HC TÁBOR – MILEVSKO

3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky Tábora: Ševčík (Voříšek), Györi (Mrkvička), Ježek (Kocar, Kupec).
I. třetina
Od úvodních minut prestižního střetnutí nebyla o rušné momenty na obou stranách nouze, k jásotu měla přesto důvod pouze hostující střídačka. Milevští hráči sice prohospodařili úvodní přesilovou hru, v níž měl paradoxně jedinou výraznější příležitost táborský Mrkvička, brzy poté se ale „zapomněl“ za zády domácích obránců Hamerle a svůj nájezd na brankáře Pipka zakončil povedeným blafákem – 0:1. O dvě minuty později se početná skupina milevských fandů rozjásala znovu – po buly v domácím obranném pásmu se dostal puk k Pitlovi a jeho střela se od těla jednoho z bránících hráčů odrazila do horního růžku Pipkovy svatyně – 0:2. Dvoubrankové manko odhodlání táborských hokejistů neuspalo, ba naopak. Od gólu milevského kapitána dostali hru pod svou režii a pozornost diváků byla téměř výhradně namířena před branku hostujícího Svobody. Na konci 8. minuty Voříšek nádherně načasoval přihrávku z rohu hřiště na Ševčíka a útočník s kapitánským céčkem na dresu nabídnutou šancí nepohrdl – 1:2. Jen o pár vteřin později vyslal jedovatou střelu na milevskou branku Györi, Svoboda ji však reflexivně vytěsnil mimo branku. V 11. minutě se po delší době zapotil i domácí gólman Pipek, jenž zlikvidoval vyloženou šanci Novotného. O dvě minuty později se vydal na útočný výlet obránce Škulina, jeho ideální přihrávku zpoza branky ale Mrkvička nezužitkoval. Zaslouženého vyrovnání se táborské mužstvo dočkalo až o pár desítek vteřin později při vyloučení Krejčího, kdy se po hezké souhře Mrkvičky prosadil zkušený Györi. V 16. minutě se ještě pokoušel vrátit vedení na stranu milevského celku zkušený Ulman, ale na Pipka si nepřišel.
II. třetina
Druhé dějství zahájili táborští „Kohouti“ hrou v oslabení při vyloučení Klímy, do šance ale svého rivala nepustili. V úvodu 4. minuty se naopak sami ocitli v početní výhodě a dokonale ji využili. Napoprvé sice ještě Ježek z manévrů spoluhráčů Kocara s Kupcem gól nevytěžil, s druhou možností ale naložil dokonale a střelou z mezikruží zajistil svému týmu vedení. Domácí hokejisté byli i nadále hodně při chuti, přes několik nebezpečných střel ale pojistku na svůj náskok nezavěsili. Obraz hry doznal rapidní proměny s příchodem druhé poloviny zápasu. V čase 9:53 faulovali v krátkém časovém sledu Klíma s Chaloupkou a před Milevskem vyvstala dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Hosté se v ní brzy nastěhovali do útočného pásma, o zteč pipkovy branyk se ale dlouho snažili marně. Pouhou půlminutu před návratem obou hříšníků na led ale našel zkušený Šperger křížnou přihrávkou u tyče stojícího Šulčíka a ten nadvakrát trefil odkrytou část táborské branky – 3:3. Na hostující hráče měla vyrovnávající trefa blahodárný vliv. Bez větších potíží přestáli oslabení za Fořtův atak na táborského gólmana a v úvodu 19. minuty zasadili domácím čtvrtý úder. Propadu tří táborských hráčů na útočné modré čáře dokonale využil Šulčík, který se řítil sám na Pipka a neomylně přidal svůj ruhý gól v zápase – 3:4.
III. třetina
V závěrečné dvacetiminutovce (domácí do ní vstoupili bez útočného tahouna Györiho, jenž po celý zápas bojoval s horečkou) už vzruchu před oběma brankami ubylo. Podepsala se pod to nejen očekávaná zpřísněná defenzíva milevského kolektivu, ale také příliš častá vyloučení na obou stranách a rostoucí herní nepohoda domácích hráčů. Na táborské straně stojí za zmínku pokusy Mrkvičky a Kupce, brankáře Pipka zase nejvíce zaměstnali výpady Šulčíka a Štycha. V 11. minutě přivedla publikum do varu ostrá šarvátka v rohu milevského obranního pásma, na kterou velmi přísně doplatila dvojice tradičně znesvářených soků Chaloupky a Suchánka (za „taneček“ bez jediné rány vyfasovali oba trest pět minut a do konce zápasu). Jedinečná příležitost na srovnání skóre se před domácím týmem otevřela ve 13. minutě, kdy se na milevské lavici hanby sešli Fořt s Krejčím. S minutu a půl dlouhou přesilovkou pěti proti třem naložili táborští hráči prachbídně a problémy jim dělal už jen trvalejší pobyt v útočném pásmu. Emotivní závěr střetnutí už si milevské mužstvo s rutinou pohlídalo. Ke hře bez brankáře se táborští hokejisté dostali až sedm vteřin před koncem, chybná přihrávka po buly ale jejich naděje na vyrovnání definitivně uhasila. Vítězná radost tak propukla v hostujícím táboře. Škoda jen, že při odchodu do kabin potvrdil milevský kouč Suchánek pověst, která ho v hokejových kuolárech provází, a odmítl gratulaci z domácí lavičky…
HC TÁBOR: Pipek – Klimeš, Kanov, Škulina, Heršálek, Klíma (41. Trieb), Chaloupka – Ježek, Kupec, Kocar – Györi (41. Mikeska), Hubáček, Mrkvička – Ševčík, Voříšek, Ficek.