman, D. Vrbata), 33. Klimenta (Mikulík, Němeček).
Vyloučení: 7:7, (navíc dom. Skuhravý 10 min.), využití: 0:1.
Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Svoboda, Špůr. Diváci: 3475.
Motor: Halmoši – Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Pavlíček, Prokop – Kuchejda, Šperger, Ferebauer – Kotalík, Šachl, Ondřej – Bárta, Skuhravý, Dan. Boháč – Třetina, Rob, Melka.