Kohouti se ve Žďáru prošli po rozžhaveném ledě, i druhý krok ale zvládli!

Táborští druholigoví hokejisté jsou už jen jeden krůček od postupu do semifinále druhé ligy. Po páteční výhře ve Žďáru nad Sázavou ho mohou udělat už v neděli, kdy přivítají tohoto soka od 18 hodin na domácím stadionu.

14.3.2015

Fanoušci táborského HC.Foto: Jan Škrle

Střetnutí v hájemství Plamenů táborský tým velmi dobře rozehrál a za zodpovědný, bojovný výkon v první třetině se odměnil vedoucí brankou Březiny.

V prostředním dějství se domácí hráči nadechli k mohutnému náporu, zatlačili Jihočechy do defenzívy, a jen díky skvělému výkonu brankáře Klestila neinkasovali. Sami naopak z jednoho z mála ofenzivních výpadů udeřili a Seidl přidal druhou branku. V poslední části pokračoval velmi dobře hrající Žďár v aktivní hře, ale Táborští mu už zdaleka tolik příležitostí skórovat nepovolili. V 56. minutě sice dodal střetnutí zajímavou zápletku snižující gól Padělka, na ten ovšem brzy odpověděl Mařík proměněným trestným střílením. Při závěrečné hře bez brankáře zpečetil sladké vítězství Kohoutů Matušík, z čehož měla obrovskou radost také velmi početná a skvěle povzbuzující skupina táborských fanoušků. Druhé vítězství se rodilo v bolestech, ale stála za ním obrovská dřina a maximální nasazení od všech hráčů Tábora. Hvězdou střetnutí byl bezesporu brankář Tomáš Klestil, který hodnotil zápas takto:

Tomáš Klestil.„Ve Žďáru jsme dokázali vyhrát, vedeme 2:0 v sérii, a to je teď to nejpodstatnější. Byl to pro nás obrovsky těžký zápas, protože domácí hráli výborně. Ve druhé třetině jsme se dostali pod docela velký tlak, ale ustáli jsme to, a navíc dali druhý gól. Důležité bylo, že hned, jak soupeř snížil, proměnil Martin Mařík trestné střílení. Tam se nám ulevilo, protože jinak by byl ten závěr ještě hodně těžký. Tenhle zápas nebyl o výkonech jednotlivců, ale o obětavé hře a bojovnosti celého týmu."

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HC TÁBOR 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 57. Padělek (Kaňka) - 6. Březina (Boháč, Heršálek), 27. Seidl (Kellner, Havran), 59. Mařík z trestného střílení, 60. Matušík (Havran), rozhodčí: Pokorný - Klouda, Musil, vyloučení: 3:6 - bez využití, diváků: 1211.

Sestava SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Smejkal, Kolda - Kaňka, Krupka, Štěpánek - Plachý, Kunstmüller, Padělek - Vítek, Gregar, Bureš.

Sestava HC Tábor: Klestil - Havran, Liška, Černý, Hlaveš, Heršálek, Dvořák - Kellner, Krätzer, Seidl - Kolomý, Matušík, Mařík - Březina, Boháč, Blažek.

Autor: Pavel Šácha

14.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Dostali jsme 32 kabelek z muzea.

Husitské muzeum přispělo do sbírky

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.