Lídr extraligy překvapení nepřipustil

Praha - Ve 46. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield na ledě vedoucího celku tabulky Sparty Praha 2:4. V neděli čeká Jihočechy důležitý zápas s Libercem (17).

3.2.2012

Hokejisté Sparty Petr Ton (vlevo) a Petr Tenkrát se radují z gólu.Foto: ČTK/Roman Vondrouš

V neděli čeká Jihočechy důležitý zápas s Libercem (17).

Do sestavy Jihočechů se vrátil útočník Aleš Kotalík. Úvod první třetiny byl ze strany obou celků hodně opatrný. První velkou šanci si vytvořili domácí až v 11. minutě, kdy po přihrávce od Tomáše Rachůnka střílel nebezpečně Yorick Traille, ale Kovář byl na místě.

První branky se dočkali domácí v 17. minutě, kdy fatálně chyboval obránce Vráblík. Mladý českobudějovický obránce doslova namazal po vyhraném buly kotouč na hůl S. Treille, který nabídnutou šancí nepohrdl.

Jihočeši odpověděli bleskově. O minutu a půl později zachytil Jiří Šimánek rozehrávku soupeře a bez problémů překonal Pöpperleho. První třetina tedy skončila nerozhodným výsledkem 1:1.

Hned v úvodu druhé části využili domácí svoji druhou početní výhodu. Michal Sersen přejel modrou čáru, vystřelil a jeho pokus skončil až za zády Kováře. Zvýšit vedení svého týmu mohl v další přesilovce Dominik Pacovský, ale ve stoprocentní šanci ho vychytal neuvěřitelným zákrokem Jakub Kovář.

Něco podobného se povedlo i jeho protějšku v brance Pražanů, když v oslabení krásně vychytal přečíslení dva na jednoho a střelu Langhammera. Možnost vyrovnat měl po Červeného přihrávce Ptáček, ale v jasné šanci pouze trefil beton brankáře Sparty. Skóre po druhé části tedy bylo 2:1.

O třetí zásah svého týmu se postaral na začátku závěrečné části Petr Ton, když využil krásnou nahrávku od Michala Broše. Čtvrtou trefu přidal po nenápadné střele od modré čáry Troy Milam a zvýšil již na 4:1 pro lídra extraligy. Další zásah mohl přidat I. Rachůnek, jeho střelu však zastavilo břevno. Za hosty snížil po pěkné individuální akci Tomáš Mertl.

Výsledkem 4:2 už také utkání skončilo a Sparta si do tabulky připíše zasloužené tři body. Možnost reparátu mají Jihočeši v neděli, kdy hostí Liberec (17).

Branky a nahrávky: 17. S. Treille, 24. Sersen, 44. Ton (Broš, I. Rachůnek), 49. Milam (Pacovský, Lapšanský) – 18. Šimánek, 57. Mertl (Burian, Krajnc), rozhodčí: Hribik, Souček – Rozlílek, Horinek, vyloučení 3:5, navíc Kočí (SPA) 10 minut, využití: 1:0, 5554 diváků.
Sparta: Pöpperle – Košťálek, Sersen, Milam, Kasík, Kočí, Kučný, Philipp – Pacovský, Broš, I. Rachůenk - Tenkrát, Bližňák, Ton – T. Rachůnek, Foster, Y. Treille – S. Treille, Lapšanský, Jánský. Trenéři: Jandač a Žemlička.

Mountfield: Jakub Kovář – Ptáček, Krajnc, Novák, Vráblík, Kolarz, Němeček – Červený, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Kotalík, L. Květoň – Švihálek, Langhammer, Burian – Kuchejda, Mertl, Pšurný. Trenéři: Fr. Výborný a Kupka.